-
AEROBICZNA 6 WEIDERA
http://www.kulturystyka.org.pl/images/a6w2nl.jpg
Aerobiczna "szóstka" Weidera.
Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni "szóstka" składa się z sześciu ćwiczeń następujących po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek. Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się na płaskim podłożu (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez sześć tygodni. W końcowy okresie programu (piąty, szósty tydzień) należy zwrócić szczególną uwagę na to by całościowy trening dzienny nie przekroczył 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracać do minimum ruch w czasie powtórzeń, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napięcia maksymalnego.
Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczeń jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia się w miarę upływu dni realizacji całego programu.
UWAGA!!! Gwarancją całego sukcesu, czyli otrzymanie po sześciu tygodniach wymaganego efektu jest dokładne wykonywanie wszystkich ćwiczeń i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczęcia programu. Każdy dzień ma swoją wartość dla motorycznego pobudzenia mięśni brzucha tak, aby nie miały one większej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwałe obciążenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku końcowego.
pozdrawiam
Lukas.
-
Dziekuje, wreszcie wiem jak to robic. Jestes kochany. :D
-
ja moge mailem poprzesyłac ten zestawik tam macie wszytako ładnie i czytelnie opisane..jak ktos chce to sie zgłąszac:) Pozdrawiam;]
-
cześć wszystkim Dorotko ja bym prosiła, to mój mail scarf@wp.pl :-) z góry wielkie dzieki, ja znowu zaczynam, chce zgubić 5 kg :-/ i kondycje poprawić:-) Próbowałaś już z tymi ćwiczonkami?? jak efekty, pzdr
-
Jestem na 8 dniu. Efekty są zauważalne (przynajmniej u mnie) po trzecim. Brzuch staje się płaski twardy i wogule jest ok.
-
hej! ja cwiczylam tą 6 ok 39 dni.. potem bylam chora i nie mialam sily.. musze stwierdzic ze cwiczenia nie byly za ciezkie ale potrzebna byla naprawde silna wola i musialam przezwyciezyc lenistwo (codzienne cwiczenia) po 10 dniach juz chcialam zaprzestac ale sobie powiedzialam ze jak juz tyle wytrwalam to napewno wytrwam nastepne 10 dni... i tak "docwiczylam" do 39 dni.. chcialam zaczac drugi raz ale mysle ze "moj leń" mi juz na to nie pozwoli :D , bo jednak tutaj systematycznosc sie liczy... teraz 4 dzien cwicze 8 minute Abs, wszystkie 5 czesci, sa o wiele przyjemniejsze ale wydaje mi sie ze szybsze efekty beda po 6, zauwazylam przy tym ze jakaś chudsza bylam... zycze powodzenia!!
Pozdrawiam,
Juna_23
-
Dorotka ja tez poproszę ten zestaw jacula37@wp.pl
z góry dziekuję :P
-
Dorotka, ja tez poprosze: natmail2@o2.pl
Dzieki!!! :lol:
-
to ja tez poprosze bo jakos 5 cwiczenie nie jest dla mnie zrozumiale. Nozyce a nogi zgiete?
moj email wiedzma@sympatico.ca
-
bo biezbyt trafiona ta nazwa "nozyce". Rczej to ćwiczenie powinno być nazwane rowerek i wszystko już chyba jasne!
-
No to zaczynam od jutra bede robic z jednym dniem przerwy na wtorek bo wtedy mam czas na spanie 5 godzin i pedze do drugiej pracy.
Doloze do tego 8 min ABS i zobaczymy jakie beda efekty. Jutro sie obfotografuje tzn moj brzuszek i co tydzien kolejne zdjecia. Przyda mi sie motywacja :D
wiedzmaPL
-
czy moglby mi ktos przesłać? prooooszę! :) piesekleszek@buziaczek.pl
-
Napiszcie czy cwiczycie i jak wam idzie.
Ja mam dzisiaj 5 dzien i powiem wam bole mnie boczki heheh tzn w okolicy tali odczuwam lekki bol.
Moje cwiczenia rozpoczynam rozgrzewka pozniej troche cwiczen z callaneticsu na talie i nogi (juz mam 1 cm w dol a jutro kolejne mierzenie obwodow) poznije A6W (dzisiaj 3 serie po 6 powotorzen), potem 8 min ABS i w zaleznosci albo stretching albo nogi albo biodra.Po cwiczeniach sie ze mnie leje ale biore po nich prysznic naprzemienny goracy i zimny. Musze dac rade a jak to u was wyglada???
wiedzmaPL
-
Ja jestem na 4 dniu szóstki, narazie nie ma jakiś powalających efektów, bo na to jeszcze za wczesnie, ale czuje że ćwiczonka dają mi w kość, zresztą przyjemnie się je wykonuje:)
-
czy te ćwiczenia trzeba robić codziennie ? czy sa ciężkie bo ja jestem mało wysportowana, właściwie to mi nie zależy na zrzuceniu wagi tylko na zgubieniu brzucha. czy na straszne sadło to też pomaga
p[ozdrawiam
-
A6W dzień 2 :) Niby mało, ale kiedyś trzeba zacząć :D Fajne to jest i na razie nie męczące :wink: Polecam :)
-
Ja zrobilam 6 dni, troche meczace... a przede wszystkim nudne, a miesnie mnie wcale nie bola... troche mnie to martwi ;)
-
Ja jestem na 7 dniu pozniej robie inne cwiczenia na brzuch albo 8 min albo Gilard ABS a on ma 43 min zmieniam dvd aby co A6W cos robic i zeby mi sie nie znudzilo. Ale mowie sobie juz masz tydzien za soba szkoda by bylo to zmarnowac. Wczoraj mialam przerwe w cwiczeniach i powiem wam cos mi brakowalo.
wiedzmaPL
-
Witam
No więc teraz Ja:)
jestem na 25 dniu i dziwie się, że wy jeszcze macie siłe robić ABS ja po a6w nie moge zrobic jednego brzuszka. Jeżeli brzuch nie boli to powodem mogą być krutkie i słabe spięcia trzeba naprawde naprężać brzuch chodźby nie wiem jak piekło.
Ćwiczenia należy wykonywac codziennie najlepiej rano przed śniadaniem wtedy spalamy tkanke tłuszczową jednak można robić również o innych porach ja np. zaczynam o 23-00
a na nude to można sobie włączyć radnio.
jeszcze co do braku bulu - ja w środku 4 ćwiczenia wpadam w agonie bo tak mnie najpier.. boli :) ale wytrzymuje bo naprawde warto.
wspomne jeszcze, żeby osiągnąć maxymalne efekty potrzebna jest odpowiednia dietka jedank ja jej nie stosuje... .
a tu są efekty dla niedowiarków
http://www.sfd.pl/temat186677/
-
Ja jestem na 10 dniu i umieram przy rowerku. Troche zmodernizowalam cwiczenia tzn mam nogi zgiete i oparte o podloze. Chronie w ten sposob kregoslup jego dolna czesc. Ale sie nie poddaje. Na razie wielkich efektow nie widze zrobilam sobie fotki ale to w koncu dopiero 10 dzien.
-
Znajdzie się ktoś, kto i mi by mógł przesłać ten zestaw, bo po obejrzeniu zdjec ze strony, którą podał lukasek jestem naprawde pod duuuzym wrazeniem :) Moj mail: nomelovides@wp.pl
Z gory wielkie dzieki
-
Ja też bym chciała ten zestaw: desnuda@poczta.onet.pl
Czy między seriami mogą być takie króciutkie przerwy (30s-1min)?
-
Żadnych przerw najwyżej 10 - 20 s. między ćwiczeniami na głębszy oddech pamiętaj, że cały trening nie może przekroczyć 25 minut więc.
-
Juz od ponad 3 tyg. cwicze ABS, ale mam coraz wieksza chec przerzucenia sie na A6W, uwazacie, ze warto? Ktory z nich wg Was jest lepszy, bardziej efektywny?
-
Dobra przerzucilam sie na "szostke", ale mam jedno pytanie: Czy w cwiczeniach 1-4 i 6 przy kazdym powtorzeniu glowe trzeba klasc na podloze czy ma byc caly czas uniesiona?
-
Możesz ją kłaść, ale mięśnie brzucha powinny być wciąż napięte - przynajmniej trochę.
-
No to jade 12 dzien, najpierw rozgrzewka z Gilardem 10 min a pozniej call na talie i nogi i szostka. Po niej splywam potem cala sie kleje, ale prysznic na przemian zimy i cieply i znika cale zmeczenie. Najlepsze jest to ze trace apetyt po cwiczeniach i malo bardzo jem.
Jak na razie pomalu pojawia sie miesien prosty brzucha. Ciagle mam waleczki ale takie ladne pionowe linie (zarys mojej przeponki) juz jest widoczny.
Niestety boli mnie odcinek ledzwiowy kregoslupa ale i na to poradze sobie. Dodam cwiczenia wzmacniajace - codziennie przed snem.
-
JA skończyłem w okolicach 40-stego dnia szóstkę bo efektów nie było zupełnie, a i ćwiczenia były słabsze od tych które robię zazwyczaj. Pasjonatów fitness raczej te ćwiczenia za bardzo nie zmęczą.
P.s. Polecam ćwiczenia brzucha na piłkach - izolacja mięśnia + mniejsze obciążenia dla kręgosłupa.
P.s.2. Jak ktoś chce się naprawdę zmęczyć to mu mogę sam rozpisać serię na brzuch :P
-
Arianek, prosiłabym o cwiczenia, o których pisałeś, bo te, ktore wykonuja juz nie sprawiaja mi zadnej trudnosci, a chcialabym sie troche pomeczyc :lol:
-
Dolne brzucha - ławka skośna , nogi w dół i ściąganie kolan do klatki piersiowej oraz wersja hard proste nogi jakbyś chciała położyć za głowę, ale wracasz w momencie straty napięcia w mięśniach.
Skośne brzucha - spiętki boczne na ławeczce do brzuszków, rowerek połączony ze skrętem tułowia.
Górne brzucha - spiętki - 3 serie po 12, przeplatane 2 seriami po 12 na '2', seria na '3', spiętki z dołączeniem przyciągania kolana do klatki piersiowej (2 serie po 12 na każdą nogę i 2 serie po 12 na '2' na każdą nogę), spiętki z nogami splecionymi i wyprostowanymi (kąt prosty między plecami a nogami) wg. uznania ilość.
Wszystkie - scyzoryk - 12 powtórzeń z 2 sek. maksymalnego napięcia, ver.hard - szczyzoryk na '3'
Na '1' '2' i '3' znaczy nic innego jak ilość zatrzymać przy jednym powtórzeniu (faz ruchu).
Pamiętaj o wydechu przy spięciu mięśni - to dodatkowy bodziec - efektywność nawet o 30% się zwiększa w ten sposób.
Ręce trzymaj splecione za głową a łokcie w linii prostej z linią barków - możesz je nawet delikatne wyginać do tyłu (jakbyś chciała ściągać łopatki).
Przy każdym ćwiczeniu podnoś przynajmniej barki z ziemi i pamiętaj żeby twój odcinek lędźwiowy pleców był 'przylepiony do podłoża'.
Do każdego ćwiczenia możesz dodać obciążenie - szczególnie do spięć na ławeczkach.
Boże... ale się napisałem :) ale to chyba najważniejsze co powinnaś wiedzieć.
-
prosze :) ja też bym chciała zeby toś mi to przeslal:D natasza322@poczta.onet.pl
-
Arianek, wielkie dzieki za fatyge, w koncu bede mogla porzadnie rozruszac moje miesnie brzucha :wink:
-
Skonczylam 14 dzien i jutro zaczynam po 12 powtrzen i jak widze liczbe 24 to mnie troche przeraza. Mam jednak nadzieje ze do tego czasu moje miesnie brzucha beda juz dosc mocne i dam rade wszystko wykonac.
-
I jak wam idzie? Dzisiaj moje imieniny wiec wzielam wolne i mam wolne od cwiczen jak w kazdy wtorek. No tak u was juz sroda.
Nie daje mi spokoju jedna mysl robie te szostke ( bo lubie eksperymentowac) ale doskonale wiem ze miesnie ksztalutuja sie w czasie odpoczynku ktorego tu nie ma, tak wiec po skonczeniu przechodze na inny program mam dwa.
Jeden to sciagniete z forum sportowego opis 10 cwiczen ( wykonuje je kobieta) i drugi znacznie dluzszy bo 6 tygodniowy przeznaczony dla panow ( z magazynu Men's Health ABS Guide) ktory bardziej mi sie podoba. Jest cala rozpiska na tygodnie i dokladne zdjecia z opisem. Cwiczenia robimy 3 razy w tyg dajac miesniom czas na budowe i regeneracje. OCzywiscie powtorzenia i rodzaj cwiczen zwiekszaja sie w miare postepu.
Postaram sie zrobic zdjecia i polski opis dla zainteresowanych.
Jesli przejdziecie A6W to te cwiczenia sa kontynuacja na uksztaltowanie ladnego brzucha i miesni ( nie mowie o 6 pack - kaloryferku :D ) Na razie bezkutecznie szukam fantastycznego zdjecia miesni brzucha jednej z modelek fitness. Po crashu kompa nie jestem pewna czy mam gdzies to zdjecie na cd. CHcialabym wam pokazac o jakim brzuchu marze.
Co do szostki to mam skonczony 18 dzien i w czasie wykonywania cwiczen wlaczam film nawet nie wiem kiedy mam zrobione cwiczenia. Polecam wlasnie taka metode, ociazam umysl i pomimo malego bolu miesni robie je szybciej.
Od pazdziernika rozpisuje inny program cwiczen dodajac obciazenia i cardio.
Postanowilalm siebie nagrodzic jak brzuch bedzie ladny kupujac sobie bra do cwiczen jakie zobaczcie same
http://www.underarmour.com/Home.cfm?site_id=2
Uwielbiam te firme. mam szorty i top na rower i do cwiczen.
Mysle ze to niezla mobilizacja. Ale kupno bedzie dopiero jak bedzie co pokazac tzn brzuch.
A wam jak idzie????
-
Hej Dorotka :D
To o ile to nie problem poprosiła bym bardzo ten zestawik cwiczonek z góry jestem Ci była wdzięczna..oto mój mail.. szkrawek@wp.pl ....
Pozdrawiam wszystkich :D
-
Skonczylam 24 dzien i za diabla nie mieszcze sie w 25 min ale.... nie przerwe i dotrwam do konca. Pot ze mnie scieka. W czasie cwiczen ogladam film i zawsze te cwiczenia mi jakos zleca ( niestety bez filmu jakos opornie szlo)
Jutro wtrorek wiec mam dzien odpoczynku od czwiczen a w srode od nowa. Robie teraz po 16 powtorzen. Jeszcze 18 dni i koncze szostke i zaczynam Ultimate ABS workout. Kolejne 6 tyg ale cwiczenia tylko 3 razy w tyg na brzuch. Zajme sie innymi czesciami ciala.
Ktos juz skonczyl szostke????
-
Witam!!
HEJ Dorcia mam prośbę prześlij mi także ten zestawik jak byśbyła tak miła..przydało by się spróbować czegoś nowego..z góry dziękję...to mój adres szkrawek@wp.pl.....
POZDRÓWKA :)
-
a czy ja tez moge prosic o ten zestaw??ancolek19@poczta.fm z gory dziekuje!!Pozdrawiam
-
ja też proszę o taki zestawik: piotr_rad@interia.pl
-
Czy ja też bym się mogła załapać? Ładnie proszę:)
ola892@wp.pl