Dodano: 2015-11-09

Kobiecy atut - piękne i jędrne pośladki Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Która z kobiet nie marzy o pięknych, jędrnych pośladkach? Nie wspominając o marzenia mężczyzn... Jednak pupa to nie tylko atrybut kobiecości, ale również element harmonijnej postawy – mięśnie pośladków odgrywają znaczącą rolę w utrzymywaniu prawidłowej sylwetki. Jak uzyskać jędrne pośladki i ściągać wszystkie spojrzenia?

 

Piękne pośladki – jak je wypracować?

Zdaniem specjalistów pośladki to część ciała, która najłatwiej nadaje się do wyrzeźbienia. Mięśnie pośladkowe są stosunkowo duże i ćwiczeniami można szybko poprawić ich kształt. W każdym pośladku mamy trzy mięśnie – wielki, średni i mały – powinny one być harmonijnie rozwijane.

kształtne pośladki to efekt ćwiczeń

Ćwicz! Pośladki ci się odwdzięczą

Zgrabne pośladki można uzyskać dzięki właściwemu doborowi ćwiczeń. Szczególnie polecane jest pływanie żabką. Świetnie działa zarówno na mięśnie, jak i na skórę poprzez masaż, jaki wykonuje woda podczas pływania. Natomiast w domu możemy wykonywać ćwiczenia na pośladki takie jak:

  • Unoszenie bioder - kładziemy się na plecach. Ręce układamy wzdłuż ciała, uginamy lekko kolana, pamiętając, aby stopy przylegały do podłogi. Spinamy mięśnie pośladków, odrywamy je od podłoża i unosimy. Ćwiczenie powtarzamy w sześciu seriach po 20 uniesień.
  • Wyciąganie nogi w tył - klękamy tak, aby dłonie, łokcie i kolana spoczywały na podłożu. Głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa, patrzymy w podłogę. Unosimy nogę z obciągniętą stopą dokładnie na wysokość pośladka – mięśnie pupy są ściągnięte. Następnie wolno opuszczamy prostą nogę, ale nie kładąc jej na podłodze. Ćwiczenie powtarzamy w pięciu seriach na każdą nogę po 15 uniesień. Powtarzamy uniesienie 10-15 razy, po pięć serii na każdą stronę.
  • Samolocik – klękamy tak jak do ćwiczenia powyżej. Patrzymy w dół. Jednocześnie unosimy prawą rękę w przód i lewą nogę w tył. Następnie przesuwamy rękę i nogę na boki. Wytrzymujemy 5 sekund, przesuwamy rękę i nogę odpowiednio w przód i w tył, a następnie opuszczamy. Powtarzamy to samo w drugą stronę. Wykonujemy całość 10 razy. Powtarzamy unoszenie 8 razy, po pięć serii na każdą stronę.
  • Przysiady - stajemy wyprostowane, wolno obniżamy się do pozycji kucznej, zginając kolana. Wytrzymujemy chwilę w przysiadzie i podnosimy się. Ćwiczenie powtarzamy w pięciu seriach po 15 powtórzeń.
  • Wszędzie i o każdej porze można wykonywać bardzo proste ćwiczenie -  napinać i rozluźniać mięśnie pośladków.

Pielęgnacja to podstawa

Czasami na pośladkach pojawiają się krostki i wypryski. Winowajcą są między innymi obcisłe spodnie i bielizna ze sztucznych materiałów. Krostki można przecierać tonikiem z kwasem salicylowym. Do kąpieli warto dodać kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Raz w tygodniu można pośladki potraktować peelingiem. Ważne jest regularne stosowanie balsamów i kremów nawilżających dedykowanych tej części ciała. I nie jest tu tak istotna cena produktu, jak jego regularne nakładanie! Dodatkowo można zastosować codzienny masaż na przykład ostrą gąbką, szczotką. Natomiast naprzemienny chłodny i ciepły prysznic znakomicie ujędrnia i wygładza skórę.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

W uzyskaniu, lub utrzymaniu pięknych pośladków pomagają masaże. Doświadczony masażysta sam dobierze najlepsze techniki.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi