Sklep
Dodano: 2015-12-16

Skuteczne poświąteczne spalanie kalorii Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Świąteczne biesiadowanie zdecydowanie nie sprzyja naszym żołądkom, gdyż ciężko jest się oprzeć świątecznym przysmakom. Brak oporów przy stole może przysporzyć nam kilka dodatkowych kilogramów. Nie należy jednak załamywać rąk, wystarczy zabrać się do roboty. Odrobina silnej woli i pozbędziemy się świątecznego brzuszka. Sposobów na spalanie kalorii po obfitym posiłku jest mnóstwo. Przedstawiamy jedynie kilka z nich!

Spacer

Jest zdecydowanie jednym z najłatwiejszych ćwiczeń. Im dłuższy i szybszy, tym więcej spalimy kalorii. Warto włączyć spacer do świątecznego menu. Dzięki niemu odpoczniemy i dotlenimy organizm. Ponadto spacer to wyjątkowo towarzyska aktywność, dlatego warto zachęcić rodzinę bądź przyjaciół do wspólnego marszu. Nie tylko ty masz zapewne ochotę pozbyć się poświątecznej ociężałości. Możesz także tak sprytnie pokierować spacerową rozmową, by namówić swoich towarzyszy na przejście na wyższy poziom aktywności i następnym razem wybierzecie się na wspólne wybieganie.

Jogging

To doskonały trening aerobowy, który pozwoli ci spalić zbędne kalorie i dodatkowo dotlenić mózg. Do biegania najlepiej wybrać leśne ścieżki lub duży park. Wybierz trasę, której przemierzanie sprawi ci przyjemność i pozwoli oderwać od zgiełku i zrelaksować. Nikt chyba nie lubi ćwiczyć w oparach spalin, zwłaszcza gdy w pamięci ma się jeszcze zapach choinki. Uważaj jednak na śliską nawierzchnię. Dobre buty to podstawa. Dla bezpieczeństwa unikaj oblodzonych tras i chodników, a jeśli biegasz o zmroku, nie zapomnij o odblaskowych znaczkach, dzięki którym będziesz widoczny na drodze.

spalanie kalorii

Fitness

Najprościej będzie pójść do najbliższego fitness klubu. Nawet jeśli nie masz wykupionego karnetu i nie jesteś tam stałym gościem, za kilkanaście złotych możesz skorzystać z maszyn do treningu cardio i porad trenera. Obecnie kluby fitness oferują tak szeroki zakres zajęć, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie, dobierzesz odpowiednią intensywność i idealny styl ćwiczeń. Dzięki tego typu aktywnościom, szybko pozbędziesz się kilku nadprogramowych kilogramów. Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności wybierzesz, trening siłowy czy aerobowy, z pewnością uda ci się spalić spore ilości kalorii.

Basen

Skutecznym sposobem na spalanie kalorii będzie także pływanie. Dzięki niemu nie tylko korzystnie wpłyniesz na sylwetkę, ale również poprawisz ogólny stan zdrowia. Pamiętaj również, że pływanie świetnie modeluje sylwetkę, a regularna aktywność tego typu doskonale wpływa na kręgosłup i stawy. Gdy zmęczysz się już pływaniem, możesz skorzystać z sauny. Taki zabieg pozwoli oczyścić organizm z toksyn, które nagromadziły się nie tylko w święta.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane