Dodano: 2015-10-23

Poznaj skuteczne ćwiczenia na smukłe ramiona Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Podczas codziennych treningów często zapominamy o ramionach. Dlaczego? Większość kobiet boi się, że poprzez regularne ćwiczenia mięśnie rozrosną się, co sprawi, że ich sylwetka stanie się mniej kobieca. Tymczasem smukłe ramiona wymagają odpowiedniego treningu.  Jak zadbać o ramiona, by był jędrne, zgrabne i umięśnione? To proste. Wystarczy odpowiedni zestaw ćwiczeń, który wzmocni i wysmukli ramiona oraz delikatnie uwidoczni zarys ich mięśni.

Smukłe ramiona

Dlaczego tak rzadko trenujemy mięśnie ramion? Mimo że jest to część ciała, którą bardzo często eksponujemy, nawet w sezonie jesienno-zimowym, kobiety z uporem wciąż pomijają treningi tej partii.

Musisz wiedzieć, że skóra ramion jest szczególnie narażona na wiotczenie. Z tego powodu warto wprowadzić trening, aby ujędrnić skórę i nie dopuścić do jej zwiotczenia. Pamiętaj, że tego typu defekt będzie ci szczególnie trudno ukryć! Dlatego już teraz łap za hantle i trenuj! Nie daj sobie wmówić, że poprzez tego typu ćwiczenia twoje mięśnie przesadnie się rozrosną! Jedyne, co zyskasz, to piękne, smukłe ramiona, z delikatnie zarysowaną linią mięśni, które harmonijnie podkreślą twoją sylwetkę.

smukłe ramiona

Ćwiczenia na smukłe ramiona

Odpowiednio dobrane ćwiczenia nie spowodują nadmiernego rozrostu mięśni. Zapewnią jedynie ich proporcjonalną rzeźbę. Ćwiczenia nie są męczące i śmiało można je wykonywać w domu. Nie wymagają również sprzętu, gdyż do ich wykonywania wystarczą dwie butelki wody. Przeciętna waga ciężarków to od 0,5 do 5 kg. Należy pamiętać, by stopniowo zwiększać ciężar, gdyż mięśnie przyzwyczajają się do obciążenia. Jeżeli nie chcemy zwiększać ciężarków, może zwiększyć ilość powtórzeń. Trening nie jest męczący ani trudny, wystarczy silna wola i chęci, by cieszyć się pięknymi i smukłymi ramionami. Aby skutecznie zaangażować wszystkie mięśnie ramion, należy zastosować odpowiedni zestaw ćwiczeń:

  • Unoszenie ramion: Stań w lekkim rozkroku, unieś dłonie z ciężarkami w bok do wysokości ramion.
  • Unoszenie przedramion: Usiądź na krześle, chwyć ciężarki w dłonie, ramiona wyprostuj wzdłuż tułowia, następnie naprzemiennie zegnij je w łokciu przyciągając ciężarek w kierunku barku.
  • Prostowanie ramion: Stań w delikatnym rozkroku, jedną dłoń oprzyj na biodrze, drugą chwyć ciężarek i wyprostuj rękę w górę, zginając ją za głową pod kątem 90 stopni. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie, aktywując obie ręce.

Aby zwiększyć efektywność ćwiczeń oraz pozbyć się nadmiaru tłuszczu w górnych partiach ciała, warto włączyć również ćwiczenia cardio, które doskonale uzupełnią nasz trening. Może to być 30 minutowy jogging, jak również pływanie, które angażuje wszystkie partie mięśni. Ważne jest, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać dokładnie i systematycznie, gdyż dzięki temu osiągniemy oczekiwane efekty.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane