-
Najwazniejsze ze jestes z imprezki zadowolona
ale ze mialas sile pedalowac jeszcze godzine podziwiam
-
KOCHANIE JA NIE ZREZYGNUJE Z RANNEJ KAWY -TO SILNIEJSZE ODE MNIE
DOBRANOC
-
UDANEGO DIETETYCZNEGO TYGODNIA ZYCZE Z TORCIKIEM MALINOWYM – TYLKO- JEDNA PORCJA: 160 KCAL.A MOŻE BYĆ MNIEJ
-
Kwiatuszku moje gratulacje, tożto ja jak bym pożarła, to nie miałabym sił na rowerek
Zobacz moje zdjęcie
-
Witajcie!
No i nie mam czym pochwalić się, waga stoi w miejscu, 31,5 % tłuszczu (zmalał)
Od dziś przestałam pić kawusię. Jakoś wytrzymałam. Ciekawe jak długo?
Bewiczku, goniły mnie wyrzuty sumienia dlatego wlazłam na rowerek, choć ledwo jechałam. Ale była godzinka.
Psotulko, ten torcik ja kiedys robiłam, tylko muszę poszukać przepisu, wiem, że był z galaretkami. To jest pomysł na tłusty czwartek, przyjamniej będzie niskokalorycznie. Super!
Misialko, nie mam czym chwalić się, naprawdę
Filigree, Pazerko jest mi wstyd, u Was pewnie waga spada, a mnie ....dobrze, że nie do góry.
Ale jak wczoraj jadłam wcale nie miałam wyrzutów sumienia, tylko byłam strasznie ciężka, a dziś.....
Jak słoń
-
Trzymaj dietkę dzielnie Kwiatuszku Moja waga stoi w miejscu i jestem
Pozdrawiam
-
Kwiatuszku- ciesze sie że dobrze się bawiłas, ja też szlałam w sobotę zupełnie jak tak moja laska ( może nie tak długo), znowu udało mi się więcej tańczyć niż jeść, ale może dlatego że jedenie było takie sobie za to alkohol był pyszny, trudno.
Podziwiam cię że zaraz potem ruszyłaś na rowerek, ja bym nie dała rady.
pozdrawiam
-
Podkręć metabolizm
1. Nie ma cudownych pigułek na podkręcenie przemiany materii
Niektóre preparaty na receptę zostały skreślone z lekospisu. Np. amfetaminy przyspieszają przemianę materii, ale uzależniają i mają niekorzystny wpływ na serce i ośrodkowy układ nerwowy.
2. Liczą się wspomagacze
Chrom pomaga stabilizować poziom cukru we krwi, zmniejszając również apetyt na słodycze. Magnez uaktywnia enzymy uczestniczące w przerabianiu tłuszczów i węglowodanów w energię. Wapń reguluje pracę układu nerwowego. Dieta bogata w te trzy składniki może pobudzać metabolizm. Naukowcy przestrzegają jednak, że są to tylko wspomagacze.
3. Ćwicz
Trzy razy w tygodniu i dłużej niż 30 minut. To nie musi być wycisk, ale wysiłek umiarkowany. Powinien przebiegać regularnie i bez przerw (odpoczynek wykluczony). Kiedy ćwiczysz, spalasz kalorie i zwiększasz ilość receptorów insulinowych w mięśniach. Ruch znormalizuje poziom cukru we krwi. Zaspokaja więc głód, bo glukoza wydobywa się z mięśni i karmi mózg.
4. Ochładzaj organizm
To pomaga pozbyć się energii ze spożytych kalorii. Polecamy: saunę naprzemiennie z chłodnymi prysznicami. Niektórzy dietetycy zalecają, by trzy posiłki w dziennej diecie były chłodne. Sałatki i owocowe przekąski także wychładzają organizm. Wtedy on sam musi wytwarzać ciepło, co przyspiesza nieco przemianę materii.
5. Przyprawiaj
Czosnek, imbir, majeranek, oregano, bazylia pobudzają wydzielanie kwasów w żołądku, a te wspomagają trawienie. Uważaj jednak na sól. Zatrzymuje wodę w organizmie, co zwiększa wagę, utrudnia przemiany metaboliczne i hamuje wydzielanie toksyn.
6. Redukuj kalorie
Pierwszy raz: po okresie dojrzewania. Drugi: kiedy przestajesz ćwiczyć. Trzeci: gdy kończysz karmić dziecko piersią. Czwarty: w okresie menopauzy. Nie rezygnuj jednak z posiłków (jedz 4–5 razy dziennie). Zmniejsz tylko ich objętość i kaloryczność.
7. Pij wodę
Ok. 1,5 litra dziennie.
8. Postaw na warzywa
Najlepiej 70 dkg dziennie: z tego po 30 dkg powinno być w postaci surowej, a reszta gotowana. Zawarty w warzywach błonnik reguluje pracę kwasów żółciowych i przyspiesza perystaltykę jelit.
9. Jedz wszystko
Dzienne menu powinno składać się z 30 proc. tłuszczu, 20 proc. białka i 50 proc. węglowodanów złożonych. Dieta zbilansowana to strażnik dobrego metabolizmu. Gdy odejmiesz z niej węglowodany albo tłuszcze, przemiana materii ulegnie zakłóceniu.
10. Odżywiaj się regularnie
Kiedy wygłodzona rzucasz się na kolację, mózg nie potrafi w normalnym czasie zarejestrować uczucia nasycenia. Dlatego pochłaniasz większe porcje. Jeśli jesz rzadko, Twój organizm, żeby jak najdłużej korzystać ze składników odżywczych, zwalnia tempo przemiany materii.
11. Nie głoduj, bo wtedy organizm przełącza się na tryb awaryjny
Oszczędza energię, bo przyszły kryzysowe czasy. Kluczem do sukcesu jest jedzenie często, ale mało. To reguluje pracę hormonów i dostarcza odpowiednich ilości glukozy we właściwym czasie.
12. Stresowi stop
Pod wpływem przewlekłego stresu organizm wydziela hormony (adrenalinę, kortyzol). Wtedy tyjesz w okolicach brzucha. Aby zachować zgrabną figurę, zgłębiaj tajniki technik relaksacyjnych.
Wojna cywilizacyjna
Naukowcy alarmują: nasz genom nie nadąża za zmianami. Organizm człowieka produkuje białka oszczędzające energię i jest nastawiony na wysiłek związany z aktywnym zdobywaniem pożywienia. Amerykańscy badacze obserwowali plemię
Pima
Indianie ci zawsze byli bardzo szczupli. Gdy mieszkali na łonie natury, żyli aktywnie. Kiedy przestawili się na leniwy tryb życia i żywienie hamburgerami, zaczęli szybko przybierać na wadze. Okazało się, że mają tzw. gen oszczędzania. Ich organizm zajął się gromadzeniem zapasów tłuszczu na „gorsze czasy”. Podobnie jest z nami. Gdybyśmy tylko więcej się ruszali...
Iwona Zgliczyńska/ Uroda
-
WITAJ JA TEZ U SIEBIE DALAM DZISIAJ LEKTURKE O OTYLOSCI
BUZIAKI NA DOBRANOC
-
Witam śniadankowo
"Jimmy, odezwij się proszę!!!"
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki