Każdy z nas chce żyć zdrowo, ale co zrobić w przypadku, kiedy nasze zatoki zachorują? Coraz więcej osób ma świadomość, iż leki nabyte w aptece wcale nie są takie dobre. Mogą po nich wystąpić różne skutki uboczne. Dlatego też warto skupić się na leczeniu za pomocą naturalnych metod, które są równie skutecznie jak pospolite leki z apteki. A co najważniejsze, nie będziemy mieć po nich żadnych skutków ubocznych.
4 najlepsze sposoby na chore zatoki
1. Nalewka z czosnku oraz kwiatów dziewanny
Od bardzo dawna metoda ta znana jest w medynie naturalnej, a stała się bardzo popularna dzięki wysokiej skuteczności. Dlatego też znalazła się ona u mnie na pierwszy miejscu.
Nalewkę należy pić 3 razy dziennie. Dzięki takiej kuracji chore zatoki szybko wyzdrowieją. Nalewka działa również bakteriobójczo, a także wspomaga regenerację błony śluzowej, które ulega uszkodzeniu w wyniku bakterii.
Wykonanie nalewki nie zabiera dużo czasu i jest bardzo łatwe w przygotowaniu, przepis przedstawiam poniżej.
Składniki:
– 10 ząbków czosnku;
– garść kwiatów dziewanny;
– szklanka spirytusu.
Wykonanie:
W pierwszej kolejności drobno siekamy 10 ząbków czosnku, następnie mieszamy posiekany czosnek z garścią kwiatów dziewanny. Zalewamy szklanką spirytusu. Powstałą miksturę można przelać do słoika, należy przechowywać ją w ciemnym, chłodnym miejscu. Nalewkę odstawiamy na dwa-trzy tygodnie, po tym czasie gotowa jest do spożycia. Po pięciu miesiącach należy sporządzić nową, gdyż ta się przeterminuje.
2. Specjalistyczny roztwór solny do wstrzykiwania
Sam stosowałem go parę razy, gdy miałem chore zatoki. Poleciła mi go znajoma farmaceutka. Preparat jest świetny, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, w skład wchodzi wyłącznie 100 proc. chlorek sodu. Rozpuszczamy go w wodzie i za pomocą specjalnej butelki wstrzykujemy do nosa. Woda, która zawiera chlorek sodu, przelatuje nam przez pierwszą dziurkę w nosie, następnie wpada do zatok i wypada drugim otworem nosowym wraz z zalegającą wydzieliną. Samo płukanie jest średnio przyjemne, ale efekty są znakomite!
3. Maści rozgrzewające
Takie maści działają dwuetapowo. Po pierwsze, posiadają właściwości inhalacyjne, a po drugie, skutecznie rozgrzewają, co świetnie usuwa zalegającą wydzielinę. W aptekach należy szukać maści rozmarynowych, sosnowych lub eukaliptusowych. Sposób użycia jest bardzo prosty, wystarczy niewielką ilość maści rozprowadzić na czole oraz skroniach.
4. Woda mineralna z mikroelementami
Przy chorych zatokach warto również skorzystać ze specjalnej formuły składającej się z aż 6 różnych mieszanin wody: borowej, bromowej, sodowej, chlorkowej, jodkowej oraz wodorowęglanowej. Delikatnie oczyszcza zatoki z wydzieliny, ponadto uodparnia na alergeny, które znajdują się w powietrzu.
Artur Topolski (Specjalista żywienia)
Komentarze
Witam. Po pierwsze nalewkę z dziewanny pijemy 3 razy dziennie po ile?Łyżka ?i prosze rozwinąć w jaki sposob korzystamy z tych wód i gdzie je zdobyć .