Dodano: 2015-02-10

Najlepsza dieta dla 30-latki – jadłospis + przepisy Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1

Obowiązki rodzinne sprawiły, że przestałaś zwracać uwagę na to, ile i co jesz. Zapomniałaś, że zapotrzebowanie na kalorie zmalało, bo twój organizm wolniej je spala. Stresy łagodzisz ciągle podjadając. Jeśli chcesz powrócić do dawnej figury i utrzymać ją, chudnij powoli. Pomogą ci: niskotłuszczowa dieta i aktywność fizyczna, np. codzienna 15-minutowa gimnastyka, spacer w szybkim tempie lub pływanie. Unikaj długiego siedzenia przed telewizorem. Zobacz, jak wygląda idealna dieta dla 30-latki.

Idealna dieta dla 30-latki

Dieta dla 30-latki uwzględnia nie tylko zapotrzebowanie kaloryczne i dbałość o szczupłą sylwetkę, ale także o podaż składników odżywczych wpływających na młody wygląd. W tym wieku naskórek i włosy regenerują się słabiej, dlatego dieta powinna być bogata w witaminy A, witaminy z grupy B, miedź i cynk. Wykreśl z jadłospisu ciasta i słodycze, zastąp je owocami. Ciąża i karmienie to czas zwiększonego zapotrzebowania na energię i składniki pokarmowe, m.in. witaminy A, E, C, B12, kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez, selen. Kobiety ciężarne potrzebują dziennie 300 kcal więcej, a karmiące aż 500 kcal. Nie jedz za dwoje! - znacznie powiększysz ilość komórek tłuszczowych, które pozostaną w twoim ciele już do końca życia.

Zasady diety dla 30-latki

Naszą dietę możesz stosować przez tydzień, powtórz ją za 2 tygodnie. Przez 5-7 dni schudniesz
około 2 kg.

W twoim jadłospisie nie może zabraknąć:

  • warzyw i owoców, ale ogranicz banany i winogrona. Norma dzienna to 50 dag: 30 dag warzyw i 20 dag owoców - najlepiej po trochu do każdego posiłku. Zawarte w nich antyoksydanty (witaminy C, E i A) chronią przed nowotworami i stresem;
  • białka i wapnia w chudym drobiu i rybach oraz mleku i jego przetworach, wybieraj niskotłuszczowe produkty;
  • węglowodanów, oczywiście w rozsądnych ilościach, najlepiej z produktów nieoczyszczonych, jak np. brunatny ryż, razowy makaron. Wybieraj pieczywo pełnoziarniste.

dieta dla 30-latki

Dieta dla 30-latki – jadłospis

Dieta dla 30-latki – przepisy

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane