Dodano: 2018-03-29

Whey Gold Standard – odżywka wspierająca budowę mięśni Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1

Suplement diety Whey Gold Standard zawiera w sobie między innymi koncentrat i izolat białka serwatkowego. Suplement stanowi doskonałe wsparcie dla osób, które dążą do wypracowania wymarzonej muskulatury. Osoby aktywne fizycznie mogą wykazywać zwiększone zapotrzebowanie na białko, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu produktowi.

Whey Gold Standard – kto może stosować ten suplement?

Użytkownikami Whey Gold Standard mogą być wszystkie osoby, które zainteresowane są prowadzeniem dowolnego rodzaju treningu lub uprawiają intensywnie sport zawodowo lub całkowicie amatorsko. Whey Gold Standard wpływa na efektywne budowanie i regenerowanie mięśnia, co ma znaczenie praktycznie w każdej aktywności fizycznej. Korzystając z Whey Gold Standard, można po części zaspokoić potrzeby związane z ilością budulca niezbędną do sprawnego regenerowania wszystkich uszkodzeń mięśniowych powstałych po intensywnym treningu.

Whey Gold Standard – białko serwatkowe

W Whey Gold Standard wykorzystuje się tylko białka z serwatki. Jest to decyzja podjęta ze względu na ich bardzo wysoką wartość biologiczną oraz ich podobieństwo do białek tkanki mięśniowej.

W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że wartość biologiczna to wyznacznik tego, w jaki sposób organizm wchłania daną substancję i w jakim stopniu jest to w stanie zrobić. Najniższą wartość biologiczną posiadają błonnik i jego pochodne, ponieważ są to substancje, które po prostu przechodzą przez układ pokarmowy i zostają wydalone bez zmian chemicznych. Przyjmując Whey Gold Standard, ma się pewność, że dawka przyjętych białek i substancji wspomagających zostanie efektywnie wykorzystana.

Podobieństwo do białek mięśni jest również istotne, ponieważ pozwala ono organizmowi na pracę szybszą oraz efektywniejszą. Każde białko zanim trafi do mięśnia musi być odpowiednio przekształcone i przyjąć zupełnie nową formę chemiczną. Proces ten może być żmudny i skomplikowany, jeśli białka wyjściowe bardzo mocno różnią się od białka mięśnia, lub może być szybki i prosty, jeśli białka są do siebie podobne. W przypadku białek serwatki uzyskuje się maksymalne podobieństwo i dzięki temu przebudowa białek nie trwa długo i nie wymaga dużego wysiłku organizmu.

Whey Gold Standard – aminokwasy endogenne i egzogenne

Uzupełnieniem białek serwatki w suplemencie Whey Gold Standard są aminokwasy, czyli substancje będące częściami składowymi białek. Ich obecność jest istotna ze względu na proces dostosowywania białek do odpowiedniej funkcji w organizmie, co wykonywane jest poprzez przyłączanie do nich odpowiednich aminokwasów i ich odłączanie.

Największe znaczenie mają zawarte w suplemencie Whey Gold Standard aminokwasy egzogenne, ponieważ jest to ten rodzaj aminokwasów, którego organizm po prostu nie jest w stanie sam wyprodukować. Nawet dobrze zrównoważona dieta może nie dostarczać ich w wystarczającej ilości, przez co mogą pojawiać się deficyty. Skutkuje to wstrzymaniem rozwoju mięśni, a także może prowadzić do ich rozpadu. Kiedy organizm potrzebuje budulca do naprawy mięśnia, ale go nie posiada, zaczyna redukować tkankę mięśniową i pozyskiwać z niej niezbędne substancje do naprawy uszkodzonych włókien mięśniowych.

Aminokwasy endogenne to z kolei substancje, które organizm jest w stanie wyprodukować sam i nie ma ryzyka ich wyczerpania, ale produkowanie tych aminokwasów jest wysiłkiem dla organizmu. Przyjęcie ich z suplementem diety Whey Gold Standard wpływa na przyspieszenie procesu budowy mięśnia.

Whey Gold Standard – sposób dawkowania

Suplement diety Whey Gold Standard ma postać proszku, który należy rozrobić w wodzie lub mleku. Najlepiej jest jednak pozostać przy wodzie, ponieważ jest to płyn neutralny. Jedna porcja suplementu to 30 g, które należy odmierzyć za pomocą specjalnej miarki dołączonej do każdego opakowania suplementu. W ciągu dnia według zaleceń producenta należy przyjmować 1–3 porcji. Suplement należy stosować zarówno w dni treningowe, jak i wolne od aktywności fizycznej. Dawkowanie uzależnione jest od indywidualnego zapotrzebowania.

Whey Gold Standard – zasady ostrożności

Suplement diety Whey Gold Standard nie powinien być przyjmowany w zbyt dużych ilościach, gdyż będzie w ten sposób marnowany i nie poprawi to w żaden sposób jego efektywności, a może doprowadzić do zaburzenia kaloryczności diety. Whey Gold Standard to suplement diety, a nie sposób na sprawienie, by zła dieta stała się dietą dobrą. Zakładane efekty treningu zostaną osiągnięte tylko wtedy, kiedy prowadzona będzie odpowiednia dieta, a Whey Gold Standard będzie wyłącznie dodatkowym wsparciem.

Suplement Whey Gold Standard jest bezpieczny w stosowaniu. Standardowe opakowanie wystarcza zazwyczaj na miesiąc suplementacji. Podobnie jak inne suplementy diety tego typu Whey Gold Standard nie jest zalecany kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym. Suplementu nie powinny także zażywać dzieci. Opakowanie Whey Gold Standard należy przechowywać w miejscu chłodnym (maksymalnie 25°C) i niedostępnym dla dzieci. Należy bezwzględnie chronić produkt przed wilgocią.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Do tej odżywki warto dorzucić LargoMass. Dzięki temu preparatowi szybko i efektywnie rozbudowuję masę mięśniową. Wszystko za sprawą argininy, karnityny i naturalnego boostera testosteronu, które są zawarte w tym suplu. Oczywiście nie zapominam przy tym o wysokobiałkowej diecie i regularnym treningu, bo to podstawa.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi