-
to na dobry początek dnia
poszukam czegoś mało przygnębiającego i zaraz wracam
-
Witaj ERI !!!
Wpadam pokazac sie, ze jestem
Zycze Tobie udanego dnia!!!
Buziaki :*:*
-
Witaj Eri
to co, bierzemy się ostro do pracy nad sobą ... a raczej nad naszymi fałdkami i fałdami??
czekam na jakiś super ciekawy jak zwykle odcinek
pozdrawiam Cię gorąco i życzę miłego dzionka
-
znalazłam coś czym się z wami podzielę
sposoby na poprawienie figury
Unikaj stresu
Osoby zestresowane często tłumią podenerwowanie ciągłym podjadaniem między posiłkami. Od tego utyć najłatwiej. Naukowcy dowiedli, że pod wpływem stresu wydziela się kortyzol, hormon pobudzający rozwój tkanki tłuszczowej, głównie na brzuchu. Osoby, u których tkanka tłuszczowa rozmieszczona jest w innych miejscach, ce****e znacznie niższy poziom tego hormonu.
Odchudzaj się mądrze
Nie odchudzaj się zbyt intensywnie. Głodząc się, możesz doprowadzić do spadku masy mięśniowej, czego objawem będzie zwiotczała skóra. Ponadto takie odchudzanie jest przeważnie nieskuteczne, bo wkrótce nadwaga wraca. Jeśli nie chcesz przedwcześnie się zestarzeć, nie ufaj cudownym preparatom, obiecującym zrzucenie 8 kg w ciągu tygodnia. Racjonalne odchudzanie, bez uszczerbku dla zdrowia i urody, polega na zmianie nawyków żywieniowych.
Pojędrniający masaż
Masuj codziennie brzuch chłodną wodą z dodatkiem soli iwonickiej lub kuchennej (z mikroelementami), tak by skóra się zaróżowiła i rozgrzała. Potem myj ją zimną wodą, przetrzyj tonikiem i nałóż krem wyszczuplający. Znakomitym masażem może być także prysznic, na przemian z wody chłodnej i ciepłej, pod warunkiem, że strumień natrysku będzie dość silny.
Aromatyczny masaż
Jeśli do masażu brzucha użyjesz aromatycznych olejków, przyspieszysz spalanie tłuszczu i złagodzisz objawy cellulitisu. Olejki cyprysowy oraz cedrowy działają pobudzająco i odżywczo. Substancje w nich zawarte poprawiają ukrwienie i przepływ limfy, przyczyniając się do wzrostu napięcia tkanki podskórnej. Zrób ze skóry poprzeczną fałdkę i przesuwaj ją jak falę od dołu brzucha w stronę talii.
Pora na gimnastykę
Ćwiczenia gimnastyczne pomogą ci zgubić okrągłości brzucha. Najlepiej gimnastykować się między godziną 7. a 8. rano i między 16. a 18. Wzrasta wówczas temperatura ciała i poziom hormonów, dzięki czemu organizm jest pobudzony i lepiej przygotowany do podjęcia fizycznego wysiłku.
Nie lekceważ wypukłego brzucha
Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu może także przyczynić się do powstania groźnych schorzeń.
- Warstwy tłuszczu utrudniają ruchy przepony, związane z oddychaniem, co pogarsza zaopatrzenie organizmu w tlen.
- Rośnie też zagrożenie chorobą wieńcową i w konsekwencji zawałem serca.
- W fałdach skóry łatwiej dochodzi do stanów zapalnych, towarzyszących infekcjom bakteryjnym i grzybicowym.
- Silnie otłuszczony brzuch zwiększa podatność na tzw. choroby chirurgiczne: kamice, zapalenie trzustki, niedrożność jelit czy zapalenie wyrostka robaczkowego.
- Otyły brzuch sprzyja występowaniu raka piersi i macicy.
- Pokaźnych rozmiarów brzuch obciąża i deformuje kręgosłup. Powoduje spłaszczenie kręgów i krążków międzykręgowych (tzw. dysków) w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Częściej dochodzi wtedy do wypadnięcia dysku.
TAK WIĘC ODCHUDZAJMY SIĘ
-
hihihi, no i szybko się doczekałam
buziaki przesyłam
-
DOKŁADKA
Jak uniknąć efektu jo-jo
Im dieta bardziej restrykcyjna, tym większe ryzyko, że po niej odrobimy zrzucone kilogramy i jeszcze kilka zyskamy. Na tym polega tzw. efekt jo-jo. Dłuższe głodówki i bardzo niskokaloryczne diety zwalniają metabolizm. Po zakończeniu diety organizm potrzebuje mniej energii. Tymczasem normalne posiłki, które zaczęliśmy jeść, nawet jeśli nie są zbyt obfite, i tak dostarczają nam energii więcej niż potrzebujemy. Dlatego szybko przybywa nam kilogramów. Co zrobić, by uniknąć efektu jo-jo?
Nie stosuj restrykcyjnych diet: nie opuszczaj posiłków, nie ograniczaj drastycznie liczby zjadanych kalorii, nie daj się nabrać na monodiety ubogie w związki odżywcze (zwłaszcza w białko - większość odchudzających diet zawiera go za mało; organizm pobiera wtedy białko z mięśni, przez co stają się one słabe i zwiotczałe).
Chudnij powoli. Nie więcej niż kilogram tygodniowo. Zmniejsz liczbę kalorii nie więcej niż o 500 dziennie.
Jadaj mało, ale częściej. Twoja przemiana materii spowolni się, ale organizm nie potraktuje tego jak klęski głodu i po zakończeniu diety odchudzającej nie będzie chciał magazynować tłuszczu na zapas, na wypadek kolejnej klęski.
Polub swoje odbicie. Kobiety z nadwagą, którym trudno jest uniknąć efektu jo-jo, często cierpią na tzw. dysmorfofobię. Obojętne, ile ważą, źle oceniają swój wygląd i figurę. To odbiera im motywację do dalszej walki z nadwagą. Dobrze jest docenić to, co już się udało osiągnąć i... trzymać tak dalej.
-
Hej Eri
Super porady
Wiesz ja docenilam w piatek jak zalozylam swoje ciuchy z ubieglego lata Wszyskie na mnie wisialy Teraz z lepszym nastrojem latwiej mi sie odchudza
Buziaczki
-
Oj Steluś też bym tak chciała mieć wiszące ciuchy
mnie pozostało cieszyć sie z tego że w ogóle do nich wejdę
ale kiedyś ( w to lato niestety nie) też będą na mnie wisiały ciągle w to wierzę
no moze jestem trochę naiwna
ale pomarzyć można hihi
-
dlaczego i jak ćwiczyć
Bez systematycznego ruchu nie ma mowy o tym, aby trwale i ładnie schudnąć. Nie wystarczy stracić zbędny tłuszcz: trzeba też, by mięśnie nabrały sprężystości i mocy, a skóra ściągnęła się, nie tworząc zwisów. Sylwetka powinna stać się nie tylko szczuplejsza, ale i bardziej kształtna. Płaski brzuch, jędrną pupę, wcięcie w talii osiągniesz jedynie dzięki ćwiczeniom!
Aktywność fizyczna jest niezbędna z innych jeszcze powodów.
Po pierwsze, tkanka mięśniowa (nawet w stanie spoczynku) zużywa kilkakrotnie więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa. Im więcej masz mięśni, tym mniejsze ryzyko, że znów przytyjesz!
Po drugie, pogłębiony ćwiczeniami oddech dostarczy twemu organizmowi więcej tlenu, niezbędnego do spalania tłuszczu.
Po trzecie wreszcie, pobudzone ruchem krążenie usprawni wydalanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.
Im jesteś starsza i mniej sprawna, tym łagodniejszy program ustal dla siebie na początku. Uaktywniaj się stopniowo: unikniesz zakwasów oraz kontuzji.
Zacznij od codziennych półgodzinnych spacerów żwawym krokiem. Po tygodniu zacznij robić proste ćwiczenia w domu. Potem pomyśl o tańcu, pływaniu, jeździe na rowerze, gimnastyce (zapytaj w klubie o zajęcia dla odchudzających się).
Pamiętaj: na początku diety twoje zapotrzebowanie na kalorie jest większe, ponieważ większa jest twoja waga. W miarę jak będziesz chudła, potrzeba ci będzie coraz mniej kalorii. Jeżeli nie chcesz zmniejszać porcji jedzenia, zwiększaj dawki ćwiczeń.
Premią za aktywność fizyczną jest także lepszy nastrój. Kiedy ćwiczysz, mózg wydziela endorfiny wprawiające cię w dobry humor.]
POZDROWIONKA
-
Witaj Eri
pozdrawiam ciepło i dziękuję za kolejne odcinki motywujące do dalszej walki
życzę miłego dnia
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki