Sklep
Dodano: 2015-10-23

Joga – świetny sposób na płaski brzuch Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Joga to świetny sposób spędzania wolnego czasu, pozwalający się zrelaksować po ciężkim dniu. Jednak joga jest taka naprawdę całym systemem filozoficznym, na który w wielkim skrócie składa się dbałość o równowagę ciała i umysłu, dzięki czemu możliwe jest dążenie do samodoskonalenia. W świecie fitness joga cieszy się popularnością głównie ze względu na wpływ na kształtowanie sylwetki. Joga poprawia elastyczność, wzmacnia mięśnie od środka i może stanowić skuteczne narzędzie w procesie odchudzania.

Joga w służbie idealnej sylwetki

Idealna sylwetka to nie tylko zbilansowana dieta. Do wypracowania odpowiedniej figury niezbędny jest trening, który wzmocni i rozciągnie mięśnie brzucha oraz te partie naszego ciała, z którymi mamy największy problem. Trening w połączeniu z dietą to gwarancja szczupłej sylwetki i zdrowia. I tu z pomocą przychodzi joga, która uzdrowi ciało i uspokoi umysł.

joga

Poniżej prezentujemy kilka ćwiczeń:

Kobra

Połóż się na brzuchu, czoło oprzyj o matę, a dłonie ustaw obok ramion. Używając siły mięśni brzucha, podnoś klatkę piersiową do góry, delikatnie prostując łokcie. Nie odpychaj się dłońmi od ziemi i nie napinaj pośladków. Wytrzymaj w tej pozycji pół minuty.

Łuk

Kładziemy się na brzuchu, zginamy kolana, a rękami chwytamy się za kostki. Trzymając kolana razem, zaczynamy prostować nogi, podnosząc tym samym klatkę piersiową do góry. Podnosimy się tak daleko, jak możemy. Patrzymy w górę. Zatrzymujemy się w tej pozycji, wytrzymujemy pół minuty, starając się oddychać przeponą. Poczujemy, jak nasze ciało podnosi się i opada. Po zakończeniu relaksujemy się. Siadamy na piętach, czoło opieramy o matę, a ręce swobodnie kładziemy po bokach.

Skłon

Usiądź na ziemi z nogami prostymi. Zadrzyj palce stóp na siebie i odpychaj od siebie pięty. Kolana trzymaj proste. Nabierając powietrza, przenieś ręce nad głowę, wyciągając kręgosłup ku górze. Z wydechem opuść się do przodu i złap palcem wskazującym i środkowym dłoni za duże palce stóp. Staraj się wytrzymać w takiej pozycji dwie minuty. Jeżeli nie udaje ci się sięgnąć rękoma, użyj do tego celu ręcznika bądź chusty.

Uddiyana bandha

Stań ze stopami delikatnie rozsuniętymi i zgiętymi kolanami. Pochyl się lekko do przodu i połóż dłonie nad kolanami. Z wdechem wypinaj brzuch, a z wydechem przyciągaj pępek do kręgosłupa. Po wydechu zatrzymaj i pogłębiaj wciągnięcie brzucha, wytrzymując do dziesięciu sekund. Potem zrób kilka wdechów i wydechów, pracując mięśniami brzucha, po czym po wydechu zatrzymaj oddech - nie nabieraj powietrza. Przez dziesięć sekund wypinaj i wciągaj brzuch.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane