Dodano: 2016-01-04

Nowy rok, nowa dieta. Jak skutecznie schudnąć w Nowym Roku? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Odchudzanie jest jednym z najczęściej wybieranych postanowień noworocznych. Większość z nas nie może wytrwać na diecie i szybko rezygnuje z realizacji noworocznego planu. Jednak dzięki właściwemu przygotowaniu i kilku prostym zasadom, możemy osiągnąć cel. O czym należy pamiętać, decydując się na odchudzanie? Jak wytrwać w postanowieniu?

Właściwy moment na odchudzanie

Przede wszystkim, warto wybrać odpowiedni moment na odchudzanie. Nie musimy zaczynać już pierwszego stycznia. Najważniejsze, żeby był to okres względnej stabilności zarówno w sensie zawodowym, jak i w życiu prywatnym. Problemy w pracy, choroby lub kłótnie z bliskimi w połączeniu z nową dietą mogą doprowadzić nas do frustracji, złamania postanowień i zajadania problemów. Jeśli mamy akurat stresujący okres, warto poczekać na bardziej sprzyjające warunki. Najlepszym sposobem będzie wprowadzanie stopniowych zmian.

Odchudzanie jako jasno określony cel

Przy określaniu celów bądźmy realistami. Nie możemy wymagać od siebie utraty 10 kg w ciągu miesiąca. Najlepiej zastosować metodę małych kroczków. Właściwy spadek masy ciała powinien wynosić nie więcej niż 1 kg na tydzień. Jeśli nie uda nam się stracić na wadze tyle, ile oczekiwaliśmy - nie szkodzi! Ciesz się z każdego, nawet małego sukcesu. Doceniaj swoje wysiłki, nawet jeśli z początku nie przynoszą wymarzonych rezultatów. Grunt to pozytywne nastawienie i konsekwencja w dążeniu do celu. Z takim podejściem odchudzanie będzie łatwiejsze.

odchudzanie

Wybór właściwej diety

Zdrowe diety na nowy rok powinny być rozłożone na dłuższy okres. Głodówki i półgłodówki często prowadzą do efektu jo-jo. Diety o wyjątkowo niskiej kaloryczności nie sprawdzą się też, jeśli prowadzisz intensywny tryb życia bądź jesteś osobą zawodowo aktywną. Nie ma sensu męczyć się głodówkami i rygorystycznym jadłospisem, gdyż skutki uboczne takiego odżywiania mogą być niebezpieczne. Zdrowa dieta powinna być zróżnicowana i dostarczać wszystkich składników odżywczych. W celu wybrania właściwej możemy poprosić o pomoc dietetyka.

Regularna aktywność fizyczna

Regularne ćwiczenia pomagają w utracie wagi i modelowaniu sylwetki. Możliwości mamy ogromne: od sportów “pod chmurką” jak spacer czy jogging, poprzez sporty pod dachem jak ścianka wspinaczkowa, basen czy tenis - wszystkie wspomagają odchudzanie. Jeżeli wcześniej nie uprawialiśmy żadnego sportu, możemy mieć problemy z wdrożeniem systematycznej aktywności, której będziemy się starać unikać. Warto jednak przetrwać ten okres i zwrócić uwagę na nasze samopoczucie po treningu. Nawet jeśli na początku trudno będzie nam się zmobilizować, pamiętajmy, że efekty są najlepszą nagrodą! 

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane