Witajcie dziewczyny![]()
![]()
![]()
![]()
Zrobiłam sobie dzisiaj bezplatną analizę na stronce ******a.pl![]()
Oto wyniki:
Aktualne BMI: 26,95 - cel: 25.00
Wyniki testu wskazują, że masz nadwagę. Oznacza to, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na choroby serca i cukrzycę. Masz też lub wkrótce możesz mieć inne bardzo poważne kłopoty zdrowotne.
Optymalne tempo osiągnięcia celu 64.00 kg
69.00 kg (2006-11-12)
68.3 kg (2006-11-19)
67.6 kg (2006-11-26)
66.9 kg (2006-12-03)
66.2 kg (2006-12-10)
65.5 kg (2006-12-17)
64.8 kg (2006-12-24)
64.1 kg (2006-12-31)
64.00 kg (2007-01-01)
64.00 kg (2007-01-14)
Powyższy wykres pokazuje jak szybko osiągniesz cel przy tempie optymalnym (0,7 kg na tydzień) - 01 styczeń 2007.
Typ budowy: jabłko czy gruszka?
Gruszka! Efektem otyłości typu gruszka są często m. in. żylaki i problemy z układem kostno-stawowym. W przeciwieństwie do otyłości typu jabłko, powrót do normalnej wagi ciała wymaga większej aktywności fizycznej. Niezbędnym elementem w walce z tego rodzaju otyłością jest odpowiednia dieta, zapewniająca organizmowi wszystkie konieczne do prawidłowego funkcjonowania elementy i mikroelementy. Dietetycy ******a.pl pomogą Ci w walce z problemem, który zaniedbany, może stać się przyczyną wielu groźnych chorób.
Twój styl życia, odżywiania wymagają kilku zmian. Jeśli spróbujesz postępować zgodnie z zamieszczonymi dalej radami być może uda Ci się zapobiec tyciu. Jeśli nie, prawdopodobnie trudniej będzie Ci pozostać przy obecnej masie ciała, co w konsekwencji może towarzyszyć tyciu.
Ocena nawyków żywieniowych
Twoje nawyki żywieniowe wymagają jeszcze kilku drobnych poprawek. Jednak przy dużej motywacji i chęci pracy nad sobą szanse na ich poprawę są realne do osiągnięcia.
Odchudzanie najczęściej polega na ograniczeniu kaloryczności posiłków. W takiej sytuacji organizm obniża podstawową przemianę materii, spowalnia metabolizm, oszczędza otrzymywaną energię. Taki stan utrzymuje się jakiś czas nawet po zakończeniu odchudzania. Jednak cztery miesiące to okres w którym tempo metabolizmu powinno się już unormować istnieje więc ogromna szansa, że odchudzanie przyniesie zamierzony efekt.
Dieta, choć nie musi być udręką, to wymaga od nas wielu wyrzeczeń oraz ogromnego zaangażowania. Niestety nie uda nam się osiągnąć celu jeżeli nie będziemy mieli wystarczająco silnej motywacji. Tylko dzięki niej uda nam się przezwyciężyć nękające nas słabości. Jeżeli masz średni poziom motywacji, to choć i tak dużo, to w krytycznych momentach może nie wystarczyć. Postaraj się jeszcze bardziej pobudzić w sobie chęć osiągnięcia wymarzonej sylwetki i tak zmotywowana/y ruszaj do walki.
Bardzo dobrze, że tak szybko zjadasz śniadanie, ponieważ pierwszy posiłek powinien być spożyty w przeciągu dwóch godzin po przebudzeniu. Staraj się jednak, aby ten czas nie wydłużał się za mocno. Śniadanie powinno być pełnowartościowe, dawać nam siłę i energię na cały nadchodzący dzień. Zbyt długie zwlekanie ze spożyciem pierwszego posiłku ma konsekwencje w ciągłym podjadaniu przekąsek w godzinach popołudniowych.
Ilość posiłków w ciągu dnia w Twojej obecnej diecie jest prawidłowa i zasługuje na pochwałę. Małe objętościowo posiłki zjadane 4-6 razy dziennie w regularnych odstępach czasu są jednym z powodów, dla których znacznie łatwiej schudnąć lub utrzymać masę ciała na obecnym poziomie. Dzięki temu oraz prawidłowemu doborowi produktów i potraw w diecie uczucie głodu między posiłkami będzie pojawiac się rzadziej.
Podczas snu nasz organizm spowalnia tempo przemian metabolicznych dzięki czemu nie tylko my odpoczywamy, odpoczywają również nasze narządy wewnętrzne. Zbyt późna kolacja czy ciężkostrawna przekąska powoduje, że choć my idziemy spać nasz wewnętrzny mechanizm nadal musi pracować. Dlatego mimo długiego snu, rano nadal możemy odczuwać zmęczenie. Dodatkowo nasz organizm wieczorem nie potrzebuje już tak dużo energii jak w ciągu dnia dlatego najprawdopodobniej odłoży te kalorie w postaci tłuszczu na naszych biodrach lub brzuchu. Dobrze, że nie zjadasz ostatniego posiłku przed samym snem, jednak przerwa pomiędzy ostatnim posiłkiem a snem powinna być przynajmniej trzygodzinna. Tak żeby nasz organizm zdążył strawić podany mu pokarm.
Zachowujesz prawidłowe odstępy między posiłkami. Dzięki temu Twój organizm ma znacznie większą szansę na właściwe zagospodarowanie dostarczonego przez Ciebie pokarmu. Odpowiedni dobór produktów przyczynia się też do zmniejszania wystąpienia uczucia głodu pomiędzy posiłkami. Regularne jedzenie pomoże też ustabilizować metabolizm.
Ilość wody, którą wypijasz w ciągu dnia jest zgodna z zapotrzebowaniem organizmu przeciętnego człowieka. Staraj się pić ją powoli, aby każdy jej łyk został wykorzystany przez organizm. Taka ilość wypijanej wody jest prawidłowa przy umiarkowanym wysiłku fizycznym. Każde zwiększanie aktywności fizycznej powinno wiązać się również ze zwiększaniem wypijanej wody. Zwiększanie ilości wypijanych płynów jest również zależne od pory roku. Latem pijemy więcej niż w porach zimowych.
Mocna kawa i herbata to źródło kofeiny i teiny, działających pobudzająco na układ nerwowy. Ilości herbaty i kawy jakie wypijasz dziennie zdecydowanie nie powinny się już zwiększać. W Twoim przypadku korzystne byłoby ograniczenie się przynajmniej do 2-3 filiżanek dziennie. Niech to będą słabe ich napary.
Przeczytałam-przeanalizowałam i jak widać nie jest ze mną tak źle![]()
![]()
![]()
Nie wierzę tylko w jeden element prognozy,a mianowicie to ,że uda mi sie osiagnąc cel do 1 stycznia 2007
![]()
Kiedys jednak go osiągnę-w to wierzę
![]()
![]()
![]()
![]()
Zakładki