Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: jelita ....... jak dieta co i jak ??pomocy

Widok wątkowy

  1. #2
    qwerq jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    09-08-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    witaj znów!

    na pewno dobrze by było, przy problemach z jelitami, jeśli są poważne, poradzić się specjalisty (lekarza bądź też dietetyka).

    Ale uważam, że na pewno nie zaszkodzi dieta bogata w błonnik, który zmusza jelita do pracy. Perystaltyka jelit u coraz większej ilości Polaków jest nie taka jak być powinna i spowodowane jest to często zła dietą, a czasem problemy są genetycznie uwarunkowane.

    Błonnik jest odpowiedzialny za bardzo dużo procesów, które zachodza w naszym organizmie. Wm przypadku diety ubogiej w błonnik zbite masy pokarmowe przechodząprzez przewód pokarmowy aż kilka dni, natomiast w przypadku, gdy w diecie jest go sporo, czas ten jest skrócony do 24-36 godzin. Wzbogacając dietę w produkty bogato błonnikowe można wyleczyć większość zaparć, obniżyć poziom cholesterolu we krwi, zmniejszyć problemy z hemoroidami, żylakami, zapaleniami wyrostka robaczkowego, uchyłkowatością jelita grubego. Błonnik hamuje procesy gnilne w jelitach, zmniejszając przez to podrażnienie błony śluzowej jelit, co pomaga leczyć stany owrzodzenia. Obecność błonnika w masach pokarmowych izoluje błonę śluzową jelita grubego od niszczących substancji chemicznych, znajdujących się nieraz w spożywanym pokarmie. Działanie to wraz ze stosowaniem niskotłuszczowej i nisko cholesterolowej diety ma zdecydowany udział w zapobieganiu nowotworom jelita grubego. Błonnik pokarmowy działając jak miotła znakomicie oczyszcza na całej ich długości. Błonnik zdecydowanie spowalnia procesy wchłaniania substancji pokarmowych z jelita cienkiego do krwi. Pomaga to w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi i chroni przed jego znacznymi wahaniami, co umożliwia utrzymanie energii organizmu na stałym poziomie. Wysoko błonnikowa dieta pomaga w leczeniu hipoglikemii oraz kontrolowaniu cukrzycy.


    Polecam stronę: http://blonnikpokarmowy.fm.interia.pl/ gdzie w dziale "zawartość w żywieniu" sa wymienione produkty bogate w błonnik. Jak widać w rankingu tym przodują takie produkty jak: kasza jęczmienna, gryczana, brązowy ryż, daktyle, jeżyny, maliny, marakuja, porzeczki, suszone owoce, bakalie i orzechy, ciemne i chrupkie pieczywo, pełnoziarniste, a także z mąki z pełnego przemiału, produkty zbożowe, awokado, bób, brukselka, chrzan, karczochy, koper, warzywa strączkowe.

    Ja z własnego doświadczenia polecam również Activię, nie dośc, że jest smaczna, to zawiera odpowiednie kultury bakterii, które wspomagają perystaltyke lub zespół policystycznych jajników

    Moja mama ma problemy z zaparciami, zażywa cale życie środki o działaniu przeczyszczającym, typu Alax, ale to po kontroli lekarza.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1 ; 30-11-2016 o 18:41

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •