Sklep
Dodano: 2015-10-19

Sporty pod dachem – co wybrać? cz. 1 Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Do niedawna słońce wywabiało nas na dwór. Ładna pogoda stwarzała idealne warunki do ćwiczeń, gier i sportów na świeżym powietrzu. Pływaliśmy, graliśmy w piłkę, jeździliśmy na rowerze, chodziliśmy się na długie spacery… I nagle skończył się sezon urlopowy. A my niechętnie wracamy do biur i domów. Dzień kończy się coraz wcześniej, za oknami ciągle pada deszcz, robi się coraz zimniej. Znika słońce, a wraz z nim nasza wakacyjna energia. Sportowe ciuchy chowamy do szafy, owijamy się kocami, zalegamy na kanapach. I jemy. Poprawiamy sobie humor ciężkostrawnymi obiadami, pałaszujemy czekoladę i chipsy przed telewizorami. Poza sezonem letnim warto stawiać na aktywność fizyczną, tym bardziej że obecnie mamy ogromny wybór sportów dostępnych pod dachem, a jedną z ciekawszych opcji jest wspinaczka.

 Koniec wakacji – początek nowych wyzwań

Utrzymanie diety i wysportowanej sylwetki staje się trudniejsze, kiedy nie odczuwamy motywacji do wyjścia z domu. Ale koniec wakacji wcale nie musi oznaczać końca diety i ćwiczeń. Jest wiele sportów, które możemy uprawiać pod dachem. Jeśli uda nam się przezwyciężyć niechęć do wychodzenia z domu, być może okryjemy nową pasję. Treningi to najlepszy sposób, żeby przetrwać jesień i zimę. I na wiosnę zaprezentować się w nowej, pięknej odsłonie. Dlatego dziś rozpoczynamy cykl sportów, które można uprawiać pod dachem w jesienne wieczory.

wspinaczka

Sporty pod dachem – wspinaczka

Wspinaczka to świetny sposób na poprawę kondycji, wytrzymałości, spalenie kalorii i wyrzeźbienie sylwetki. Godzinny trening na ściance oznacza utratę ok. 530 kalorii. Wspinając się, wzmacniamy różne partie mięśni: ramion, klatki piersiowej, brzucha. pośladków, ud i łydek. Z pozoru wydaje się, że największą rolę we wspinaczce odgrywają ramiona, jednak wspinanie ćwiczy różne partie mięśni i koordynację ruchów. Bardzo istotne podczas wspinania są wytrzymałe mięśnie nóg, które wraz z systematycznym treningiem będą stawać się coraz silniejsze. Wspinaczka wpływa również pozytywnie na psychikę, pozwala rozładować stres, uczy koncentracji, opanowania i dążenia do celu.

Ścianki wspinaczkowe są coraz częściej spotykane w klubach sportowych i ośrodkach fitness. Wstęp na ściankę kosztuje ok. 12–15 złotych. Istnieją też specjalne sekcje wspinaczkowe, do których możesz się zapisać. Na treningu poznasz tajniki wspinaczki, metody asekuracji oraz wszystkie niezbędne informacje konieczne do zachowania pełnego bezpieczeństwa podczas wspinania. Ponadto jeśli wspinaczka ci się spodoba, możesz zdecydować się na kurs.

Na trening możesz wybrać się z przyjaciółką, partnerem, albo skorzystać z pomocy instruktora. Nie potrzebujesz własnego sprzętu. Wystarczy, że weźmiesz buty na zmianę i strój sportowy. Na miejscu wypożyczasz uprząż wspinaczkową i... do góry!

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane