Sklep
Dodano: 2015-10-23

Sporty pod dachem – co wybrać? cz. 2 Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Utrzymanie diety i wysportowanej sylwetki staje się trudniejsze, kiedy brak nam motywacji do wyjścia z domu. Ale koniec wakacji wcale nie musi oznaczać końca diety i ćwiczeń. Jest wiele sportów, które możemy uprawiać pod dachem. Dziś prezentujemy trzy dyscypliny sportów, dzięki którym zachowanie kondycji i zgrabnej sylwetki nie będzie już problemem.

 Tenis

Gra w tenisa polepsza koordynację ruchową i refleks, wzmacnia mięśnie ramion, pleców i brzucha. Pomaga również w spalaniu tkanki tłuszczowej – w ciągu godzinnego treningu można spalić nawet do 700 kalorii. Gra w tenisa to duży wysiłek dla organizmu, wymaga zaangażowania i skupienia. Pomaga pozbyć się stresu, uwolnić od problemów. Indywidualne lekcje tenisa kosztują ok. 50–60 złotych za godzinę. Tańszym rozwiązaniem są zajęcia grupowe. Rakietę można wypożyczyć, ewentualnie z czasem dokupić (ok. 300–500 złotych).

Sqash

Squash to gra dla 2 lub 4 osób. Polega na przemiennym odbijaniu rakietą piłki od ściany, w sposób utrudniający przeciwnikowi jej prawidłowy odbiór. Jest to znakomita forma rekreacji, angażującą pośladki, uda i łydki. Podczas gry w squasha pracują również mięśnie ramion, pleców, a także brzucha. Jest to dyscyplina ogólnorozwojowa, której uprawianie fantastycznie wpływa na kobiecą sylwetkę. Wynajęcie squash kortu kosztuje od 25 do 60 zł za godzinę. Istnieje również możliwość podziału tych kwot na kilku graczy.

Badminton

Badminton często kojarzony jest z zabawą z dzieciństwa. Nie każdy wie, że jest to dyscyplina sportowa, wymagającą wytrwałości, koordynacji i refleksu. Godzina treningu pomaga nam spalić ok. 350 kalorii i wpływa korzystnie na krążenie. W trakcie gry wzmacniamy i kształtujemy mięśnie nóg i pośladków. Odbijanie w różnych pozycjach to także ćwiczenie ramion i brzucha. Do gry w badmintona potrzebujemy tylko dwóch paletek i lotki, które możemy wypożyczyć. Cena wynajęciu kortu na godzinę badmintona wynosi ok. 30 zł.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane