Strona 50 z 214 PierwszyPierwszy ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 2138

Wątek: 10 kilo w półtora roku -> Stars My Destination

  1. #491
    nargila jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    15-08-2006
    Posty
    0

    Domyślnie

    Ja częsciej spotykałam sie z nazwa badminton i od dziecka w to grałam na każdych wakacjach. Teraz już mniej ale uwielbiam tą grę, można sobie raczki wzmocnić

  2. #492
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Dzisiaj 99.0 kg.

    peszymistin gratuluję wytrwałości i wyników

    nargila tak dla mnie kometki = badminton

    etnomaniak dla mnie to mierzenie jest przydatne głownie do tego by nie lepiej kontorować wysiłek - przedtem miałem tylko "intuicyjne" poziomy: max, min , średni wysiłek a teraz bardziej z głową myślę o aerobowym, anerobowym, długotrwałym powyżej 60% HRmax, etc etc

    Meeeg85 jak widac tajemnic nie ma, a w kometki to się gra poprzez rzucanie kometek

  3. #493
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Ćwiczenia aerobowe i graficzna tabela stref HR - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma dobre podsumowanie i bardzo przydatną graficzną tabelę stref HR (w poziiome wiek, w pionie strefy % HRMax):



    Ćwiczenia aerobowe są to ćwiczenia o średniej intensywności wykonywane przez dłuższy okres czasu. Słowo aeorobowe oznacza "z tlenem" i odnosi się do użycia tlenu w mięśniach podczas procesu generowania energi.

    Aerobic exercise refers to exercise which is of moderate intensity, undertaken for a long duration. Aerobic means "with oxygen", and refers to the use of oxygen in a muscle's energy-generating process. Many types of exercise are aerobic, and by definition are performed at moderate levels of intensity for extended periods of time.
    Efektywne ćwoczenia aeorobowe powinny zaczynać się od 5-10 minut rozgrzewki przy intensywności 50-60% HRMax (maksymalnego bicia serca), następnie przynajmniej 20 minut ćwiczeń przy intensywności 70-80% HRMax i zakończyć oporzez 5-10 minut "ochłodzenia" poprzez spowolnienie ćwiczeń do 50-60% HRMax.

    An effective aerobic exercise should involve 5-10 minutes of warming up at an intensity of 50-60% of maximum heart rate, followed by at least 20 minutes of exercise at an intensity of 70-80% of maximum heart rate, ending with 5-10 minutes of cooling down at an intensity of 50-60% of maximum heart rate.

  4. #494
    nargila jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    15-08-2006
    Posty
    0

    Domyślnie

    Podjerzewam peszymistin, ze gdybyś dobrze poszukała na wiki to znalazłabyś to po polsku również

  5. #495
    Awatar Meeeg85
    Meeeg85 jest nieaktywny Sławny na Dieta.pl
    Dołączył
    23-08-2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    12,657

    Domyślnie

    Alek...a Ty sie codziennie wazysz?

  6. #496
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Dzisiaj 99.1 kg. Mój poranny puls spoczynkowy nic tylko rośnie (z ok 58-62 dwa tygodnie temu do 68 dzisiaj ..) i mam symptomy przetrenowania tak więc będę musiał pracować nad wypoczynkiem ...

    Meeeg85 tak waże się codziennie, mam więcej danych by wyliczyć średnią wagę tygodniową/miesięczną i moim zdaniem lepiej widać trend niż z tygodniowych ważeń. z tego co widzę waga się lubi dużo wachać

    nargila & peszymistin polska wikipedia jest trochę do tyłu, znacznie mniej zawartości niż w angielskiej Tak więc umieściłem tłumaczyenie obok tesktu angielskiego

  7. #497
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Ważenie codziennie: mikro i makro perspektywa

    Z dnia na dzień co wida? Chaos? Czasami, jak to było na początku lipca to czysta "huśtawka": w góre, w dół, w góre, w dół, ...



    Ale prosta linia, i to w dół, kiedy spojrzy się na średnie miesięczne



    A co w średniej skali, tygodniowej? Widać trend ale teżi widać wzgórki i dolinki, "trudne" tygodnie ....



    Skala miesięczna to najbardziej zróznicowana - wygląda prawie jak wykres akcji, szczególnie jeśli trend jest dodany.



    Sam wykres średnich tygodniowych dla jednego miesiąca to trochę za mało:

  8. #498
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    Przetrenowanie - symptomy, objawy i wykrywanie - na podstawie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Jedynym symptomem, który wydaje się być wspólnym we wszystkich przypadkach przetrenowania jest przemęczenie. Wynikiem jest zmniejszenie maksymalnego zakresu pracy.
    Innym symptomem jest zwiększenie zuzycia energii i tlenu. Towarzyszy temu przyspieszonie rytmu uderzeń serca i oddychania. Zwiększenie się zuzycia energii może być powodowane zmianami w schemacie zaangażowania mięśni do wykonywania pewnej pracy. Normalnie organizm angażuje cały mięsień i części mięśni w najbardziej efektywny sposób, aby tę pracę wykonać. Jednakże z powodu zmęczenia zachodzi dużo mniej ekonomiczne wykorzystanie mięśni, a to kosztuje więcej energii i wymaga większych ilości tlenu.
    I jak wykryć? Przetrenowanie to jedno z najbarziej niebezpiecznych i trudnych do wykrycia problemów podczas treningu - systematyczność obserwacji jest konieczna ...
    Wszystkim czego potrzeba, aby prawidłowo ocenić objawy, jest miejsce w dzienniczku treningów i prowadzenie zapisków. Np. tempo uderzeń serca w stanie spoczynku można mierzyć codziennie, zapisywać można ilość i częstotliwość występowania infekcji, zapisywać subiektywne odczucia psychologiczne ("Czuję się świetnie", "Nie chce mi się nic robić").
    Prowadzenie zapisów objawów w połączeniu z prawidłowym ich odczytywaniem, planowanym ui uzasadnionym programem treningowym, oraz dobrze zrównoważoną dietą może być pomocne w uniknięciu przetrenowania.

  9. #499
    Awatar AleXL
    AleXL jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    30-05-2007
    Posty
    1,228

    Domyślnie

    jak rozpoznać i unikać przetrenowania poprzez nie za szybkie tempo wzrostu kondycji i odpowiedni dopływ paliwa/budulców tzn. balans pomiędzy treningiem, odnową, i odżywianiem ..
    Z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Co to jest?
    Przetrenowanie jest to stan przewlekłego zmęczenia o podostrym przebiegu, powstający podczas intensywnego treningu przy stosowaniu nieadekwatnych przerw wypoczynkowych.Początkowo objawy przetrenowania są mało uchwytne, niezauważalne i trudne do określenia. Może to być, na przykład, pogorszenie samopoczucia bez konkretnych dolegliwości.
    Subiektywnie i obiektywnie:
    Objawy subiektywne odczuwane są w postaci silnego wyczerpania, duszności, bólów mięśni, nudności, zawrotów głowy oraz zniechęcenia i otępienia. Dłuższe intensywne wysiłki doprowadzić mogą ponadto do wystąpienia zaburzeń orientacji w czasie i w przestrzeni, przymroczenia i omamów. Uwaga ta szczególnie adresowana jest do zawodników uprawiających bieg na orientację.

    Objawy obiektywne przejawiają się w obniżeniu zdolności do pracy, koordynacji i precyzji ruchów, zmniejszonej szybkości reagowania na bodźce, obfitym poceniu się, wzroście ciepłoty ciała oraz częstotliwości tętna i oddechów.
    Przewlekłe zmęczenie ogólne powstaje w następstwie wielokrotnie powtarzającej się pracy, przy stosowaniu zbyt krótkich przerw odpoczynkowych. Prowadzi to do sumowania się pojedyńczych stanów zmęczenia i stopniowo do obniżenia wydolności.


    W praktyce sportowej przemęczenie może nie od razu objawiać się obniżeniem wyników sportowych, szczególnie przy dużym zaangażowaniu emocjonalno-ambicjonalnym zawodnika. Sygnałem ostrzegawczym mogą być bóle głowy, zaburzenia snu, brak apetytu, chudnięcie, bóle mięśni i okolicy serca, zmiany i chwiejność usposobienia, zmniejszona lub wzmożona pobudliwość lub niechęć do pracy.
    Co robić?
    Postępowanie w stanach przetrenowania polega przedewszystkim na obniżeniu intensywności treningu. Dużą rolę mogą tu odegrać atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku, a poza tym stosowane pod kontrolą lekarza zabiegi w postaci sauny, kąpieli, naświetlań promieniami ultrafioletowymi (w zimie) oraz podawanie witamin C i B complex.

    Zapobieganie występowaniu stanów przetrenowania polega w głównej mierze na stosowaniu adekwatnych przerw wypoczynkowych tak w treningu jak częstotliwości startów.
    Podsumowanie? Zalecenia?
    Na podstawie powyższych uwag należy wnioskować, że uprawiając sport, szczególnie ten na poziomie wyczynowym należy zachować równowagę pomiędzy treningiem, odnową i odżywianiem.
    Czyli balns, balans, balans - trzeba znaleć złoty środek pomiędzy trzema składnikami
    To znaczy: TRENING = ODNOWA = ODŻYWIANIE

  10. #500
    etnomaniak Guest

    Domyślnie

    Alek, pomocy....
    Zmierzyłam swój puls dzisiaj i nie wiem jak te pomiary zinterpretować.
    spoczynkowy - 60
    po 2 min na skakance - 120
    po 8 km roerem - też 120 ( śr prędkość = 24 km/h)

    Wydaje mi się, że mój puls spoczynkowy jest zdecydowanie za wysoki, poza tym, czy to normalne, że po 2 min na skakance mam taki sam jak po 20 na rowerze???

Strona 50 z 214 PierwszyPierwszy ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •