Dodano: 2015-10-07

Jednodniowa dieta oczyszczająca – sposób na toksyny Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Dlaczego warto stosować dietę oczyszczającą? Z umiejętnością odmawiania sobie ulubionych przekąsek czy potraw walczył na pewno każdy z nas. Odmawianie nie tylko nas uszlachetnia, leczy również nasze ciało i umysł. Oczyszczanie organizmu doskonale poprawia naszą przemianę materii, przyspiesza metabolizm, zmniejsza obwód tali, a brzuch staje się bardziej płaski.

Oczyszczanie organizmu – czy warto?

Oczyszczanie organizmu staje się coraz bardziej popularne. Codzienna dieta nie zawsze jest prawidłowa, przez co nasz organizm buntuje się. Powstają zaparcia, bóle brzucha i zgaga. Dlatego jednodniowe oczyszczanie organizmu z pewnością poprawi funkcjonowaniu układu pokarmowego.

Dlaczego oczyszczanie organizmu jest takie ważne? Ponieważ poza usuwaniem szkodliwych toksyn z organizmu, zapobiega powstawaniu wielu chorób i wspomaga pracę układu trawiennego. Warto wspomnieć, że nagromadzenie toksyn w organizmie wpływa wyjątkowo niekorzystnie na nasze samopoczucie i wygląd. Pozbywając się toksyn działamy więc z korzyścią dla organizmu zarówno od strony czysto fizycznej, jak i psychicznej. Poprawa samopoczucia jest związana z większą ilością energii i lepszym wchłanianiem składników odżywczych z pożywienia, przez co jesteśmy mniej ospali i chętniej podejmujemy nowe wyzwania.

Z całą pewnością raz na jakiś czas warto zastosować dietę oczyszczającą. Jednak zanim postanowimy oczyścić organizm, musimy upewnić się, że nasz stan zdrowia w 100% nam na to pozwala - decyzję taką najlepiej więc skonsultować z lekarzem.

oczyszczanie organizmu

Jednodniowe oczyszczanie organizmu – wybierz dietę dla siebie

Najważniejszym elementem diety oczyszczającej jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Podczas jednodniowego oczyszczania należy dostarczyć organizmowi ok. 2 litrów wody mineralnej, która odpowiednio nawodni nasz organizm oraz oczyści go z toksyn. Pamiętać należy, że dieta oczyszczająca jest niskokaloryczna i nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości energii. Dlatego najlepiej stosować ją podczas weekendu, a dzień poprzedzający oczyszczanie zakończyć lekką kolacją.

Dieta „jednego owocu”

Oczyszczanie organizmu tego rodzaju przewiduje spożywanie około 2 kilogramów owocu bądź grupy owoców w ciągu jednego dnia. Doskonale sprawdzają się tu cytrusy oraz owoce sezonowe (truskawki, maliny). Bogate w flawonoidy owoce wykazują właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, chronią nasz układ krążenia oraz mają działają antyoksydacyjne. Warto więc włączyć je do codziennej diety.

Może warzywa?

Jeżeli chcesz poprawić pracę jelit, dobrze oczyścić organizm za pomocą warzyw, które są cennym źródłem błonnika oraz cennych witamin. Dieta powinna być bogata przede wszystkim w surowe warzywa. Doskonale sprawdzą się tu pomidory, brokuły i marchewka, z których można sporządzić pełne witamin soki.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane