Strona 469 z 2512 PierwszyPierwszy ... 369 419 459 467 468 469 470 471 479 519 569 969 1469 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,681 do 4,690 z 25113

Wątek: Ciało wyrzeźbione, tłuszcz wypalony-cel osiągnięty! Utrzymać!

  1. #4681
    Awatar hindi65
    hindi65 jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    17-03-2006
    Posty
    2,224

    Domyślnie

    Hi Kasiu
    udanego białkowania
    Dzieki za zyczenia , nie bedzie to tak szybko , ale w końcu bedzie hiiihiiiiiiiiiiiii

    miłego pedalowania

  2. #4682
    Kasia Cz. Guest

    Domyślnie

    Hindi, dziękuję - popedałuję dzisiaj specjalnie dla Ciebie :P


    Ależ wietrzysko Normalnie autko mi chwilami znosiło
    Okropnie nie lubię takich tornad, bo czuję się wtedy jakaś taka senna, rozbita....

    Melduję, że po przyjściu do domu, w ramach dobiałczania się, zjadłam 2 cieniutkie plasterki Prymusa light i rządek gorzkiej czekolady z pomarańczami - to w ramach dokoksowania się

    Ok. 17.30 zjem warzywa z patelni - dzisiaj Zielone Frosty, o te - brokuły, fasola, groszek z dodatkiem słodkiej kukurydzy oraz bambusa.




    Tylko 41 kcal w 100 g a paczka ma 400 g, więc będą to 164 kcal + łyżka oleju ryżowego = ok. 250 kcal

    Potem, jak zwykle pedałowanie, a po nim jabłuszko, jogurt może jakiś i przed snem odżywka białkowa.

  3. #4683
    Kasia Cz. Guest

    Domyślnie

    Jeśli macie cierpliwość, czas i dobre chęci, to zamieszczam jeszcze taki artykulik, być może coś się powtórzy, ale jest tu sporo ciekawych rzeczy

    ZAMĘCZĘ WAS TYMI WIADOMOŚCIAMI

    Do największych strat białka w organizmie dochodzi podczas wytężonej pracy mięśniowej, dlatego niezbędnym czynnikiem prawidłowej regeneracji ustroju jest odpowiednia podaż tego składnika w diecie po zakończeniu treningu.

    Jednak ważna jest nie tyle ilość spożytego białka, co stworzenie określonych warunków pozwalających na optymalne jego wykorzystanie przez organizm.

    Dlatego istotnym elementem odnowy żywieniowej po treningu, oprócz wielkości jednorazowej porcji białka, jest jego wartość odżywcza, oraz zawartość w pożywieniu innych niebiałkowych składników pokarmowych mających istotny wpływ na wchłanianie i metabolizm aminokwasów w ustroju.

    Określone białka pokarmowe są zużytkowane na potrzeby organizmu w mniejszym lub większym stopniu, a efektywność tego procesu zależy od kilku czynników:

    * ogólnej zawartości poszczególnych aminokwasów
    * wzajemnych proporcji między aminokwasami egzogennymi
    * odpowiedniego dowozu energii ze źródeł pozabiałkowych potrzebnej na potrzeby syntezy białka ustrojowego
    * strawności białka


    Białka, które efektywnie wykorzystywane są na potrzeby ustroju (białka zwierzęce) określa się mianem białek o wysokiej wartości odżywczej i to właśnie one powinny stanowić podstawę w żywieniu sportowców.

    Z kolei w produktach pochodzenia roślinnego dominują białka charakteryzujące się niską zawartością aminokwasów egzogennych oraz dużymi dysproporcjami w składzie aminokwasowym.
    Z tego tytułu białka roślinne charakteryzują się niską wartością odżywczą a ich podwyższone spożycie może prowadzić do wystąpienia określonych objawów niedoborowych.

    Po treningu należy więc zadbać szczególnie o białka pochodzenia zwierzęcego, gdyż posiadają one zbilansowany skład aminokwasowy pozwalający na optymalne ich wykorzystanie przez organizm.
    Należy tutaj zachować jednak pewną ostrożność. Zazwyczaj produkty żywnościowe pochodzenia zwierzęcego oprócz pełnowartościowego białka charakteryzują się także dużą zawartością tłuszczu, szczególnie kwasów tłuszczowych nasyconych które wpływają niekorzystnie na wchłanianie i metabolizm aminokwasów.

    Uzupełniając straty białka po treningu należy więc zwrócić uwagę aby dieta dominowała w produkty zwierzęce o niskiej zawartości tłuszczu takie jak chude mięso wołowe, drobiowe i wędliny, chude ryby ( np. dorsz, tuńczyk, mintaj, morszczuk) oraz chude mleko i produkty mleczne.
    Poddając produkty obróbce termicznej, należy także pamiętać aby unikać procesów smażenia na tłuszczu a zastąpić je gotowaniem, smażeniem beztłuszczowym lub pieczeniem we folii.

    Dostępność białka pokarmowego zależy również od jego strawności.
    Nawet najbardziej wartościowe białko nie zostanie wykorzystane na potrzeby ustroju, jeżeli nie ulegnie całkowitemu rozkładowi enzymatycznemu w przewodzie pokarmowym, a uwolnione aminokwasy nie zostaną wchłonięte w jelicie cienkim.
    Jak się okazuje niektóre niebiałkowe składniki pożywienia mogą wyraźnie zmniejszać jego biodostępność.

    Na przykład zawarty w produktach roślinnych błonnik pokarmowy utrudnia proces enzymatycznego trawienia białka oraz wchłanianie aminokwasów do krwiobiegu.

    Dlatego też w pierwszych godzinach po treningu należy oddzielać potrawy zawierające pełnowartościowe białko od produktów wysokobłonnikowych jak ciemne kasze, płatki owsiane czy pieczywo razowe.

    Białko pokarmowe wykorzystywane jest na potrzeby wewnątrzustrojowe najefektywniej wówczas gdy spożywane jest w obecności węglowodanów w stosunku 1:4, gdyż cukry dostarczają odpowiednia ilość energii na potrzeby przyswojenia białka, a także wzmagają wydzielanie insuliny - hormonu silnie anabolicznego odpowiedzialnego między innymi za magazynowanie aminokwasów w mięśniach.

    Najbardziej skuteczną metodą uzupełnienia strat białka po treningu jest przyjęcie po wysiłku odzywki białkowej lub węglowodanowo-białkowej, które posiadają optymalny skład aminokwasowy, są łatwo trawione i metabolizowane oraz wzbogacone w zestaw niezbędnych witamin i minerałów. Do odżywek białkowych, mogących mieć zastosowanie w odnowie żywieniowej po treningów zaliczamy także preparaty zawierające wolne aminokwasy i krótkie peptydy, których główną zaletą jest szybkie wchłanianie.

    Wyczerpujące treningi zwiększają zapotrzebowanie na aminokwasy energodajne jak alanina, leucyna i izoleucyna oraz aminokwasy hamujące proces zmęczenia, dlatego w określonych przypadkach wydaje się wskazane podawanie odżywek białkowych wzbogaconych wybiórczo niektórymi aminokwasami.
    W wielu dyscyplinach sportu zwraca się uwagę na zwiększenie podaży aminokwasów rozgałęzionych (walina, leucyna i izoleucyna) oraz glutaminy, argininy i tryptofanu.

    Zalecenia praktyczne odnośnie uzupełniania strat białka

    * Najpóźniej do 2 godz. po treningu należy spożyć posiłek zawierający odpowiednią ilość pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka zwierzęcego.
    Zwiększone ukrwienie mięśni w tym okresie sprzyja szybkiej odbudowie białka ustrojowego.

    * Najlepiej podać odpowiedni preparat odżywczy w formie napoju zawierający wolne aminokwasy lub enzymatyczne hydrolizaty białka.

    * Białko zostaje najefektywniej wykorzystane i zagospodarowane przez organizm jeżeli preparat w swoim składzie zawiera także odpowiednią ilość węglowodanów. Najlepiej w okresie potreningowym jest podanie odżywki zawierającej węglowodany i białko w proporcji 4:1.

    Postępowanie to uzasadnione jest głównie z dwóch względów:

    * proces syntezy białka ustrojowego wymaga dużych nakładów energii, którą organizm wykorzystuje w wyniku spalania glukozy,
    * cukry zwiększają wydzielanie insuliny - hormonu wzmagającego transport aminokwasów rozgałęzionych do wnętrza komórek mięśniowych oraz hamującego wewnętrzną degradację białek ustrojowych


    * Dawkowanie preparatu powinno być ustalane w zależności od rodzaju odżywki i dopasowane indywidualnie. Zawartość białka w jednej porcji odżywki nie powinna być wyższa niż 35g, gdyż większa dawka tego składnika może zostać przez organizm niewykorzystana - o tym nie wiedziałam

    * Uwzględniając w diecie zwiększoną podaż białka należy zadbać o dowóz odpowiedniej ilości płynów, wapnia i witamin grupy B

  4. #4684
    Kasia Cz. Guest

    Domyślnie

    Idę przyrządzić warzywka, zjem, potem rower

    Jutro już nie będę w biurze sama, więc nie będzie mnie tak dużo na forum, jak przez ostatnie dni, ale postaram się wpaść na chwilkę

    Miłego wieczorku :P

  5. #4685
    sylwia973 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    21-02-2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2

    Domyślnie

    [color=olive] kolorowych snów [ /color]

  6. #4686
    ewpla jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    29-03-2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    0

    Domyślnie

    poszlam dzis do apteki
    i powiedzialam: " Pani magister, poprosze cos, zeby mi sie chcialo"........
    zrozumiala.......
    dostalam zestaw "cudownych" witamin i minerałow.
    mam przesilenie jakies...........
    aby do grudnia
    a potem to z gorki i znow wiosna
    dobranoc Kasienko

  7. #4687
    Awatar arletap
    arletap jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    04-09-2006
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    696

    Domyślnie

    Kolorowych snów Kasiu

  8. #4688
    Kasia Cz. Guest

    Domyślnie

    Sylwia, śpij dobrze!
    13-go w poniedziałek będę mocno trzymała kciuki za Twoją Kasię

    Ewcia, aż tak Ci się nie chce
    Przesyłam darmowy pakiet energetyczny

    Arletko, nawzajem, kolorowych snów

    Raporcik z pedałowania:
    43,16 km
    983 kcal
    72 min. 11 sek.


    Warzywa Frosty pożarłam 1,5 godziny przed jazdą, kwadrans od zakończenia pedałowania zjadłam jabłko, później jeszcze serek waniliowy Danio lekki, a za moment przed pójściem spać wypiję koktajl białkowy.
    Niech się wszystko, co mam do regeneracji, w nocy zregeneruje

    A jutro wychodzę z pracy już o 12.00

    Odbiorę sobie w ten sposób 2 godzinki z nadgodzin, mam ich teraz łącznie 17 :P

    Śpijcie dobrze!!! :P

  9. #4689
    Awatar waszka
    waszka jest nieaktywny Sławny na Dieta.pl
    Dołączył
    08-04-2004
    Mieszka w
    Ursynów / Kołbiel
    Posty
    20,842

    Domyślnie

    Widzę że idzie Ci super
    Etap I start 2-01-2014 koniec......- odchudzanie SEZON NA ODCHUDZANIE ......
    Etap II ..... wychodzenie z diety
    Etap III ..... stabilizacja wagi i pilnowanie się do końca życia

  10. #4690
    Awatar Oskubana
    Oskubana jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    29-06-2004
    Posty
    1,363

    Domyślnie

    Witaj Kasieńko w piątek!
    Miłego dnia.

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •