Sklep
Dodano: 2015-02-26

Ćwiczenia w pracy – rób trening za biurkiem! Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Czy można ćwiczyć w pracy? Oczywiście. Każdy moment jest dobry na ćwiczenia, szczególnie gdy spędzasz w pracy połowę swojego dnia, siedząc przy komputerze. Warto wtedy skorzystać z kilku ćwiczeń rozciągających, które poprawią krążenie, a tym samym dotlenią mózg.

Zamiast windy wybierz schody!

Staraj się unikać wind, schody to doskonała okazja do codziennej aktywności fizycznej, która wzmocni nogi i poprawi kondycję.

Nie rób kolejnej kawy, wstań i spal trochę kalorii

Kilka prostych ćwiczeń z pewnością doda nam energii, rozjaśni umysł i poprawi humor, gdyż podczas niewielkiego wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny. Dzięki temu będziemy mogli wydajniej pracować przez cały dzień. Polecane są dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwsze to izometryczne, które nie wymagają wykonania trudnych i intensywnych ćwiczeń. Polegają głównie na doskonaleniu formy poprzez napinanie mięśni. Drugie to ćwiczenia rozciągające.

ćwiczenia za biurkiem

Ćwiczenia izometryczne

Trening izometryczny jest doskonałym sposobem, by utrzymać dobrą kondycję. Nie wymaga dużego nakładu czasu, sprzętu czy stroju, wystarczą chęci. Przy zaledwie 10 minutach prostego, nieskomplikowanego wysiłku możemy uzyskać doskonały efekt. Ćwiczenia są proste. Napinamy mięśnie, utrzymując stan napięcia ok. 30 sekund. Takie ćwiczenia wykonujemy w kilku seriach.

  • Ćwiczenia na uda: siedząc, złącz mocno stopy oraz kolana i naciskaj nimi na siebie. Stań w pozycji wyprostowanej, piętę jednej nogi oprzyj o ścianę lub inny stabilny przedmiot. Naciskaj lekko zgiętą nogą na oporującą ścianę. W ten sposób kształtujemy mięśnie ud i pośladków.
  • Ćwiczenia na brzuch: Siedząc na krześle, mocno napinij mięśnie brzucha. Doskonałe są również skręty w bok, które możesz wykorzystywać sięgając np. po długopis.

Ćwiczenia rozciągające w pracy

Praca w pozycji siedzącej jest dużym obciążeniem dla naszego organizmu. Dlatego bardzo ważne są ćwiczenia rozluźniające, gdyż dobre samopoczucie fizyczne jest gwarancją dobrych efektów w pracy.

  • Rozciąganie ramion i pleców: usiądź, zrób głęboki wdech i unieś ręce nad głowę. Naprzemiennie wyciągaj ramiona ku górze. Takie ćwiczenie powtarzaj kilkakrotnie w ciągu dnia. Aby wzmocnić plecy, wyciągnij ręce przed siebie, schowaj głowę miedzy ramiona, zaokrąglij plecy i wypchnij je w tył, pamiętając, by splecione dłonie ciągnęły w w przód.
  • Rozciąganie nóg: usiądź na krześle w małym rozkroku. Prawą nogę wyprostuj i oprzyj piętą o podłogę. Lewa noga zostaje ugięta. Oprzyj ręce na prawym udzie i pochyl tułów do przodu, pamiętając o tym, aby trzymać proste plecy. W takiej pozycji powinniśmy wytrzymać ok. 30 sekund, następnie zmieniamy stronę.

Ćwiczenia rozciągające, jak i izometryczne nie zastąpią tradycyjnego treningu, jednak warto z nich skorzystać, by rozruszać stawy i poprawić kondycję naszego kręgosłupa.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane