Sklep
Dodano: 2015-10-29

Sporty pod dachem – co wybrać? cz. 3 Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Utrzymanie diety i wysportowanej sylwetki staje się trudniejsze, kiedy brak nam motywacji do wyjścia z domu. Ale koniec wakacji wcale nie musi oznaczać końca diety i ćwiczeń. Jest wiele sportów, które możemy uprawiać pod dachem. Dziś prezentujemy trzy dyscypliny sportowe, dzięki którym zachowanie kondycji i zgrabnej sylwetki nie będzie już problemem.

Step

Step aerobic to zestaw ćwiczeń polegających na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia o regulowanej wysokości. Im wyższy poziom, tym więcej skoków i ciało staje się bardziej umięśnione. Jest to dynamiczna forma zajęć, która z pewnością cię zmęczy, choć jeśli jesteś początkująca, możesz wybrać zajęcia intensywnością dopasowane do twojej kondycji i wytrenowania.

Podczas zajęć najbardziej pracują mięśnie ud i łydek, dzięki takim ćwiczeniom jak wypady, przysiady i ruchy pulsacyjne. Zajęcia ze stepu trwają średnio od 30 do 45 minut. Zaczynają się od rozgrzewki, aby ciało weszło w rytm, oraz aby zapobiec urazom kostek i kolan. Następnie w rytm muzyki wykonujemy wejścia na stepy, które razem tworzą układ choreograficzny. Podczas jednego treningu możemy spalić do 650 kcal.

sport

Siatkówka

Siatkówka to sport, który znamy od dzieciństwa. Od najmłodszych lat uczymy się jej w szkole na zajęciach wychowania fizycznego, dlatego każdy z nas zna doskonale jej zasady. Wiele osób na wakacjach gra też w siatkówkę plażową. 

Podczas gry porusza się całe nasze ciało. Angażujemy mięśnie łydek, ud i ramion, a także bioder i brzucha. W trakcie jednego, półtoragodzinnego treningu spalamy 450 kalorii. Siatkówkę można trenować w większości obiektów sportowych. Potrzebna jest tylko sala gimnastyczna, piłka i kilku chętnych znajomych. Siatkówka to nie tylko sposób na poprawę kondycji i spalenie tłuszczu, ale także świetna forma grupowej rozrywki.

Aqua Punching

Woda, jak świetnie wiemy, jest doskonałym środowiskiem do aktywności fizycznej, nie tylko jeśli chodzi o pływanie. Aqua punching to połączenie technik i ciosów stosowanych głównie w boksie, kickboxingu i karate z aktywnością w właśnie w wodzie.

W odróżnieniu jednak od klasycznych sztuk walki, w aqua punchingu nie ma przeciwnika. Walczymy w pojedynkę. Opór stawiany przez wodę stymuluje mięśnie do o wiele większego wysiłku, co przekłada się na wzmocnienie wytrzymałości mięśni i poprawę kondycji. Podczas aqua punchingu aktywowanych jest większość mięśni górnej i dolnej połowy ciała – od ramion i barków do ud. Dodatkowo, intensywny wysiłek pobudza metabolizm, przyczyniając się do lepszego wykorzystywania i spalania tłuszczu. Zajęcia aqua punchingu trwają ok. 45–60 minut.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane