Sklep
Dodano: 2015-09-28

Spal kalorie, czyli jak być aktywną zimą Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Jazda na nartach to przyjemny i zarazem efektywny trening odchudzający. Szusując po stokach spalamy kalorie, kształtujemy nogi i ramiona. Co więcej, godziny spędzone na świeżym powietrzu świetnie wpłyną na nasze samopoczucie, układ krążenia, poprawią również wydolność naszego organizmu. Dlatego warto włożyć narty i wyruszyć na stok. Efekty będę zaskakujące!

Jak przygotować się do sezonu?

Aby cieszyć się świetną kondycją i uniknąć kontuzji w czasie zimowych ferii, warto z wyprzedzeniem przygotować się do sezonu narciarskiego. Najlepiej rozpocząć je kilka tygodni wcześniej (8-10 tygodni), łącząc trening aerobowy z treningiem siłowym. Dzięki temu wzmocnimy mięśnie, które intensywnie pracują podczas jazdy. Jazda na nartach, jeśli jesteś osobą początkującą, może wydać ci się trudna. Jednak odpowiednia kondycja i wcześniej wytrenowane mięśnie pomogą w szybszym opanowaniu zasad i z pewnością ułatwią pierwsze kroki na stoku. Odpowiednie kondycyjne przygotowanie pozwoli ci ponadto więcej czasu spędzić na stoku, a to równa się więcej zabawy, więcej umiejętności i... więcej spalonych kalorii!

Bądź aktywna zimą i spal kalorie

Chyba nikogo nie musimy przekonywać, że aktywność fizyczna jest wyjątkowo korzystna dla zdrowia, dlatego nawet w zimie nie powinniśmy z niej rezygnować. Wbrew pozorom, zima sprzyja aktywności fizycznej. Jazda na nartach doskonale wpływa na nasze ciało. Wymusza prostą postawę, zmuszając jednocześnie do pracy uda, łydki i pośladki. Jeżdżąc na nartach zjazdowych pracujesz talią i wzmacniasz mięśnie skośne brzucha. Jak widzisz, jazda na nartach pobudza do działania wszystkie mięśnie! To nie wszystko, podczas godzinnego treningu spalimy do 600 kcal. Nie możemy nie wspomnieć o odporności, którą wzmocnimy po całym dniu szusowania na stoku.

jazda na nartach

Nie zapomnij o odpowiedniej diecie!

Przed wyprawą na narty zjedz solidne śniadanie, aby mieć energię na kilka godzin intensywnego ruchu. Może być to wieloziarnista bułka z miodem lub dżemem. Jeśli planujesz jazdę całodniową, rób przerwy na posiłek co dwie godziny. Unikaj jednak bomb kalorycznych, często serwowanych w barach przy stokach. Lepiej zjeść coś lekkiego i zdrowego, dzięki temu na stoku nie poczujesz się ociężale, równocześnie nie zabraknie ci sił, aby dalej szaleć na nartach. Świetnym rozwiązaniem jest sycąca, rozgrzewająca zupa. Nie możemy zapomnieć również o regularnym piciu wody niegazowanej. Pamiętaj, nawet zimną podczas wysiłku musimy dbać o odpowiednie nawodnienie i choć możesz nie odczuwać pragnienia, nie oznacza to, że organizm nie potrzebuje wody.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane