Dodano: 2016-02-11

Sporty pod dachem – cz.4 Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Utrzymanie diety i wysportowanej sylwetki staje się trudniejsze, kiedy brak nam motywacji do wyjścia z domu. Ale koniec wakacji wcale nie musi oznaczać końca diety i ćwiczeń. Jest wiele sportów, które możemy uprawiać pod dachem. Dziś prezentujemy trzy dyscypliny sportów, dzięki którym zachowanie kondycji i zgrabnej sylwetki nie będzie już problemem.

 Power Joga

Power Joga ma wyrazić energiczność i wigor. Powstała ona na bazie fitness i ashtanga jogi. Priorytetem podczas tych zajęć jest mocna praca z ciałem, poprawa wytrzymałości mięśniowej i elastyczności. Świetnie odnajdują się na takich zajęciach osoby, które chcą wzmocnić mięśnie i poprawić sylwetkę.

Pole Dance

Mimo że taniec na rurze wydaje się kontrowersyjnym sposobem na spalenie zbędnych kalorii, jest on jednocześnie wyjątkowo skuteczny. Taniec na rurze to nie tylko praktyka z klubów ze striptizem, ale też sztuka wymagająca wyjątkowych umiejętności i wielu ćwiczeń. Wymaga pracy wszystkich mięśni, w tym brzucha, pośladków i ud. Poprawia ogólną sprawność, zwiększa pewność siebie i spala tłuszcz. Taniec na rurze można wykonywać z różną intensywnością i z różnym stopniem trudności, więc nadaje się on i dla początkujących i zaawansowanych amatorek fitnessu.

Łyżwy

Niewiele osób wie, że godzinna jazda figurowa na łyżwach pozwala na spalanie kalorii w ilości od 300 do 800. Zaletą jazdy na łyżwach jest to, że w jej trakcie angażowane są do pracy niemal wszystkie mięśnie, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni nóg, brzucha i ramion. Wynika to z ciągłego balansowania ciałem i wysiłków czynionych w celu zachowania równowagi. Nawet gdy nie wykonujemy intensywnych ruchów ramionami czy rękami, musimy nad nimi zapanować. Najintensywniej ćwiczą mięśnie w okolicy bioder.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane