Sklep
Dodano: 2015-02-05

Dieta idealnie dopasowana do twojego typu sylwetki Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Każdy tyje trochę inaczej - jednym najszybciej przybywa centymetrów poniżej pasa, innym powyżej, albo jednocześnie tu i tam. Zależy to m.in. od wydzielania hormonów, które wpływają na przemianę materii. Jednak stosując odpowiednią dietę, możemy sprawić, że będziemy tracić centymetry przede wszystkim w wybranych partiach ciała. Najpierw określmy jednak swój typ sylwetki, a następnie przejdźmy do konkretnego działania.

Jak określić swój typ sylwetki?

Opracowany dwutygodniowy program dla każdego typu sylwetki pozwala schudnąć 3-4 kilogramy. Dzienna porcja kalorii wynosi nie więcej niż 1300. Aby ocenić, jaki ma się typ sylwetki, nie wystarczy popatrzeć w lustro. Należy zmierzyć obwód talii oraz bioder, a następnie podzielić je przez siebie (np. talia 62 cm podzielić przez biodra 105 cm = 0,59).

  • Jeśli masz wynik w przedziale 0,50 a 0,70 -  twój typ sylwetki to gruszka;
  • Jeżeli wynik mieści się między 0,71 a 0,80 - twój typ sylwetki to klepsydra;
  • Jeśli twój wynik wynosi 0,81 albo więcej - twój typ sylwetki jabłko.

Typ sylwetki gruszka

Górna część ciała jest drobna - ramiona szczupłe, piersi niewielkie, talia wąska. Obfite są biodra a uda pełne, ponieważ tkanka tłuszczowa odkłada się przede wszystkim poniżej pasa.

Typ sylwetki klepsydra

Sylwetka jest proporcjonalna - ramiona szerokie, piersi duże, wyraźne wcięcie w talii i pełne nogi. Tkanka tłuszczowa rozkłada się w miarę równomiernie, ale ma tendencje do odkładania się na ramionach.

Typ sylwetki jabłko

Ten typ sylwetki charakteryzują szerokie ramiona i zaokrąglone, obfite piersi. Tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie na brzuchu, dlatego jest on wydatny, a talia słabo albo wcale niezarysowana. Nogi są smukłe.

typ sylwetki

Jeśli twój typ sylwetki to gruszka

 
Odpowiednia jest dla ciebie dieta bogata w białko, bo organizm łatwo zamienia je w energię. Jadaj więc mięso i ryby, chude sery, jogurt, dużo warzyw i owoców. Wystrzegaj się zaś masła, sosów, białego pieczywa, produktów wędzonych i konserwowanych. Codziennie wypijaj 2 litry niegazowanej wody.
 

Dieta bogata w białko

Jeśli twój typ sylwetki to klepsydra

Najlepsza dla ciebie jest dieta, w której nie przeważają ani produkty białkowe, ani węglowodany. Możesz więc jeść w zasadzie wszystko, ale... w ograniczonych ilościach. Unikaj jedynie potraw smażonych, nadziewanych słodyczy i napojów słodzonych. Codziennie wypijaj 2 litry niegazowanej wody.

Dieta zrównoważona

Jeśli twój typ sylwetki to jabłko

W twojej diecie powinno być jak najmniej tłuszczów zwierzęcych, które gromadzą się wokół talii. Unikaj więc tłustego mięsa, wędlin, masła, śmietany, potraw smażonych. Jadaj zaś dużo ryb, mięsa drobiowego, chudego nabiału oraz warzyw i owoców bogatych w błonnik. Codziennie wypijaj 2 litry niegazowanej wody.

Dieta niskotłuszczowa

Dieta dla twojego typu sylwetki – przepisy

Ćwiczenia dopasowane do typu sylwetki

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane