Sklep
Dodano: 2015-02-26

Sposoby na aktywność fizyczną w domu Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

W pobliżu waszego domu nie ma klubu sportowego, a nie macie czasu na dojazdy? Szkoda wam pieniędzy na karnety? A może po prostu nie lubicie tłumu? To nie oznacza, że musicie rezygnować z ćwiczeń. Trening w domu to nie tylko oszczędność czasu i funduszy, ale także intymność i komfortowe warunki. Dlatego nie marnujcie czasu na wymówki i zabierajcie się do dzieła!

Stań się swoim własnym trenerem

Do ćwiczeń domowych potrzebujemy przede wszystkim ogromnej wewnętrznej dyscypliny i samozaparcia. Trudno zmuszać się do wysiłku, kiedy kuszą nas telewizor i lodówka. Musimy być swoimi własnymi trenerami, ustalać tempo i czas ćwiczeń. Trening w domu umożliwia nie tylko pracę nad naszym ciałem, ale też nad wewnętrzną dyscypliną i wytrwałością. Jeśli osiągniemy efekty, będziemy je zawdzięczać wyłącznie własnej woli.

Przeciętny trening w domu powinien trwać od 40 do 45 minut. Zanim zaczniemy, warto otworzyć okno, aby dotlenić organizm. Prawidłowe oddychanie podczas ćwiczeń jest niezbędne podczas procesu spalania tkanki tłuszczowej. Możemy również włączyć muzykę, która narzuci nam rytm i tempo. Kolejnym ważnym elementem jest kilkuminutowa rozgrzewka. Bez niej istnieje niebezpieczeństwo kontuzji. Standardowe ćwiczenia dla początkujących to brzuszki, pompki i przysiady. Jeśli nie wiemy, jak zaplanować indywidualny trening, możemy korzystać z książek i filmów zamieszczonych przez instruktorów w sieci.

trening w domu

Joga domowa

Joga to wspaniały sposób na wzmocnienie mięśni, spalenie kalorii, a także relaks ciała i umysłu. To bezpieczna i przyjemna forma aktywności, która pomaga zachować zgrabną sylwetkę. Przynosi też ulgę w przypadku bólu pleców, problemów z oddychaniem, bezsenności. Jogę może uprawiać każdy, niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Jednak niektóre dolegliwości wymagają specjalistycznego doboru pozycji. Dlatego przed przystąpieniem do praktyki, warto skonsultować się z lekarzem. Do rozpoczęcia ćwiczeń wystarczy motywacja i mata. Jeśli nie wiemy, jak zaplanować pierwszy trening, możemy korzystać z książek lub filmów.

Seks jak fitness

Seks działa na nasze ciało jak aerobik. Dwukrotnie przyspiesza przemianę materii i pomaga spalać tłuszcz. Łóżkowa aktywność rzeźbi ciało, angażuje do pracy prawie wszystkie mięśnie: od łydek i pośladków, przez brzuch i uda, aż po ramiona i barki. Kilkuminutowy seks działa na nas jak pięciokilometrowy spacer. Nie zapominajmy również o tym, że świetnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Sekst to doskonały sposób na domowy trening. Tak więc, drodzy czytelnicy, nie zapominajcie o waszej codziennej dawce ćwiczeń!

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane