Dodano: 2015-02-26

Jak sprawić, by seks był wyjątkowy? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1

Często nie jesteśmy świadomi, jak wiele czynników wpływa na nasz seks. Ważna jest nie tylko atmosfera, ale także nasze zdrowie, kondycja i samopoczucie. Świece, szampan i płatki róż nie pomogą, jeżeli nie polubisz swojego ciała. Romantyczna muzyka cię nie pobudzi, jeśli będziesz przejedzona lub zmęczona. Dowiedz się, co zrobić, aby twój seks był wyjątkowy.

Uprawiaj sport – aktywność na wpływ na jakość seksu!

Sport ma wspaniały wpływ na nasz organizm. Poprawia krążenie, sprawia, że mamy większą ochotę na seks. Dzięki ruchowi zmniejsza się poziom cukru i cholesterolu we krwi, unikamy też nadciśnienia. To pomaga nam dłużej zachować zdrowie i sprawność. Podczas wysiłku fizycznego zmienia się nasze tętno, produkujemy więcej hormonów, takich jak testosteron czy hormon wzrostu. Podnosi się również poziom endorfin - nazywanych hormonami szczęścia. Sport ma zbawienny wpływ również na naszą psychikę. Dzięki niemu zaczynamy lubić swoje ciało. Pozbywamy się kompleksów, czujemy się bardziej pewni siebie, a to ma ogromny wpływ na naszą seksualność. W łóżku ważna jest również dobra kondycja, która pomaga wydłużyć czas igraszek. Wygimnastykowane ciało to również możliwość eksperymentowania w sypialni. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić. Bardzo intensywne i długotrwałe treningi połączone z katorżniczą dietą mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli całą energię zużyjemy na ćwiczenia, to nie wystarczy jej nam na seks. Przeciążenie organizmu może też spowodować problemy psychiczne.

seks

Odpowiednio się odżywiaj!

Ważnymi elementami diety są ryby oraz świeże owoce, warzywa, kefiry i jogurty. Posiłek możemy urozmaicić też pełnoziarnistym pieczywem, ryżem lub kaszą. Można również spróbować afrodyzjaków: miodu, czekolady, kakao i ziół. W diecie dla mężczyzn najważniejsze są dwa składniki mineralne: cynk i selen. Cynk jest odpowiedzialny za produkcję męskiego hormonu - testosteronu, który odpowiada za popęd płciowy. Bogatym źródłem cynku są owoce morza (np. ostrygi, krewetki, homary i łosoś). Z kolei selen to silny antyoksydant występujący w płynie nasiennym. Jego źródłem są jaja, produkty pełnoziarniste, szparagi czy czosnek. Czego unikać? Bardzo źle na nasz popęd seksualny wpływa cholesterol. Dlatego lepiej zrezygnować z tłustych mięs, żółtek jaj, masła, żółtych i topionych serów. Nie należy także spożywać słodzonych napojów i słodyczy. Nadmiar cukru może doprowadzić do zaburzeń w gospodarce tłuszczowej, co ma również wpływ na gospodarkę hormonalną. Powinniśmy też unikać potraw smażonych w głębokim oleju, pszennego makaronu i białego pieczywa.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane