Sklep
Dodano: 2015-10-23

Chcesz spalić kalorie i schudnąć? Tańcz! Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Taniec to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na zgubienie zbędnych kilogramów. Podczas treningu nie tylko pięknie wyglądamy, ale też kształtujemy sylwetkę, a także rzeźbimy nasze pośladki, brzuch, nogi oraz ramiona. To wspaniała alternatywa dla osób, które nie przepadają za tradycyjnymi ćwiczeniami. Obecnie na rynku istnieje wiele szkół tańca. Zanim jednak zapiszemy się na zajęcia, musimy się zastanowić, który styl najbardziej nam odpowiada.

Czy taniec odchudza?

Oczywiście! Choć tancerze na parkiecie wyglądają, jak by taniec nie sprawiał im najmniejszego wysiłku, jednak treningi taneczne potrafią dać w kość. Tańcząc spalisz mnóstwo kalorii! Wystarczy spojrzeć na sylwetki osób tańczących. Jeśli nie lubisz tradycyjnych aktywności typu siłownia, bieganie czy aerobik, wybierz taniec. Nie tylko schudniesz, ale także nabierzesz gibkości i lekkości w ruchach, co jest niezwykle kobiece. Twój sposób poruszania zmieni się, co również wpłynie korzystnie na wygląd twojej sylwetki. Nie wspominając już o znakomitych umiejętnościach tanecznych, którymi zachwycać będziesz na przyjęciach czy różnego rodzaju imprezach.

taniec

Jaki taniec wybrać?

 

Tango

Regularne ćwiczenie tanga pozwala wzmocnić mięśnie nóg i pozbyć się nadmiaru tłuszczyku z wewnętrznych części ud, bioder i pośladków. Tańcząc, pozbędziesz się również tkanki tłuszczowej, która odkłada się w okolicy brzucha. Tango to bardzo intensywny, pełen pasji taniec, który nie tylko poprawi wygląd twojej sylwetki, ale także pomoże ci odreagować stres. Dzięki niemu, możemy spalić od 180 do 400 kalorii w ciągu godziny.

Salsa

Salsa to skuteczne i szybkie spalanie zbędnych kalorii. W trakcie tańczenia salsy podnosi się ciśnienie, zwiększa tętno, przez co szybciej płynie krew i dotlenia cały organizm. A to z kolei przyśpiesza znikanie cellulitu. Salsa również znakomicie rzeźbi sylwetkę, zamieniając tłuszczyk w mięśnie. Podczas tego zmysłowego tańca najbardziej aktywnie pracują biodra, brzuch, ramiona i pośladki. Dzięki salsie, uczymy się również trzymać prawidłową, wyprostowaną postawę. Podczas jednej godziny tańca można spalić od 400 do 500 kalorii.

Pole Dance

Pole Dance, czyli taniec na rurze, łączy elementy tańca i sportu. Zawiera w sobie wiele elementów baletu, akrobatyki, gimnastyki i fitnessu. Aby go uprawiać, wystarczy pozbyć się ograniczeń i kompleksów. Dzięki tej niezwykłej formie aktywności, możesz poprawić koordynację ruchową i elastyczność ciała. Dzięki Pole Dance, stajemy się bardziej świadome swojej kobiecości. Podczas godziny treningu Pole Dance spalamy od 300 do 500 kalorii. Chcesz spalić kalorie? Tańcz!

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane