Dodano: 2015-09-21

Dieta OXY – założenia, etapy, efekty Ocena: 2.7/5 Ilość głosów: 7

Dieta OXY jest nową dietą białkową, która powstała po niedociągnięciach słynnej diety dr. Dukana. Działa na podobnych zasadach, jednak według specjalistów, nie wpływa negatywnie na nasz organizm. Na czym więc polega dieta OXY? Jak długo można ją stosować?

Czym jest dieta OXY

Dieta OXY jest dietą proteinową, która kładzie duży nacisk na oczyszczenie organizmu. Dlatego w planie diety odnajdujemy szereg pozycji, które służą jego detoksykacji. Podstawą jadłospisu jest shake składający się z owoców żurawiny, kefiru i otrąb. Napój ma za zadanie zneutralizować skutki uboczne diety (zmęczenie, osłabienie itp.) oraz oczyścić organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Oxy Shake, będący podstawą diety, zawiera szereg przeciwutleniaczy, które spowalniają proces starzenia się organizmu oraz działają antynowotworowo.

dieta OXY

Dieta OXY – etapy diety

Zdaniem specjalistów proces odchudzania w diecie OXY powinien trwać trzy tygodnie. W tym czasie przechodzi się przez 3 zupełnie różne etapy diety - każdy z nich trwa siedem dni. Podczas każdego tygodnia jadłospis jest zupełnie inny, jednak zawsze bazujący na świeżych owocach i warzywach. Ostatnim elementem wieńczącym nasze zmagania jest stabilizacja, przez którą rozumie się łagodne i bezpieczne wyjście z diety. Dzięki niemu nabierzesz zdrowych nawyków żywieniowych, unikając niebezpiecznego efektu jojo.

  • Tydzień pierwszy - DETOKS: W czasie pierwszego tygodnia diety przygotowujemy organizm do oczyszczenia. Podczas tych siedmiu dni pozbywamy się zalegających w organizmie toksyn, poprawiając również stan skóry, włosów i paznokci.
  • Tydzień drugi - FAT BURNING: W drugim tygodniu do diety OXY włączamy białko roślinne, oczywiście w zdrowych i bezpiecznych proporcjach. W tym tygodniu niezwykle szybko spalisz tkankę tłuszczową i utracisz zbędne kilogramy.
  • Tydzień trzeci - STEP: W trzecim tygodniu przechodzimy przez fazę stabilizacji, która polega na włączeniu do diety większej ilości białka pochodzenia roślinnego. Należy zachować równowagę i optymalny stosunek białek pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. W tym okresie jadłospis będzie obfitował w produkty takie jak bób, fasola czy soczewica.
  • Tydzień czwarty - BALANCE: W czwartym tygodniu diety nadal chudniesz, utrwalając również swoje efekty. Na tym etapie możesz wprowadzić słodki posiłek.
  • Stabilizacja, czyli bezpieczne wyjście z diety: Etap kończący dietę stanowi bezpieczny powrót do normalnego, zdrowego odżywiania, tak by organizm nie odkładał tkanki tłuszczowej. Stabilizacja uchroni nas przed niebezpiecznym efektem jojo. Dieta OXY wspomaga również nasz układ odpornościowy. Bogata w naturalne produkty dieta wzmocni organizm i doda energii.
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane