Dodano: 2015-10-23

Jak odnaleźć motywację? Praktyczne porady Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem każdej diety. Nie mniej ważnym jest rzecz jasna motywacja. Oczywiście możemy spróbować schudnąć wyłącznie zmieniając nawyki żywieniowe, ale na efekty będziemy czekali zdecydowanie dłużej. Ćwiczenia to świetna forma spędzania wolnego czasu i możliwość zawarcia nowych znajomości. Regularnie wykonywane pomogą nam stracić zbędne kilogramy, wzmocnić mięśnie i kości oraz poprawić samoocenę. Niestety, częstym problemem jest motywacja - nie zawsze jesteśmy w stanie odnaleźć w sobie chęć do ćwiczeń. Oto najczęstsze powody.

Przerywam ćwiczenia, bo nie potrafię narzucić sobie dyscypliny

Zaczynasz robić brzuszki, ale po czterech przerywasz, bo mięśnie zaczynają boleć? Przebiegłeś kilka metrów i przerwałeś trening z powodu zadyszki? A może dałeś sobie spokój po jednej długości na basenie? Mamy dla ciebie rozwiązania. Trenuj z przyjaciółką, zapisz się na zajęcia w grupie z instruktorem, lub znajdź osobistego trenera. Jeśli sam nie potrafisz doprowadzić żadnego treningu do końca, być może inny ludzie będą dla ciebie motywacją. W obecności profesjonalisty będziesz mieć pewność, że wykonujesz ćwiczenia poprawnie i efektywnie.

Nudzą mnie treningi

Po roku uprawiania jednego rodzaju sportu rzeczywiście można odczuwać znużenie. Pamiętaj jednak, że masz ogromny wybór. Oprócz typowego fitness, biegania czy basenu, wypróbuj inne możliwości. Łyżwy, taniec towarzyski, ścianka wspinaczkowa, tenis, squash czy badminton. Nie trzymaj się jednego typu ćwiczeń, eksperymentuj! Być może odkryjesz nową pasję, a przynajmniej rozbudzisz w sobie na nowo energię do ćwiczeń. Wraz z nowymi wyzwaniami motywacja pojawi się sama.

motywacja do treningu

Brakuje mi czasu

Jesteś pewna, że to brak czasu a nie motywacja jest problemem? Aby wykonać efektywny trening wystarczy 30 minut, dwa do trzech razy w tygodniu. Spróbuj spisać na kartce, ile czasu poświęcasz na różne czynności w ciągu dnia i zastanów się, czy na pewno nie znajdziesz tych 30 minut w ciągu dnia. Jeśli nie - nie musisz z niczego rezygnować. Postaraj się włączyć sport w każdą chwilę. Spędzasz czas z partnerem? Bądź dla niego motywacją  i wybierzcie się na wycieczkę rowerową lub na kurs tańca. Zajmujesz się dzieckiem? Namów je na wspólne ćwiczenia w domu, lub poćwicz, kiedy pójdzie spać. Musisz wyprowadzić psa? Pobiegajcie razem!

Mój wysiłek nie przynosi rezultatów, więc nie mam ochoty ćwiczyć

Niestety na rezultaty zawsze trzeba poczekać. Jeżeli trenujesz już kilka miesięcy i nadal nie widzisz różnicy wchodząc na wagę, może to oznaczać, że wykonujesz ćwiczenia mało efektywnie lub nieregularnie. Zastanów się, co warto zmienić. Może powinnaś ćwiczyć częściej lub bardziej intensywnie? W takiej sytuacji zawsze możesz porozmawiać z trenerem lub dietetykiem. Jedno jest pewne – nie osiągniesz efektów porzucając ćwiczenia.

Pamiętaj, że motywacja na wysokim poziomie na połowa sukcesu!

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane