Dodano: 2016-11-25

Energetyczna guarana – korzyści stosowania Ocena: 4.3/5 Ilość głosów: 3

Guarana to nie tylko świetny odpowiednik kawy, ale również specyfik, który korzystnie wpływa na wiele aspektów twojego zdrowia.

Guarana silniejsza od kawy

Co się stanie, jeśli codziennie będziesz pił guaranę? Potrafi ona zatrzymać niebezpieczny proces zlepiania się płytek krwi. Dlaczego guarana ma taką moc? Substancja o nazwie guaranina pobudza na znacznie dłuższy czas niż kawa – zyskasz aż 6 godzin świeżej energii!

guarana

Zapewne wiecie, że kawa nie zawsze działa korzystnie na nasze zdrowie. Od lat trwa konflikt między naukowcami, którzy podzielili się na dwa ugrupowania. Jedni informują o korzystnych właściwościach wynikających z picia kawy. W końcu posiada ona ważne antyoksydanty, które niwelują ryzyko wystąpienia raka skóry czy choroby Alzheimera. Pamiętać trzeba również, że poza zdrowymi składnikami kawy, znajdują się w niej również te niekorzystne. Inni naukowcy stanowczo temu zaprzeczają, ale wszyscy są zgodni co do jednej kwestii. Nadmiar spożywanej kawy może przyczynić się do powstania niebezpiecznych chorób. Jeśli pijesz kawę w większych ilościach niż 25 filiżanek na miesiąc, możesz mieć problemy. Co gorsza, średnia spożycia kawy w Polsce wynosi aż 500 filiżanek rocznie. To stanowczo powyżej normy!

Istnieje naturalny środek, który zawiera wszystkie pozytywne aspekty kawy, a dodatkowo nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Ponadto znajdziemy w nim liczne wartości odżywcze, które poprawią wiele aspektów naszego zdrowia.

Co zawiera guarana?

Jednym z najważniejszych składników guarany jest guaranina, to właśnie ona działa jak kofeina, a nawet lepiej! Guaranina pobudza nas na dłużej niż filiżanka mocnej kawy. Dlaczego tak się dzieje? Guaranina jest przyswajana przez organizm znacznie dłużej niż kofeina. Guarana zawiera również olejki eteryczne, teofilinę, cholinę, adeninę, hipoksantynę oraz teobrominę. Ta unikalna kompozycja pozwala na stymulację naszego układu nerwowego, dzięki czemu uzyskamy pobudzenie, lepszy refleks i czujność. Dodatkowo poprawi się nam zdolność zapamiętywania, uzyskamy więcej siły fizycznej.

Pozostałe zdrowotne właściwości
1. Ze względu na właściwości antyagregacyjne oraz antyoksydacyjne pomaga zapobiegać zlepianiu się płytek krwi, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów tętniczych.
2. Działa moczopędnie, dzięki czemu w szybkim tempie oczyścimy swój organizm oraz usprawnimy przepływ w układzie moczowym.
3. Jako że guarana jest wolniej przyswajana niż kawa, dodaje nam energii aż na 6 godzin!
4. Guarana jest bezpieczniejsza od kawy, ponieważ w przeciwieństwie do niej nie zawiera substancji niekorzystnych dla zdrowia.

Komu szczególnie zalecana jest guarana?  

Spożywanie guarany jest szczególnie zalecane osobom, które często czują się zmęczone, mają słabą odporność, problemy z zapamiętywaniem, cierpią na często bóle głowy czy problemy z krążeniem.

Przy stosowaniu guarany należy uważać, ponieważ nie może być stosowana w przypadku uczulenia na taninę, kofeinę i guaraninę. Unikać powinny jej również kobiety w ciąży, karmiące oraz osoby z nadciśnieniem. 


Artur Topolski (Specjalista żywienia)

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Ja pije yerba mate, też ma dobre właściwości. Można też kupić mieszankę z guaraną. Osobiście polecam, dobry zamiennik kawy i kop nawet lepszy od małej czarnej. Może kiedyś warto poświęcić artykuł na temat yerby. Pozdrawiam

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

W jakieś postaci najlepiej można ja stosować i gdzie dostać?

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

wstrętny ziemisty smak.....

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Ostatnio zerwałem takie owocki z pesteczkami w Legionowie przed pewną instytucją....Nie miałem pojęcia że toto rośnie w Polsce....

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi