Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 156

Wątek: B a s e n

  1. #21
    Awatar op
    op
    op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    09-04-2004
    Mieszka w
    Wolbrom
    Posty
    134

    Domyślnie ODCINEK NR 3.:

    nr 3.:

    Złap oddech.
    Umiejętność rytmicznego oddychania w trakcie pływania jest warunkiem postępów w doskonaleniu techniki. Specyfika oddechu pływackiego polega na tym, że wdech jest zdecydowanie krótszy niż np. w trakcie biegania, a powietrze nabieramy ustami. kolejną fazą jest krótki bezdech, a następnie jednoczesny wydech powietrza pod wodą nosem i ustami. Aby zdążyć zrobić kolejny wdech, musisz dokładnie opróżnić płuca w trakcie wydechu. Kiedy wynurzysz głowę, wystarczy że otworzysz usta, a powietrze - na skutek różnicy ciśnień - bardzo szybko wypełni płuca. Czas przeznaczony na wdech jest uzależniony od czasu trwania tzw. fazy przygotowawczej do ruchu napędowego rąk. Dlatego, jeżeli masz kłopoty z rytmicznym oddechem, nie śpiesz się. Dostosuj tempo ruchów do swoich możliwości oddechowych.
    Kolejnym ważnym elementem techniki pływackiej jest sposób poruszania rękoma i nogami. powierzchnia kończyn, którą zagarniamy lub odpychamy się od wody, jest niewspółmiernie mniejsza od reszty naszego ciała. Dlatego, aby przesunąć się do przodu, ruchy napędowe muszą być wykonywane maksymalnie energicznie. Nie głaskaj wody, staraj się wykorzystywać całą powierzchnię kończyn. Efektywność ruchów napędowych rąk, niezależnie od stylu, którym płyniesz, sprzyja wysokie ustawienie łokcia względem dłoni. Zgięcie ręki w łokciu i jak najdłuższe utrzymanie takiego ułożenia w trakcie ruchu ręką w wodzie powoduje, że tor, po jakim porusza się dłoń, jest znacznie dłuższy niż w przypadku wyprostowanej ręki. Ugięta w łokciu ręka kreśli pod wodą kształt litery S (z wyjątkiem pływanie żabką) i pokonuje ok. 2,5 m, gdy wyprostowana zaledwie 30 cm. Trenując, zwracaj uwagę, by ruch napędowy rozpoczynać i kończyć wyprostowana ręką. Skoncentruj się na tym, aby nie skracać ruchu rak pod wodą. Praca nóg sprzyja stabilizacji ciała pływaka i co najważniejsze unosi dolną część ciała, zmniejszając niekorzystne zanurzenie. poprawne ruchy nóg mają również swój udział w napędzie, pod warunkiem, że są maksymalnie energiczne.

  2. #22
    MoonFairy jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    08-04-2004
    Posty
    0

    Domyślnie BASEN

    A czy ma sens chodzenie na basen, jeśli pływać umie się tylko pieskiem? :/ Bardzo lubię basen i chodzilam przez pare miesiecy codziennie, ale plywam pieskiem, choc bez przestojow, non stop, jednak zbyt sie przy tym nie mecze. Ot, tyle ze jestem w wodzie. CZY TO MA SENS???

    MoonFairy

  3. #23
    Mysha jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    08-04-2004
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    0

    Domyślnie

    Cześć Też uwielbiam basen. Kiedyś chodziłam codziennie, pływałam jak syrenka, ale nikt patrząc na mnie nie wierzył,że taki mały pulpecik potrafi tak szybko i wytrzymale pływać...Potem były potężne infekcje i w rezultacie ponad pół roku przerwy..ale wracam Chcę schudnąć, chcę być szczuplusia i tyle.
    Pozdrawiam wszystkie wielbicielki basenu.
    A czy któraś z was chodziła na Aqua-robik????? Jak efekty po czymś takim?
    Pozdrawiam

  4. #24
    Awatar op
    op
    op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    09-04-2004
    Mieszka w
    Wolbrom
    Posty
    134

    Domyślnie Re: BASEN

    Cytat Zamieszczone przez MoonFairy
    A czy ma sens chodzenie na basen, jeśli pływać umie się tylko pieskiem? :/ Bardzo lubię basen i chodzilam przez pare miesiecy codziennie, ale plywam pieskiem, choc bez przestojow, non stop, jednak zbyt sie przy tym nie mecze. Ot, tyle ze jestem w wodzie. CZY TO MA SENS???
    każdego rodzaju ruch w wodzie jest wskazany... woda jest ileśtam razy gęściejsza od powierza, więc automatycznie masuje nasze kochane ciałka.
    Powolutu napewno nauczysz się pływać... potrzeba tylko czasu...

    POZDRAWIAM

  5. #25
    malluch jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    07-06-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    Hej, ja tez lubie bardzo pływac, z tym ze nie chciałabym zeby jakoś rozrosła mi sie klatka piersiowa bo mam wystarczającą :> Z drugiej strony nie chcialabym rezygnowac z basenu bo to moja ulubiona forma aktywnosci fizycznej, pozdrawiam...

  6. #26
    AgnesLe jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    04-12-2004
    Posty
    0

    Domyślnie

    hej, ja też uwielbiam basen, staram się pływać jakieś 3-4 razy w tygodniu, tylko ostatni tydzień przestałam bo jestem przeziębiona i szczerze mam gdzies że się ludzie na mnie patrzą, jakoś też nie doświadczyłam przykrych uwag. A co do moich ud to są grubsze niż Gotki i jakoś sie nie przejmuję, ciekawe jak by mi miały schudnąć siedząc w domu i nic nie robiąc Co do aerobicu w wodzie polecam, ponoć spala się o wiele więcej kalorii bo trzeba stawiac opór wodzie, czego się nie odczuwa i na tym plega fenomen basenu

  7. #27
    Awatar op
    op
    op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    09-04-2004
    Mieszka w
    Wolbrom
    Posty
    134

    Domyślnie Odcinek nr 4.

    Nr 4.:

    Trening bezurazowy. Przed każdym wysiłkiem, również przed pływaniem, konieczna jest rozgrzewka, która przygotowuje twój organizm do wytężonej aktywności. Rozgrzewka stymuluje obieg krwi i pobudza pracę serca. Alternatywą dla rozgrzewki jest naciąganie przed wskoczeniem do wody najważniejszych grup mięsni nóg, pleców i ramion. To zapewni mięśniom elastyczność i większą siłę. W ramach rozgrzewki możesz także przepłynąć powoli kilka długości basenu. Przeprowadzenie rozgrzewki w zasadzie eliminuje ryzyko kontuzji w trakcie treningu pływackiego. Kości, ścięgna i wiązadła pływaka są w minimalnym stopniu narażone na urazy - pozycja leżąca i prawo Archimedesa (ciało zanurzone w wodzie traci na wadze) sprawiają, że obciążenia aparatu ruchowego są mniejsze niż w trakcie chodzenia. Dla porównania, uprawiający jogging staje się dla własnych ścięgien trzykrotnie cięższy niż jest to w rzeczywistości.

  8. #28
    nmf
    nmf jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    20-01-2005
    Posty
    0

    Domyślnie

    Moja kol chodzila codziennie na basen przez 7 lat(2-3 godz przeplywala z 5 kilosów!!i wcale nie ma miesni!!serio!ja chodzilam na te treningi przez pol roku(mialam 12 lat) i nieodchudzalam sie jeszcze(bo w tym wieku nieprzejmowalam sie swym wygladem) i jadlam sporo i schudlam bardzo duzo dokladnie nie wiem bo sie niewazylam ale bylam pulsznym dzieckiem i z 10 kg to schudlam napewno!!!

    op napisla ze plywanie zabka rozwija wewnetrzna strone ud!!ale ja niechce zeby mi sie tam miesnie rozwinely tylko zeby tluszcz zniknal!!!!a tak uwielbiam plywac zabka!!!

  9. #29
    Zakompleksiona Guest

    Domyślnie

    wydaje mi sie,ze żabka ksztąłtuje wewnetrzną strone ud, ze nie sa one obwisłe... przynjamniej ja po calym miesiącu spędzonym nad jeziorkiem mialam wyraźnie jędrniejsze uda :P

  10. #30
    Awatar op
    op
    op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    09-04-2004
    Mieszka w
    Wolbrom
    Posty
    134

    Domyślnie Nr 5.

    Nr 5.:

    Wytrzymałość przede wszystkim. Jeśli wizyty na basenie mają poprawić twoją kondycję, powinieneś odwiedzać pływalnię dwa lub trzy razy w tygodniu. Nie rzucaj się od razu do bicia własnych rekordów - jedynym tego efektem będą zakwasy. Najkorzystniejszą formą treningu będzie aerobowy trening długodystansowy. Aerobowy (uzależniony od wymiany tlenu) - znaczy, że organizm do wykonania jakiejś pracy zawsze ma do dyspozycji odpowiednią ilość tlenu. Innymi słowy pływasz poniżej swoich możliwości sprinterskich, ale maksymalnie długo - dokładnie tyle, ile jesteś w stanie. Gdy obciążenie organizmu jest zbyt duże albo przekroczony jest indywidualny poziom wysiłku, wchodzi się w tzw. zakres anaerobowy (uniezależniony od wymiany tlenu). Efektem tego jest zakwaszenie mięśni. Ich funkcje są coraz bardziej ograniczone i po krótkim czasie wysiłek musi być przerwany. W miarę czynionych postępów treningowych próg zakresu aerobowego będzie rósł, dzięki czemu będziesz mógł zwiększyć dystans pokonywany bez groźby zakwasów. Tempo pływania nie jest najważniejsze. Na pierwszym planie jest twoja wytrzymałość.
    cdn

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •