Sklep
Dodano: 2015-02-10

Aqua-aerobik, czyli jak schudnąć bez wysiłku Ocena: 4.6/5 Ilość głosów: 5

O potrzebie ćwiczeń wie każda kobieta. Wysiłek fizyczny zwykle kojarzy się nam z ciężką pracą, dlatego często tak trudno jest zmobilizować się do ćwiczeń. Czy istnieje zatem jakiś rodzaj treningu, który daje maksymalne efekty, a jednocześnie jest łatwy i przyjemny? Tak, to aqua-aerobik!

Co to jest aqua-aerobik?

Aqua aerobik to zajęcia ruchowe wykonywane w wodzie, prowadzone w grupach, przy muzyce. Często ćwiczenia są uatrakcyjniane wykorzystaniem specjalnych przyborów tj. rurek z pianki poliuretanowej zwanych „makaronami”, pasów wypornościowych, piankowych ciężarków i rękawic. Ćwiczenia w wodzie stosowane były od dawna jako forma rehabilitacji. Jednak dopiero w latach osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych pojawił się nowy rodzaj zajęć fitness, obecnie bardzo popularny na całym świecie, nazwany powszechnie aqua-aerobik.

Kto może uprawiać gimnastykę w wodzie?

Gimnastykę w wodzie może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Podczas ćwiczeń w wodzie odciążony jest cały układ kostno-stawowy, dlatego lekarze zalecają tę formę ruchu również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami, a nawet kobiety w ciąży. Aqua-aerobik nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem.

 aqua aerobik to świetne rozwiązanie dla każdego

Co sprawia, że ćwiczenia w wodzie są łatwe? Aqua-aerobik dla każdego

Na ciało zanurzone w wodzie działa siła wyporu, która powoduje zmniejszenie ciężaru ciała (prawo Archimedesa). Dla przykładu człowiek o wadze 70 kg w wodzie waży około 6 kg. Z tego powodu łatwiej jest wykonywać wiele ćwiczeń. Umożliwia to również dłuższe wykonywanie ruchów, które na lądzie szybciej powodują zmęczenie. Jest to idealna forma sportu dla osób nielubiących wysiłku fizycznego, gdyż w wodzie ćwiczy się lekko, miło i przyjemnie.

W jaki sposób ćwiczenia w wodzie pomagają schudnąć i wymodelować sylwetkę?

Uprawiając aqua-aerobik, szybko można pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ ruch w wodzie wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Dodatkowo masaż wodny modeluje sylwetkę i pomaga zlikwidować cellulitis. Ćwicząc aqua-aerobik spalamy około 500 kcal/h.

Dlaczego aqua-aerobik tak bardzo poprawia samopoczucie?

Sam ruch w wodzie doskonale relaksuje. Dodatkowo ćwiczenie w grupie, przy dobrze dobranej odprężającej muzyce wspaniale likwidują napięcie i stres. U osób systematycznie uczęszczających na zajęcia z aqua-aerobiku obserwuje się znaczny wzrost wytrzymałości organizmu, zwiększenie siły mięśniowej, gibkości, a przede wszystkim utratę wagi. Aqua-aerobik to coś, czym warto się zająć się praktycznie, szczególnie że nie obciąża organizmu tak jak ćwiczenia poza wodą.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane