Sklep
Dodano: 2016-02-04

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do ćwiczeń? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Chcesz stracić wagę, ale nie masz czasu na ćwiczenia na siłowni czy w klubie fitness? Możesz ćwiczyć w domu, wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt do ćwiczeń! Sprzęt do ćwiczeń w domu to nie tylko wygoda, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. Kiedy tylko będziesz miała wolną chwilę i chęć, będziesz mogła spalić zbędne kalorie.

Jak wybrać odpowiednie sprzęt do ćwiczeń?

Zanim zabierzemy się za wybór sprzętu , który chcemy kupić, warto zastanowić się, na której partii ciała zależy nam najbardziej. Musimy też zdecydować, czy chcemy zacząć od jednego sprzętu, czy może od razu wyposażyć się w kilka. Warto też przemyśleć, gdzie będziemy go trzymali. O ile skakanka czy hula hop nie zajmują wiele miejsca, o tyle sprzęt do ćwiczeń w postaci roweru czy bieżni może nam zawadzać.

Rower stacjonarny

Trening na rowerze stacjonarnym symuluje jazdę na rowerze, angażując głównie mięśnie dolnych partii ciała. Jeśli na dworze jest akurat brzydka pogoda, możemy potrenować w domu. Można na nim stopniować intensywność treningu w zależności od naszych indywidualnych potrzeb, a, w czasie ćwiczenia można np. oglądać ulubiony serial w telewizji.

Bieżnia

Na bieżni możemy uprawiać chód lub biegi. Podczas treningu najbardziej zaangażowane są mięśnie dolnych partii ciała podobnie jak przy rowerku stacjonarnym.

Duża, elastyczna piłka

Może służyć do wykonywania brzuszków, ale i rozciągania mięśni grzbietu czy treningu typu pilates. Zakres jej zastosowania jest naprawdę bardzo szeroki. Fitness z wykorzystaniem piłki mobilizuje do pracy mięśnie brzucha, ud i pośladki, co pozwala rzeźbić i wysmuklać sylwetkę.

sprzęt do ćwiczeń

Hantle

Hantle są wykorzystywane do prawie wszystkich ćwiczeń fitness. Przy odpowiednim treningu z wykorzystaniem hantli można osiągnąć wyrzeźbioną sylwetkę, wzmocnić mięśnie, sprawić, że staną się jędrniejsze i bardziej elastyczne. Dla kobiet rozpoczynających swoją przygodę z fitnessem zaleca się ćwiczyć z 1 kg hantlami, a z biegiem czasu zwiększać ich wagę.

Skakanka

Już podczas godziny skakania na skakance możemy spalić około 550 kcal. Regularne treningi doskonale wpływają na całe ciało (łydki, uda, pośladki, ramiona). Skacząc na skakance zwiększamy swoja sprawność, równowagę, kondycję oraz koordynację ruchową.

Hula hop

To świetne ćwiczenie, jeśli chcesz wymodelować brzuch i talię. Już godzina kręcenia kółkiem pozwoli ci spalić około 420 kcal. Jakie hula hop wybrać na początek? Najlepsze będzie to z wypustkami, dość ciężkie 1,5–2 kg, ponieważ używając hula hop plastikowego, efekty raczej nie będą widoczne.

Step

To małe, domowe urządzenie angażuje mięśnie pośladkowe, uda oraz łydki. Z jego pomocą można robić brzuszki, leżąc na nim można ćwiczyć ramiona. Ćwiczenie na stepie przypomina wchodzenie po schodach.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane