-
WODA
Dorosły człowiek powinien wypijać, co najmniej 1,5 litra wody dziennie niezależnie od pory roku. Jej niedobór może działać negatywnie na nasze zdrowie i urodę. Należy dbać o to, by wypijać zalecaną jej ilość, gdyż utrata nawet 3% wody z organizmu, powoduje uczucie zmęczenia, obniżenie dobrego samopoczucia i zawroty głowy. Przy niedoborze wody mózg jest mniej ukrwiony, zmniejsza się zdolność koncentracji, zaburza się pamięć, pojawiają się bóle głowy, kłopoty z trawieniem i sercem.
Zdrowy człowiek traci wodę w ilości ok. 2-2,5 litra w procesie oddychania, pocenia się, wydalania z moczem i kałem. W czasie działania wysokich temperatur może dojść do utraty nawet pół litra wody na godzinę, co prowadzić może do odwodnienia, wywołania wielu dolegliwości i schorzeń. W przypadku chorób z występowaniem gorączki, picie dużych ilości wody jest koniecznością, ponieważ woda regulując temperaturę ciała, zapobiega przegrzaniu się organizmu. Gdy dostarczysz za mało wody, Twoja skóra przestanie być naturalną barierą dla drobnoustrojów, przestanie być wilgotna i gładka, błony śluzowe zaczną się wysuszać.
Najlepiej pij wodę przez cały dzień, nie tylko, gdy odczujesz silne pragnienie. Wówczas uchronisz przed obciążeniem swój układ krążenia. Pij ją w równych proporcjach, najlepiej pół godziny przed jedzeniem. Wtedy woda nie rozrzedza soków trawiennych, dobrze wpływa na trawienie, skraca czas trawienia i nie obciąża żołądka.
Woda to podstawowy składnik wszystkich komórek i tkanek oraz płynów ustrojowych organizmu. Jest ona podstawowym składnikiem pożywienia, niezbędna w diecie codziennej jak i odchudzającej. Kobiety powinny pić więcej wody niż mężczyźni, szczególnie w okresie karmienia piersią, stosowania różnego rodzaju diety, występowania zaparć. Woda dostarcza niezbędne składniki mineralne dla organizmu i utrzymuje prawidłowe jego funkcjonowanie. Dla osób z niedoborami składników mineralnych zaleca się podawanie wód mineralnych o wyższej ich zawartości występujących w łatwo przyswajalnej zjonizowanej formie.
Woda mineralna działa korzystnie na przebieg procesów trawiennych, reguluje ciśnienie tętnicze, pełni rolę substancji oczyszczającej, usuwa z organizmu zbędne elementy dostające się z pożywienia oraz nadmiar substancji szkodliwych powstających w wyniku przemian metabolicznych. Woda mineralna wywiera duży wpływ na gospodarkę wodną i mineralną organizmu, co ma szczególne znaczenie w niektórych schorzeniach układu krążenia i moczowego. Woda przenosi substancje odżywcze do komórek ciała i wpływa na ich przemianę w energię, dając nam siłę do zdrowego życia.
Nie pij kranówki, jest nie tylko niesmaczna i brzydko pachnie, ale zawiera substancje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Woda płynąca z kranów nie nadaje się do spożycia. W ciągu ostatnich lat w polskich ujęciach wód wzrosła ilość składników niekorzystnych dla zdrowia człowieka. Są to toksyny pochodzące z produkcji tworzyw sztucznych, metale ciężkie pochodzące ze ścieków przemysłowych, pestycydy i herbicydy z pól i łąk ściekające do ujęć wody pitnej. Według Ministerstwa Ochrony Środowiska w Polsce wód pierwszej klasy, nadających się do picia jest niewiele, zaledwie 2,4%. Zdaniem naukowców, chlor dodawany do wody jest przyczyną występowania raka jelit i pęcherza moczowego, problemów kardiologicznych oraz utraty pamięci.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki