Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: L-karnityna

  1. #11
    medusa jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    12-06-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magrat16
    Dziewczyny, co wy robicie?? Przecież L-Karnityna to lżejsza wersja sterydów!!!!!!!!!!
    O matko! Dziewczyno, daj spokoj, suplementy to nie koks (sterydy)!

    Na lekcji biologii, dobre sobie !
    Pani z biologii pewnie sadzi ze kazdy suplement to sterydy, dajze spokoj.

    Pozatym istnieje fakt, ktory Cie kompromituje, l-karnityna jest sprzedawana w kazdej aptece, a jak zapewne wiesz, bo duzo czytasz, sterydy sa nielegalne.

    Bosz czego ludzie nie wymysla.
    Oczywiste ze to chemia, ale nie sterydy.

    Ja stosowalam i wiem jedno, nie pomoze w odchudzaniu, jesli sie nie cwiczy.Druga sprawa to to, ze moze i bez niej,tylko cwiczeniami mozna uzyskac podobne efekty.
    Kazdy musi sie zastanowic czy warto wydawac pieniadze na suplementy.


    Pozdrawiam wszytkich, szczegolnie tych ktorzy duzo czytaja

  2. #12
    nioonia jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    27-03-2005
    Posty
    0

    Domyślnie

    medusa, tez cie pozdrawiam

  3. #13
    daryl jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    08-04-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    Witam!!!
    Stosowałam L-karnityne + Super Fat Burner, najpierw sama L-karnityne, przy nastepnym opakowaniu L-karnityne + Super Fat Burner,do tego pływanie + jazda na rowerze i oczywiscie zdrowe odzywianie. Stosowałam to przez 2 razy (po calym opakowaniu ) w odstepstwei ponad pół roku. Efekty było oczywiście widać, wieksza wydajnosc organizmu, wydawało sie ze moge wiecej, miesnie sie ladnie rozwijaly, nie czulam zmeczenia. Niestety były skutki uboczne. Przyspieszona praca serca, czasem zimne dreszcze, nieraz czulam sie fatalnie. Do tego wyniszczenie organizmu , widac bylo po paznokciach i wlosach. Oczywiscie to nie musi kazdego spotkac kazdy organizm jest inny, natomiasyt trzeba mniec na uwadze ze nie jest to do konca taki wspanialy sposob na odchudzanie. Teraz robie to samo bez L- karnityny io wage mam zdecydowanie mniejsza i oczywiscie samopoczucie tez . Pozdrawiam

  4. #14
    medusa jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    12-06-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    A ja nie milam zadnych skutkow ubocznych. Moim zdaniem jest to preparat o slabym dzialaniu.Daleko mu do silnych pobudzajacych srodkow.

    Oczywiscie kazdy organizm reaguje inaczej.Ja nie poczulam roznicy.

  5. #15
    milak jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    25-03-2008
    Mieszka w
    Opalenica
    Posty
    0

    Domyślnie

    L- karnityna jest w produktach spozywczych np w miesie w baraninie ponoc jest jej najwiecej, jest odpowiedzialna za "przenoszenie komorek tluszczowych "
    jakas podziemna gazeta chyba z tymi sterydami , bo legalnie tego typu srodkow nie mozna reklamowac :P
    moze to byly poprostu odzywki dla sportowcow
    Pozdrawiam

  6. #16
    daryl jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    08-04-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    L-KARNITYNA
    stosowanie preparatów karnityny (wg przegladu literatury fachowej dokonanej przez Wagenmakersa 1999), nie podnosi jej poziomu w komórkach i mięśniach i nie wskazuje udowodnionego działania w wysiłkach długotrwałych. Część sportowców osiąga lepsze wyniki po zaprzestaniu suplementacji karnityny.
    Jej przedawkowanie prowadzi do osłabiania siły mięśniowej (Raczyńska 1996)

  7. #17
    SZEFLERA jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2005
    Posty
    0

    Domyślnie

    Witam jako nowincjuszka w tym serwisie
    Jestem po 6 wizycie na siłowni i właśnie czekam na przesyłkę z l-karnityną. Początkowo też pomyślałm, że to coś jakby sterydy, ale zaczęłam sporo czytać i przekonałam się, że głopoty mi po głowie chodziły :-p
    Różne są opinie na temat tego na ile l-karnityna dodaje power'u, ale mam nadzieję, że mi trochę pomoże. Nie brakuje mi w ćwiczeniach samozaparcia, bo lubię ćwiczyć, ale zdecydowanie brakuje mi kondycji, przez co krócej ćwiczę na cardio i mniej chudnę. Może dzięki niej chudnięcie pójdzie mi szybciej... Oby... Napiszę potem jak na mnie zadziałała

  8. #18
    SZEFLERA jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2005
    Posty
    0

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie
    podobno l-karnityna jest niewskazana przy zwiększaniu masy mięśniowej i tu miałam pewne wątpliwości co do jej zakupu. Generalnie nastawiam się na spadek wagi, bo bardzo chcę schudnąć. Ale jednocześnie chciałabym też wykształcić sobie mięśnie łydek, rąk i trochę pleców. Nie wiem jesczze na ile mi się to uda, ale czy przypadkiem l-karnityna mi tego nie utrudni? Byłąbym wdzięczna za rady osób, które znają jej działanie z własnych doświadczeń...

  9. #19
    SZEFLERA jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2005
    Posty
    0

    Domyślnie l-karnityna

    Pomyślałam, że może wkleję informacje na temat l-karnityny, które znalazłam w necie. Może ktorejś z Was się to przyda, a na pewno osobom, które dopiero znajdą ten wątek w poszukiwaniu info o l-karnitynie.



    Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

    Karnityna jest zbudowana z dwóch aminokwasów (elementów budujących cząsteczki białka naszego organizmu) - metioniny i lizyny. @Należą one do grupy aminokwasów niezbędnych, a więc nasz organizm powinien otrzymywać je w wystarczającej ilości wraz z pełnowartościowym pokarmem.
    Karnityna występuje w dwóch postaciach: D i L. Aktywna biologicznie jest L-karnityna, natomiast postać D nie oddziałuje na organizm.

    Gdzie się znajduje?

    Mieści się ona głównie w mięśniach szkieletowych i w mięśniu sercowym (98%). Pozostała niewielka ilość znajduje się w wątrobie, nerkach, mózgu oraz innych narządach.

    L-karnityna jest wytwarzana w wątrobie. Do jej syntezy (oprócz metioniny i lizyny) potrzebne są także witaminy: Bą, C, PP, B6 oraz żelazo.

    L-karnitynę może też otrzymywać nasz organizm w diecie. Jest ona znaną od dawna naturalną substancją, której źródłem jest mięso. Nazwa karnityny pochodzi od łacińskiego słowa carnis, które znaczy mięso. Pokarmy zwierzęce są bogatym źródłem karnityny, natomiast pokarm roślinny zawiera jej śladowe ilości.

    Niektórzy naukowcy zaliczają karnitynę do witamin (ze względu na podobieństwa w mechanizmach działania witamin z grupy B i karnityny), nazywając ją witaminą BT.

    L-karnityna jest substancją rozpuszczalną w wodzie i procesy związane z gotowaniem mogą zubożyć jej zawartość w pokarmie.

    Jak działa?

    Badania wykazały, że L-karnityna wykazuje zdolność do obniżania poziomu cholesterolu i trójglicerydów (frakcje tłuszczów). Jest więc związkiem biorącym udział w regulacji poziomu lipidów (tłuszczów) w naszym organizmie.

    L-karnityna okazała się być substancją niezbędną w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Gdy nasze mięśnie potrzebują energii do wykonywania jakiegoś wysiłku fizycznego, cząsteczki karnityny mają za zadanie wyławiać cząsteczki tłuszczu z krwi i transportować je do wnętrza komórek organizmu, w których kwasy tłuszczowe zostaną przekształcone w energię.

    L-karnityna wydaje się też być jednym z czynników wpływających na prawidłowy poziom cukru w organizmie.

    Niezwykle ważnym elementem jej działania jest stabilizacja (regulowanie) poziomu jonów potasu w komórkach, która ma wpływ na zwiększenie zdolności naszej tkanki mięśniowej do wykonywania intensywnych wysiłków fizycznych.

    Ciekawą cechą L-karnityny jest jej oddziaływanie euforyzujące - poprawiające nastrój.

    Skutki niedoboru

    Do niedoboru tej substancji może dojść u osób spożywających wyłącznie pokarm roślinny (wegetarianie) lub może być to cecha genetyczna (wrodzona).

    Pierwszy raz opisano niedobór L-karnityny u ludzi w roku 1973. U chorych stwierdzono uszkodzenie mięśni szkieletowych, powiększenie mięśnia sercowego, chorobę niedokrwienną serca. U dzieci, u których wykryto genetycznie uwarunkowany niedobór L-karnityny, zauważono osłabienie siły mięśni oraz zmiany w mięśniu sercowym (kardiomiopatię).

    Długoterminowe (przez około 6 miesięcy) podawanie u dzieci L-karnityny normalizowało zmiany w układzie sercowo-naczyniowym oraz mięśniowym.

    Znamienne jest, że zmniejszoną ilość L-karnityny stwierdza się w mięśniu sercowym u osób, które zmarły z powodu zawału serca.


    Wskazania do stosowania (fragmenty)

    • Choroby układu krążenia

    • Zaburzenia gospodarki lipidowej

    • Choroby mięśni

    Przyjmowanie L-karnityny pomaga ludziom cierpiącym z powodu osłabienia siły mięśniowej, w zespołach zmęczenia.

    • Cukrzyca

    • Zaburzenia metaboliczne (otyłość)

    L-karnityna przyspiesza odchudzanie, ułatwia utrzymanie niskiego poziomu tkanki tłuszczowej, zapobiega powstawaniu otyłości, uczestniczy bowiem w zamianie tłuszczu zapasowego w energię.

    • Uprawianie sportu

    Substancja ta jest polecana sportowcom, ponieważ zażywanie jej umożliwia przedłużenie okresów intensywnego treningu i wykonywanie dużych wysiłków fizycznych. Wskutek długotrwałego treningu w organizmie sportowców może dojść do spadku stężenia karnityny, dlatego przy czynnym uprawianiu sportu zaleca się przyjmowanie L-karnityny, aby zapobiec jej niedoborowi.

    • Niepłodność

    • Osłabiony układ odpornościowy

    • Centralny układ nerwowy

    Badania kliniczne wykazały dobroczynne działanie L-karnityny u osób z chorobą Alzheimera. Po jej podawaniu zauważono u chorych między innymi poprawę zapamiętywania, możliwość skupiania uwagi na wykonywanych czynnościach. U starszych pacjentów po terapii L-karnityną stwierdzono poprawę zdolności ruchowych i koncentracji. U młodych osób z zahamowaniami umysłowymi, długotrwałe podawanie tej substancji powoduje zwiększoną zdolność do uczenia się, poprawia refleks.


    L-karnityna nie wykazuje działań niepożądanych zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Ciekawą cechą L-karnityny jest jej oddziaływanie euforyzujące - poprawiające nastrój.


    ************************************************** ***************************



    Żródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Autor: Joanna Golec


    Tym artykułem chciałabym zapoczątkować mini cykl na temat suplementów pomagających nam zrzucić zbędne kilogramy i zachować zgrabną sylwetkę.

    Na rynku jest ich całkiem sporo, na początek zajmijmy się więc specyfikiem, który zrobił ostatnimi czasy największą medialną karierę czyli L-karnityną.

    Karnityna jest związkiem zbudowanym z dwóch aminokwasów (elementów budujących cząsteczki białka naszego organizmu) - metioniny i lizyny. Karnityna jest wytwarzana w nerkach i wątrobie, do jej syntezy (oprócz metioniny i lizyny) potrzebne są także witaminy C, PP, B6 oraz żelazo. Źródłem karnityny jest też pokarm jaki spożywamy - głównie mięso (karnityna - z łac. carnis - mięso). Najwięcej jej znajduje się w baraninie, następnie w wołowinie, wieprzowinie a najmniej w drobiu.

    W pokarmach roślinnych występuje w śladowych ilościach.

    W zdrowym organizmie ilość karnityny jest zazwyczaj wystarczająca, jednak u osób niedożywionych, na źle zbilansowanej diecie, z chorobami nerek i wątroby mogą występować jej niedobory. Organizm dorosłego człowieka zawiera ok. 20 gramów karnityny, zgromadzonej przede wszystkim w mięśniach szkieletowych i sercu (ok. 98%), wątrobie i nerkach (ok. 1,5%) oraz pozostałych narządach.

    Karnityna występuje w dwóch postaciach: L i D, przy czym aktywna biologicznie jest L-karnityna i to ona powinna być podawana w suplementach.

    Popularność swą, L-karnityna zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest bardzo pomocna w walce ze zbędnymi kilogramami - odgrywa istotną rolę w metabolizmie kwasów tłuszczowych. Jak to wygląda? Karnityna wiąże kwasy tłuszczowe i wprzęga je w procesy energetyczne. Tłuszcz spalany jest mitochondriach, które otula szczelna błona biologiczna - błona mitochondrialna, która jest nieprzepuszczalna dla cząsteczek o dużej masie takich jak kwasy tłuszczowe. Te aby wniknąć do wewnątrz i uwolnić energię potrzebują "przewodnika" przeprowadzającego ich przez błonę.

    I właśnie L-karnityna pełni rolę takiego "przewodnika".

    Stosowanie jej wraz z dietą i aktywnością ruchową wydatnie przyspiesza proces odchudzania, przy czym jej obecność zapobiega efektowi jo-jo i chroni przed kłopotami związanymi z nagłym ubytkiem wagi. Udowodniono naukowo, że L-karnityna zwiększa przemiany energetyczne tłuszczów nawet o 70%.

    L-karnityna ma także wiele innych zalet: ochrania naczynia krwionośne zapobiegając miażdżycy, ma działanie przeciwrodnikowe (obok witamin C, A i E jest cennym antyoksydantem), stabilizuje błony biologiczne, wykorzystywana jest nawet w leczeniu uzupełniającym cukrzycy insulinozależnej. Jej istotną cechą jest zdolność chelatowania czyli wiązania pierwiastków metalicznych przez słabe kwasy organiczne. Ten proces umożliwia wchłanianie pierwiastków, ich transport i magazynowanie w organizmie i usuwanie szkodliwego nadmiaru. Jak wiemy pierwiastki metaliczne dzielą się na biopierwiastki (mikro- i makroelementy niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów życiowych) oraz trucizny środowiskowe takie jak ołów, kadm, rtęć, antymon. Karnityna reguluje aktywność pierwiastków: trujące zostają usunięte z organizmu pozostałe zaś są kierowane do procesów metabolicznych a ich nadmiar, który mógłby być szkodliwy wydalamy.

    Tyle o zaletach, czy ta wspaniałość ma jednak jakieś wady? Właściwie to nie, przynajmniej na razie naukowo nie stwierdzono skutków ubocznych jej stosowania. Tylko u nielicznych (ułamek procenta) występują okresowe nudności, bóle brzucha, biegunka.Zażywając ją jednak, nie spodziewajmy się cudów, nie rozwiąże ona samoistnie naszych problemów z wagą. Karnityna działa jedynie w połączeniu z dietą a przede wszystkim aktywnością fizyczną. I tu uwaga - najlepsze w tym wypadku są ćwiczenia Cardio (aerobik, step, jazda na rowerze itp.). Gdy wykonujemy ćwiczenia siłowe zażywanie jej nie jest wskazane.

    Na rynku jest dosyć duży wybór preparatów z L-karnityną, oto niektóre z nich :

    L-karnityna firmy Olimp (tabletki)
    L-karnityna Plus, firmy Olimp (tabletki, wzbogacona chromem i L-glutaminą)
    L-karnityna firmy MLO (tabletki 1000mg)
    Carn Plus firmy Hi Tec (kapsułki)
    Carnitin 1000 firmy Hi Tec (kapsułki)
    L-carnitin firmy Naturell (tabletki)
    Bio-Slim firmy Pharma Nord (tabletki, wzbogacona chromem, koenzymem Q10)
    Karnityna firmy Olimp (napój)
    L-karnityna Caps firmy Nutrend (kapsułki 450mg)
    Carnitagin Gold firmy Nutrend (ampułki)
    L-carnitin 1000 firmy Nutrend (1000 mg )
    L-karnityna forte plus firmy Olimp (500mg kapsułki wzbogacone min. Chromem)
    L-karnityna forte plus firmy Olimp (500mg tabletki do ssania)
    Jeszcze pewna uwaga na koniec: Preparaty te mają różną moc - od 250mg do 1000mg, nie jest ustalona wymagana dawka dzienna, im intensywniej ćwiczymy tym lepiej stosować te mocniejsze (niestety ,też droższe), są bardziej skuteczne. Karnitynę trudno przedawkować, podobno nawet 3 gramy dziennie są bezpieczne.

    Najlepiej zażywać ją na w miarę pusty żołądek (nie bezpośrednio przed i po jedzeniu), na około 0,5 - 1 godz. przed treningiem.

    Preparaty firm Hi Tec i MLO kupimy tylko w specjalistycznych sklepach (są najmocniejsze), pozostałe w aptekach (te firmy Olimp także w supermarketach).

  10. #20
    kateanna jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    01-04-2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magrat16
    Dziewczyny, co wy robicie?? Przecież L-Karnityna to lżejsza wersja sterydów!!!!!!!!!!
    L-Krnityna to w zadnym wypadku sterydy!!!!! przeciez to substancja witaminopodobna i wystepuje w miesie i mleku!!!
    polecam L-Karnityne bo po pomaga spalic tluszczyk przy cwiczeniach. tylko przed zakupem lepiej zrobic dokladny wywiad ktora firma jest dobra (np mi NIE spasowala firmy Olimp :/ )

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •