Dodano: 2015-06-02

Jak raz na zawsze pozbyć się cellulitu? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Cellulit, czyli "skórka pomarańczowa”, to nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry. Pojawia się na udach, biodrach, pośladkach oraz ramionach kobiet odchudzających się, a także tych z nadwagą. Problem ten dotyczy około 85 proc. kobiet. Możemy z nim walczyć za pomocą odpowiedniej diety.

Jakie są przyczyny cellulitu?

Za powstanie cellulitu może być odpowiedzialne wiele czynników. Zła dieta, brak ruchu, zaburzenia krążenia krwi, uwarunkowania genetyczne, hormony, duża liczba wypalonych papierosów, picie nadmiaru kawy. Kolejnym czynnikiem odpowiedzialnym za pojawienie i nasilanie się cellulitu jest wiek. W wieku 30 lat tkanka łączna w skórze zaczyna się rozluźniać, ze względu na proces starzenia się włókien kolagenowych i elastycznych. Pozwala to na łatwiejsze przenikanie komórek tłuszczowych w obszar skóry właściwej, co uwydatnia cellulit.

cellulit

Jak zapobiegać jego powstaniu?

Jeżeli nie chcesz dopuścić do powstania cellulitu, koniecznie musisz zwrócić uwagę na swoją dietę. To, w jaki sposób się odżywiasz, nie jest obojętne dla twojej skóry. Dieta antycellulitowa powinna zawierać witaminę C obecną w owocach i warzywach, takich jak pomarańcze, kiwi, kalafior czy papryka. Stymuluje ona produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładka i jędrna. W diecie powinny również gościć kasze, banany i owoce morza, czyli źródło krzemu – pierwiastka, który zapobiega powstawaniu cellulitu i sprawia, że skóra jest elastyczna. Ryby i owoce morza w diecie są najlepszym znanym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które również pozytywnie wpływają na wygląd skóry poprzez regulację układu krążenia.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Staraj się pić duże ilości czystej wody niegazowanej. Dodatkowo możesz też spożywać herbaty ziołowe. Szczególnie polecana jest herbata zielona, która pomaga spalać tkankę tłuszczową, i co bardzo ważne, wspiera usuwanie toksyn z organizmu.

Jak ognia musisz unikać śmieciowego, wysoko przetworzonego jedzenia, a także wszelkiego rodzaju słonych przekąsek typu chipsy, paluszki czy orzeszki. Sól bowiem zatrzymuje wodę w organizmie, co pogarsza wygląd i kondycję skóry.

Jak się pozbyć cellulitu?

Sama dieta to za mało, ważna jest także aktywność fizyczna. Dieta o obniżonej kaloryczności w połączeniu z treningiem zarówno aerobowym, jak i siłowym powodują zmniejszenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Jedną ze skuteczniejszych metod walki z cellulitem jest trening siłowy, ponieważ prowadzi do zmniejszenia tłuszczu podskórnego znajdującego się nad warstwą mięśni. Innymi sposobami walki z cellulitem jest liposukcja, masaż, termoterapia lub terapia laserowa.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane