Dodano: 2018-01-23

FLEXOGENIC – problemy ze stawami to przeszłość Ocena: 3.5/5 Ilość głosów: 168

Jednym z najczęstszych problemów dotykających osoby ćwiczące na siłowni są problemy ze stawami. Powodów, dla których dotyka on osoby aktywne fizycznie, jest wiele, a do najczęściej wymienianych należą nieprawidłowa technika ćwiczeń, nieprzeprowadzenie rozgrzewki, zbyt intensywny wysiłek, niewystarczająca ilość czasu przeznaczonego na odpoczynek i regenerację oraz źle zbilansowana dieta. Początkowe stadium problemów z układem ruchu może być nie bardzo dokuczliwe lub nawet niezauważalne, lecz późniejsze konsekwencje mogą być katastrofalne. Aby nie dopuścić do poważnych kontuzji i móc w pełni cieszyć się treningiem, należy przyłożyć odpowiednią wagę do profilaktycznego zadbania o stawy.

FLEXOGENIC – dba o stawy

Podczas wysiłku fizycznego takiego jak trening siłowy, bieganie czy jazda na rowerze stawy narażone są na spore obciążenia. W związku z tym, że składają się z kilku ruchomych elementów, praca pod obciążeniem może prowadzić do zwiększenia tarcia, co w konsekwencji skutkuje ich uszkodzeniem. Najbardziej na uszkodzenia narażone są tkanki chrzęstne znajdujące się na końcach kości wprowadzonych do stawu, gdyż to one wzajemnie się ocierają. Jeżeli stawy są zdrowe i nieprzeciążone, za niwelowanie tarcia odpowiedzialna jest maź stawowa, która jest swego rodzaju smarem wypełniającym torebkę stawową (przestrzeń, w której znajduje się maź oraz elementy stawu). Niestety, wraz z wiekiem, a co za tym idzie – latami pracy, stawy zużywają się, a maź stawowa traci swoje właściwości. Niestety, niemożliwa jest ich wymiana na inne, dlatego należy o nie szczególnie dbać, aby nie narazić się na poważne usterki.

FLEXOGENIC – profilaktyka to podstawa

Nie od dzisiaj wiadomo, że działanie profilaktyczne jest skuteczniejsze, bezbolesne i tańsze, niż leczenie powstałych już urazów. Zapobiegawcze działanie w kwestii ochrony stawów jest idealnym przykładem tego typu działań. Pomijając sporadyczne przypadki, każdy człowiek rodzi się ze zdrowymi stawami i jedyne, co musi zrobić, to zachować je możliwie najdłużej w takim stanie. Co ciekawe, utrzymanie zdrowych stawów nie jest wyzwaniem nieosiągalnym, lecz bardzo często jest bagatelizowane i dopiero w momencie pojawienia się problemów zaczyna być tematem zainteresowań.

Niestety, jest to ogromny błąd, gdyż wiele kontuzji jest niemożliwych do całkowitego wyleczenia i są one jedynie leczone doraźnie, tak aby nie sprawiały bólu, lecz mogą odezwać się w najmniej spodziewanym momencie. Natomiast stosowanie profilaktyki nie tylko wyklucza możliwość pojawienia się kontuzji, nie naraża na bolesne dolegliwości, ale przede wszystkim chroni przed przykrym widmem operacji.

Co zrobić, aby stawy pozostawały zdrowe jak najdłużej?

Działania profilaktyczne z zakresu ochrony stawów są niezwykle proste. Oprócz wyrobienia sobie prawidłowych nawyków treningowych wystarczy wprowadzić do swojej diety dodatkową suplementację produktami, które swoim działaniem wzmacniają elementy układu ruchu. Tego typu preparaty dostępne są w sklepach z odżywkami, a ich wybór jest naprawdę ogromny. Regularnie stosowane pozwalają zachować pełną ruchomość stawów za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co umówmy się, nie jest wielką kwotą, jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne.

Stosowanie suplementów wzmacniających stawy jest nie tylko skuteczne, ale i bardzo łatwe, gdyż występują one w formie kapsułek, żeli bądź rozpuszczalnego proszku, przy czym warto tutaj zaznaczyć, że suplementy w postaci płynnej są lepiej przyswajalne ze względu na ułatwione trawienie.

Decydując się na zakup, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład produktu. Powinien zawierać sprawdzone substancje w odpowiednich ilościach, aby jego działanie było skuteczne nie tylko teoretycznie. Przykładem produktu, który warto polecić, jest suplement o nazwie FLEXOGENIC od firmy FitLabs, którego lista składników zawiera wszystkie niezbędne substancje zapewniające ochronę stawów. Ponadto producent suplementów FitLabs posiada w swoim arsenale produkty, które odznaczają się zaawansowaną formułą i wysoką skutecznością działania, co tylko potwierdza, że wybór preparatu FLEXOGENIC to odpowiedni krok w stronę zdrowych stawów.

FLEXOGENIC – ponad 15 składników zadba o Twój układ ruchu

Strukturę preparatu FLEXOGENIC oparto na ponad 15 składnikach, których zadaniem jest ochrona elementów stawów, a w przypadku pojawienia się takiej potrzeby wsparcie ich odbudowy. Wśród zawartych substancji znajdują się między innymi:

  • hydrolizat kolagenu – kolagen jest podstawowym białkiem wchodzącym w skład tkanki łącznej, co oznacza, że buduje strukturę skóry, kości, chrząstek, ścięgien, więzadeł oraz elementów kręgosłupa. Hydrolizowana forma kolagenu jest jego najlepiej przyswajalną wersją, dzięki czemu doskonale sprawdza się w profilaktyce ochrony stawów, a także wspiera ich regenerację. Według wielu badań regularne przyjmowanie kolagenu może działać terapeutycznie u osób z osteoporozą, a także poprawiać mineralizację kości, co zdecydowanie zwiększa ich wytrzymałość;
  • siarczan glukozaminy – glukozamina jest głównym budulcem chrząstki stawowej, czyli elementu najbardziej narażonego na uszkodzenia podczas pracy wykonywanej przez stawy. Swoją obecnością stymuluje syntezę proteoglikanów, czyli substancji tworzących strukturę chrząstki. W preparacie FLEXOGENIC zawarto siarczan glukozaminy, gdyż ma on największą wartość terapeutyczną, co spowodowane jest jego wysoką przyswajalnością. Siarczan glukozaminy uczestniczy w procesie regeneracji chrząstki, a także ogranicza ból stawów. Co prawda, glukozamina wykazuje właściwości endogenne, czyli jest produkowana przez organizm, lecz wraz z wiekiem produkcja ta jest coraz mniejsza, dlatego niezbędne jest wprowadzenie jej do codziennego menu suplementacji;
  • siarczan chondroityny – chondroityna prawie zawsze występuje w towarzystwie glukozaminy, gdyż wzajemnie ze sobą zestawione zauważalnie wzmacniają swoje działanie. Siarczan chondroityny również stymuluje wytwarzanie proteoglikanów, łagodzi bóle i stany zapalne, dlatego tak często zalecana jest osobom uprawiającym sport, a także w rekonwalescencji pourazowej;
  • kwas hialuronowy, oznaczany skrótem HA, jest związkiem organicznym stanowiącym w organizmie człowieka budulec tkanki łącznej. Jego największe ilości znajdują się w stawach, gdzie zapewnia odpowiednie nawilżenie i poprawia jakość mazi stawowej „smarującej” ruchome elementy stawu. Odpowiednia objętość oraz jakość mazi stawowej jest również bardzo istotna, gdyż transportuje ona składniki odżywcze do chrząstek;
  • MSM to skrót od metylosulfonylometanu, czyli siarki organicznej. Siarka po wapniu i fosforze jest najliczniej występującym minerałem w organizmie człowieka. Swoją obecnością MSM aktywuje produkcję hormonu wzrostu, co prowadzi do wytwarzania większych ilości kolagenu. Ponadto siarka przywraca skórze sprężystość, co również pozytywnie wpływa na ruchomość stawów i elastyczność mięśni;
  • witamina C, inaczej znana jako kwas askorbinowy, to niewątpliwie najpopularniejsza wśród witamin. Jej właściwości są niezwykle szerokie, a do najważniejszych należy wzmacnianie odporności organizmu oraz wspieranie syntezy białek, w związku z czym jej obecność jest niezbędna do tworzenia nowych włókien kolagenowych;
  • witamina B12 jest bardzo popularną witaminą wśród sportowców. Słynie z możliwości zmniejszania stanu zapalnego za sprawą zwiększania produkcji czerwonych krwinek, które stymulują komórki do prowadzenia procesów naprawczych w miejscu uszkodzenia;
  • witamina E dostarczona do organizmu pomaga usunąć z niego szkodliwe wolne rodniki, które mogą zapoczątkować choroby czy nawet komórki nowotworowe. Ponadto witamina E chroni czerwone krwinki, które nie tylko przyspieszają regenerację uszkodzonych tkanek, ale i transportują tlen i składniki odżywcze do mięśni, aby mogły one długo pracować.

Kto powinien stosować preparat FLEXOGENIC?

Suplement FLEXOGENIC zalecany jest wszystkim osobom aktywnym fizycznie, które są narażone na dodatkowe obciążenia. Regularnie stosowany chroni stawy jeszcze zanim zostaną dotknięte kontuzją, dlatego jest on idealnym rozwiązaniem dla sportów siłowych i wytrzymałościowych. Lecz preparat FLEXOGENIC to nie tylko profilaktyka. Jego działanie jest równie pomocne w przypadku uszkodzenia stawów, gdyż silnie wspiera procesy odbudowy chrząstek, więzadeł, ścięgien i kości.

Jeżeli więc dbasz o swoje zdrowie, chcesz w pełni cieszyć się treningiem i jeśli to możliwe, nie chcesz mieć powodów do odwiedzenia gabinetu lekarskiego, zacznij już dzisiaj dbać o swoje stawy, stosując codziennie suplement FLEXOGENIC od firmy FitLabs.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Ok

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi