Dodano: 2016-04-07

Hula hop – prosty sposób na mięśnie brzucha Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Hula hop – każdy pamięta jako wspomnienie z dzieciństwa, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to doskonała metoda modelowania sylwetki. Co więcej, ćwiczenia z hula hop wzmocnią mięśnie brzucha, poprawią kondycję, postawę, jak również samopoczucie. Widoczne efekty można zauważyć już po 2 tygodniach regularnego kręcenia kołem.

 

Hula hop – efekty

Regularne kręcenie kołem sprawi, że nasz brzuszek nie tylko stanie się płaski. Ćwiczenia z hula hop doskonale modelują sylwetkę, a to oznacza, że jeśli dotąd nie miałaś wyraźnego wcięcia w talii, teraz może się to zmienić. Jednak to nie wszystkie zalety ćwiczeń z hula hop. Kręcenie wzmocni i uelastyczni mięśnie, polepszy kondycję i poczucie równowagi. A utrata kilku centymetrów w talii i w biodrach stanie się doskonałą motywacją do dalszych ćwiczeń i zdecydowanie poprawi twoją pewność siebie.

Kręcić, ale jak długo?

By dać naszemu organizmowi szansę spalenia tkanki tłuszczowej, musimy ćwiczyć przynajmniej 30 minut. Podczas jednego treningu możemy spalić do 200 kalorii. W zależności od budowy ciała, w ciągu 14 dni możemy zgubić 1–2 cm w talii.

Jakie koło wybrać?

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z hula hop, wybierz koło z szeroką obręczą. Dlaczego? Łatwiej się nim kręci, więc szybciej opanujesz trening i nie zniechęcisz się do dalszej pracy nad idealną talią. Gdy uda ci się opanować ćwiczenia ze zwykłym kołem w obie strony, a twój trening będzie trwał nieustannie 15 minut, spróbuj większego koła z wypustkami, które znacznie mocniej będzie stymulowało mięśnie do pracy. Jeżeli chcesz ćwiczyć intensywniej, użyj w tym celu koła o mniejszej obręczy. W ten sposób zwiększysz tempo.

hula hop

Ćwiczenia z hula hop

  • Ćwiczenia na szczupłą talię

Stań w lekkim rozkroku. Wysuń jedną nogę do przodu i zegnij kolana. Umieść koło w okolicy talii, opierając je o plecy. Delikatnym ruchem wpraw je w ruch. Przenosząc ciężar ciała z jednej nogi na drugą, podtrzymuj ruch koła, popychając je i ciągnąc.

  • Ćwiczenia ujędrniające uda i pośladki

Stań w lekkim rozkroku, tak aby twoje stopy były na wysokości bioder. Postaw koło przed sobą i połóż na nim ręce. Przenieś ciężar ciała na jedna nogę i zegnij lekko w kolanie. Wciągając brzuch, unieś powoli prawą nogę z ziemi na bok. Pamiętaj, że noga, którą podnosisz, powinna być wyprostowana, a palce skierowane przed siebie. W tej pozycji pozostań kilka sekund, następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10–12 razy na każdą nogę.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane