Dodano: 2015-08-25

Wiosenne oczyszczanie. Jak je przeprowadzić? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Na wiosnę większość z nas podejmuje się oczyszczenia organizmu po zimie. Dobrze zabrać się do tego rozsądnie i różnymi drogami. Najskuteczniejsze będzie połączenie zabiegu hydrokolonoterapii i diety. Przeprowadź skuteczne oczyszczanie już dziś!

Hydrokolonoterapia to dobry sposób na oczyszczanie

Podejmując się procesu oczyszczania organizmu należy rozpocząć od wyeliminowania toksyn i złogów. Zabiegiem ułatwiającym nam ten proces bez niepotrzebnego dodatkowego obciążenia organizmu jest zabieg hydrokolonoterapii. Stosowany już starożytnym Egipcie ma na celu oczyścić całe jelito grube z zalegających mas kałowych. Metoda ta wykorzystuje działanie przefiltrowanej i sterylizowanej wody podawanej pod ciśnieniem. Wprowadzana ona jest za pomocą cienkiej rurki, zaś grubszą jest wyprowadzana i spływa bezpośrednio do kanalizacji. Gwarantuje to komfortowe warunki podczas zabiegu, ponieważ odbywa się on bez nieprzyjemnych wrażeń zapachowych. W przeciwieństwie do lewatywy zabieg ten oczyszcza całe jelito grube, a nie tylko odbyt. Przeciwwskazanie do zabiegu stanowią choroby jelit (nowotwór, perforacja, przetoka), ostry ból brzucha, przepuklina brzuszna, poważne zmiany hemoroidalne, krwawienia z odbytu, padaczka oraz ciąża. Zaleca się wykonywanie zabiegu w klinikach, w których przyjmuje lekarz proktolog. Hydrokolonoterapie najlepiej wykonać w serii 3 zabiegów raz na rok.

 oczyszczanie dietą jest możliwe z owocami

Dieta zwana oczyszczaniem

Jakie składniki wprowadzić, by oczyszczanie organizmu było skuteczne? Prawidłowe oczyszczanie musi iść w parze z odpowiednio skomponowaną dietą. Powinna być dobrana indywidualnie przez dietetyka i zawierać w swoich składzie wyłącznie produkty ekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem:

  • Antyoksydantów – zwalczają wolne rodniki, czyli główną przyczynę starzenia się organizmu. Zapobiegają nowotworom i miażdżycy. Ich doskonałym źródłem są winogrona, herbata i owoce cytrusowe.
  • Błonnika – naturalnie oczyszcza jelita i zmusza je do intensywnych ruchów perystaltycznych. Zalecane są wysokobłonnikowe kasze, takie jak kasza jaglana czy gryczana.
  • Witamin i składników mineralnych – minerały takie jak wapń, potas i magnez potrzebne są, aby nie dochodziło do zakwaszenia organizmu. Komplet witamin i minerałów pozwala na prawidłową pracę układu nerwowego. Dlatego też podczas oczyszczania niezbędne będą prawidłowe proporcje owoców i warzyw. Moczopędnie będzie na nas działał seler naciowy, przyśpieszając tym samym detoksykację.
  • Probiotyków – po zakończeniu kuracji oczyszczającej należy uzupełnić prawidłową florę jelitową. Idealnym źródłem zdrowych bakterii jest kiszona kapusta i ogórki, a także fermentowane produkty mleczne.

Oczyszczanie powinno stanowić wstęp do zmiany nawyków żywieniowych czy też odchudzania. Powtarzane cyklicznie przynajmniej raz na pół roku zapewnia nam dobre samopoczucie.

Monika Dajkowska-Bichta Dietetyk

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Dieta to podstawa zdrowia. Wiem cos o tym. Dopiero jak się zaczęłam zdrowo odżywiać czuję, że żyję. A co do oczyszczania to moim zdaniem głównym sprzymierzeńcem w procesie oczyszczania jelit ze szkodliwych substancji i tego wszystkiego co zjemy razem z pożywieniem jest błonnik pokarmowy. Szczególnie ważną rolę odgrywa błonnik nierozpuszczalny, który jak miotła wszystkie nieczystości wymiata z jelit. Mój Błonnik Primvitalny piję już kilka lat. To dzięki niemu wiem, że wreszcie mam czyste jelita. Pozdrawiam.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi