Strona 16 z 78 PierwszyPierwszy ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 779

Wątek: ostatnie "od jutra" - 10.07.

  1. #151
    asq25 Guest

    Domyślnie

    dawno mnie nie było więc....
    gratuluje dostania sie na UJ myśle,że to normalne ,ze nie ejstes pewna ,że sie troche boisz ale zobaczysz,że bedzie dobrze
    gratuluje podjecia walki z kg dobry pomysł z tym zapisywaniem -nie ma małych oszustw;p hihi chyba takie cosik sobie zrobiwe;p

    a co do tych wyjazdów..biedna takie fajne wyjazdy i sie pokrywajaą ale nie mogłabys np przełozyc terminu wyjazdu z chłopakiem zeby moc jechac na chociaz 2 wyjazdy?;p a co do obozów dla ludzi po amputacjach...oj super sprawa ale ciezka...ja mam doczynienie z takimi ludzmi i naparwde zal mi ich ale sa silni i chcą walczyc a to najwazniejsze

  2. #152
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Gratuluje dostania się na fajne studia, i Kraków to dobra rzecz jak ten chłopak mówił

  3. #153
    Awatar Meeeg85
    Meeeg85 jest nieaktywny Sławny na Dieta.pl
    Dołączył
    23-08-2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    12,657

    Domyślnie

    Super, że sie dostałas, wielkie gratulacje

    Wysłałam Ci własnie wszytsko o AbS, przepraszam, ze tak pozno, ale nie wchodziłam na forum

    Echhh, u mnie sb skonczyło sie dzis rzuceniem sie na jedzenie, ble, mam dość diet

  4. #154
    etnomaniak Guest

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za wszystkie gratulacje i miłe słowa. Dziś niestety nie mam się czyn pochwalić.
    Drugi raz w tym miesiącu mam okres. Jestem obolała, opuchnięta, jem praktycznie same słodycze i płaczę. Czuję się okropnie i bardzo się boję. Nie wiem co się dzieje ze mną.
    Idę poczytać Wasze wątki w poszukiwanie optymizmu.

  5. #155
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez etnomaniak
    Dziękuję Wam bardzo za wszystkie gratulacje i miłe słowa. Dziś niestety nie mam się czyn pochwalić.
    Drugi raz w tym miesiącu mam okres. Jestem obolała, opuchnięta, jem praktycznie same słodycze i płaczę. Czuję się okropnie i bardzo się boję. Nie wiem co się dzieje ze mną.
    Idę poczytać Wasze wątki w poszukiwanie optymizmu.
    Życzę udanego szukania optymizmu

  6. #156
    etnomaniak Guest

    Domyślnie

    Dziś waga wskazuje 68 kg. Chyba nie potradię sobie sama poradzić z moim największym zmartwieniem, czyli nadwagą właśnie. Nie wiem co robić.
    Już milion razy zaczynałam i zawsze kończyło się tak samo. Co jest ze mną nie tak?

  7. #157
    etnomaniak Guest

    Domyślnie

    Od czego należy rozpocząć kurację?

    Zaczynamy od ustalenia celu i perspektywy czasu. Ile mamy właśnie nadwagi? Ile właściwie chcę schudnąć (czy zdążę wskoczyć w bikini przed urlopem?)
    Albo racjonalnie: żeby obliczyć moje zapotrzebowanie (normalne) kaloryczne mnożę moje kg przez 22 kcal. Np. ważę 100 kg = moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2200 kcal. Jeśli obniżę moje spożycie o 500 kcal dziennie (najczęściej jest właśnie tak) stwarzam w ten sposób w ciągu tygodnia niedobór 7 x 500 = 3500 kcal. Ponieważ 1 kg tkanki tłuszczowej to 7000 kcal mam szansę zrzucić 0,5 kg w ciągu tygodnia, czyli 2 kg na miesiąc. Jeżeli chcę zrzucić 20 kg muszę liczyć, że potrwa to minimum 10 tygodni, w praktyce 3 miesiące. Teraz mogę narysować na własny użytek krzywą teoretycznego spadku wagi na osi w górę spadek wagi w kg, na osi poziomej ilość tygodni lub miesięcy. Co tydzień mogę zatem zaznaczać aktualny spadek wagi i sprawdzać czy teoria zgadza się z praktyką.

    Druga rzecz to założyć dzienniczek. I postanowić, że będę tam zapisywała, co zjadłam, ile schudłam w kg i w cm obwodu szyi, talii oraz mój stosunek A/P, A = ilość godzin spędzonych aktywnie w ruchu, P = ilość godzin spędzonych pasywnie w pozycji stojącej, siedzącej i na chodzeniu. Muszę się jednak zastanowić - właściwie, dlaczego jem tak dużo – czy coś mogę zmienić bez drastycznych wyrzeczeń, co zrobię, jak schudnę pierwsze 3, a dalej 5, 8 kg .

    Jakie nagrody sobie wyznaczę: nową sukienkę, nową fryzurę, wyjazd za granicę, nad morze, umówię się z Jasiem?

    Na co sobie wyjątkowo pozwolę jak osiągnę te cele? opowiada prof. Marcin Krotkiewski

  8. #158
    etnomaniak Guest

    Domyślnie

    Szybka rzeźba

    Chcesz się szybko dorzeźbić? Oto dziesięciostopniowy plan, praktycznie testując każdy zalecenie, ukierunkowane na uzyskanie możliwie najlepszej rzeźby mięśni. Jest on niesamowicie łatwy do wykonania i pozwala na osiągnięcie celów, jakie się przed sobą stawia. Sprawdź go, a sądzę, że będziesz zadowolony z rezultatów.


    1. Podawanie węglowodanów.

    Ustal dzienne spożycie węglowodanów w ilości 4,5g na każdy kilogram wagi ciała, a białka na 2,2g na kilogram wagi ciała. Całość podziel na sześć posiłków, spożywanych regularnie w ciągu dnia. Źródłem białka powinny być jedynie białka jajek, sproszkowane odżywki białkowe oraz mięso kurczaków i innych zwierząt. Nie bierz pod uwagę mało ważnych białek zawartych w warzywach i innych produktach, spożywanych ze względu na zawarte w nich węglowodany. Najlepszym źródłem tych ostatnich są ziemniaki, ryż, makaron, chleb oraz owoce. Nie spożywaj dodatkowych kalorii w postaci dietetycznego tłuszczu. Jedyny tłuszcz w twoich posiłkach powinien pochodzić i tego samego źródła (jako uboczny produkt), co białko. Ważący 90 kg kulturysta powinien dziennie zjadać 200 g białka i 400 g węglowodanów.

    2. Trening wydolnościowy 4x40.

    Wykonując trening wydolnościowy (aerobowy) cztery razy w tygodniu po 40 minut spalisz 1600 kilokalorii. W ten sposób tygodniowo pozbędziesz się ok. - kilograma tkanki tłuszczowej. Wysoce intensywny trening wydolnościowy to każda postać aktywności aerobowej wykonywanej na poziomie 70% maksymalnej częstości akcji serca. [Twoje tętno powinno wynosić 0,7 (220 - wiek)].

    3. Ocena postępów.

    Celem naszego planu jest pozbywanie się tygodniowo od 1/2 do 1 1/2 kilograma, zbędnej masy poprzez stosowanie diety i treningu wydolnościowego. Oto wskazówki, co robić po pierwszych paru tygodniach:
    a. Jeśli wszystko idzie po twojej myśli, trzymaj się nadal ustalonego planu.
    b. Jeśli tracisz zbyt dużo kilogramów, zwiększ ilość spożywanych węglowodanów do ok. 6,5g na każdy kilogram masy ciała. To pozwoli ci tracić wagę, zachowując jednocześnie masę mięśniową. Na przykład kulturysta ważący 90 kg, który w poniedziałek i wtorek zjada po 400 g węglowodanów, powinien w środę zjeść ich 600 g, aby następnego dnia znów wrócić do poziomu 400 g.
    c. Jeśli natomiast nie gubisz wystarczająco szybko wagi, zmniejsz ilość węglowodanów do ok. 3 g na kilogram wagi ciała. Zwiększ jednocześnie objętość treningu wydolnościowego do pięciu razy w tygodniu na tym samym, co poprzednio, poziomie intensywności.

    4. Szukanie błędów.

    W każdej, nawet tej najwspanialszej diecie, dochodzi do fazy, w której proces gubienia tkanki tłuszczowej ulega zatrzymaniu. Rozwiązaniem jest spożywanie węglowodanów o niskim wskaźniku zawartości glukozy, aby w ten sposób pobudzić spalanie tłuszczu. Wyjątkiem od tej reguły jest po-treningowy posiłek, który powinien zawierać węglowodany bogate w glukozę, żeby uzupełnić zapasy glikogenu i zachować masę mięśniową. Źródłem takich węglowodanów są m.in. płatki owsiane, banany, słodkie ziemniaki, wiśnie oraz brzoskwinie. Powodują one uwalnianie mniejszych ilości insuliny. Mniej insuliny w połączeniu ze zmniejszonym spożyciem kalorii powinno pobudzić spalanie tkanki tłuszczowej.

    5. Wieczorne ograniczanie węglowodanów.

    Doświadczenie uczy nas, że spożywanie węglowodanów wieczorem uniemożliwia optymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli nie tracisz wagi tak, jakbyś tego pragnął, wyeliminuj i ostatniego posiłku węglowodany. Połowę ich umieść we wcześniejszych posiłkach, a drugą połowę przeznacz do spożycia po treningu. W ten sposób zmniejszysz ryzyko że organizm zatrzyma te węglowodany pod postacią tkanki tłuszczowej.

    6. Niebezpieczne zaułki.

    Nie mam tu wcale zamiaru mówić o popularnej rockowej kapeli z lat osiemdziesiątych, a raczej o tym, co trzeba zrobić, jeśli już od paru tygodni zrzucasz z siebie niepotrzebne kilogramy, wykorzystując pierwsze pięć wskazówek. Wyeliminowałeś węglowodany z ostatniego posiłku. Teraz zabierz połowę spożywanych złożonych węglowodanów, takich jak słodkie i zwykle ziemniaki i dwóch lub trzech dziennych posiłków (wyłączając ten bezpośrednio po treningu) i zastąp ją węglowodanami o strukturze włóknistej, błoniastej, a więc brokułami, zieloną fasolą, szparagami, ogórkami i zieloną sałatą. Na przykład jeśli zwykle spożywałeś 60g ziemniaków, zmniejsz ich ilość do 30 gramów i dodaj dwie miseczki wymienionych warzyw.

    7. Zwiększanie białka.

    Wraz z ograniczeniem przyjmowania bogatych w skrobie węglowodanów, musisz teraz zwiększyć ilość spożywanego białka do poziomu 1,5 gramów na kilogram wagi ciała. Chodzi o to, żeby powstrzymać spadek masy mięśniowej spowodowany ograniczeniem ilości przyjmowanych węglowodanów. Ważący 90kg kulturysta powinien teraz zjadać dziennie 230 gramów białka.

    8. Przerwa w diecie.

    Zbyt długie stosowanie diety może obrócić się przeciwko tobie i spowolnić twoją przemianę materii. Tak więc po każdych 16-10 dniach stosowania tego planu, zrób sobie 3-5 dni przerwy, zwiększając w tym czasie spożycie węglowodanów do takiego poziomu, jak w sezonie postartowym.

    9. Kazeina pożądana.

    Ostatnie wyniki badań pokazują, że kazeina przewyższa serwatkę pod względem utrzymania masy mięśniowej podczas stosowania diety. Stosowanie białka na bazie kazeiny w dwóch posiłkach w ciągu dnia powinna powstrzymać utratę mięśni, a spożywanie odżywek białkowych o niskiej zawartości tłuszczu powinno pomóc w zmniejszeniu ogólnego spożycia kalorii.

    10. Dodatki uzupełniające.

    W czasie rzeźbienia umięśnienia wspaniałym uzupełnieniem diety są preparaty zawierające aminokwasy rozgałęzione (BCAA), ponieważ ciało potrzebuje ich więcej dla zrównoważenia ilości spalanych w tym czasie mięśni. Spróbuj brać 4-8g tego suplementu przed i po treningu. Innym przekonującym środkiem dla zwiększenia tempa przemiany materii jest połączenie efedryny i kofeiny (270-334 mg ziołowego ekstraktu, będącego odpowiednikiem 18-25mg alkaloidów efedryny oraz 200mg koleiny na jeden dzień). Sugeruję również, żeby brać codziennie 15g glutaminy. Kiedy ograniczamy węglowodany, ilość płynu w mięśniach obniża się, co niekorzystnie wpływa na zdolność organizmu do budowania mięśni. Przyjmowanie dużych dawek glutaminy dziennie spowoduje, że komórki mięśniowe wciągną wodę, a to pomoże powstrzymać spadek masy mięśni i jednocześnie utrzymać wysokie tempo przemiany materii. Do dziennej dawki suplementów warto takie dodać łyżkę stołową oleju lnianego lub 7-8 kapsułek zawierających kwasy tłuszczowe omega-3.

  9. #159
    linunia jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    30-08-2006
    Posty
    0

    Domyślnie

    hehe dobrze wiedzieć, ciekawe jak będziemy wyglądać, gdy zaczniemy stosować ten plan ,żeby sie z nas kulturystki nie zrobiły


    A jak dietkowo dzisiaj było Słońce???


    Dobrej nocki i kolorowych!!!!!!!

  10. #160
    Awatar Meeeg85
    Meeeg85 jest nieaktywny Sławny na Dieta.pl
    Dołączył
    23-08-2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    12,657

    Domyślnie

    Wiesz, Etnomaniak, mnie też nie idzie i nei wiem ju z, co ze sobą zrobić, tyle schudłam i tak dużo już przytyłam. Też czytam te mądrości, też wydaje mi sie, ze to wszystko rozumiem, ze uda mi sie to wprowadzic w życie i klapa.....wybieraqam sie do psycholożki, pogdać, może to mi coś pomoże

Strona 16 z 78 PierwszyPierwszy ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •